224 Shares 2286 views

Międzynarodowe święto – Dzień pielęgniarki

Każdego roku, 12 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień medycznych siostrami czy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek (nazwa przyjęta w świecie). W tym dniu, każdy powinien być przygotowany, aby oddać hołd ludziom, osób pracujących na rzecz innych, którzy poświęcili swoje życie, by pomagać ludzkości.

Wskazane jest, aby przygotować specjalny gratulacje pielęgniarkę. To może być dość proste wiersze, dbałość i szacunek. Ale jeśli pracujesz w szpitalu, można przygotować i stylu dar, który mógłby zadowolić cały personel medyczny. Miło przypomnieć ludziom, jak ważne są dla nas, ponieważ to, co wspiera ich aspiracje i inspirację do nowych exploitów.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek postanowił uczcić urodziny jednego z Angielek zasłynął, Florens Naytingeyl, który zorganizował pierwszy serwis Sióstr Miłosierdzia w świecie podczas wybuchają wojny krymskiej (1853/56 gg.).

To było w czasie wojny, i nie było pewne trwałe stereotypy: pielęgniarka – pielęgniarka lub pielęgniarka, niosąc z dala od pola bitwy żołnierzy; Stoi obok pacjenta podczas zabiegu, a może sam udzielić pierwszej pomocy.

Jak stwierdzono w wiarygodnych źródłach rosyjskich zakonnice z klasztoru St. Nicholas rosyjskiej stolicy udał się do przodu podczas wojny krymskiej do przyłączenia jej siostry z zagranicy i pomóc im pielęgnować rannych i chorych żołnierzy. Późniejsze arystokraci i żony pracował, pomagając personelu szpitalnego. Wiadomym jest, że pomagają w dobrych przedsiębiorstw również zdecydowała się córką i żoną cesarza Mikołaja I.

Ci ludzie, którzy wybrali humanitarny zawód na świecie, należy docenić, bo to oni są na służbie w nocy przy łóżku pacjenta, to zapominają o sobie, dając całą uwagę i sympatię uszkodzonej lub chorej osoby. A ich życie jest naprawdę błogosławiony. Taka praca jest wypłacana podziwu spojrzenia, głupi wdzięczność i światło w oczach tych, którzy już zrozpaczeni i żywić żadnej nadziei odzyskania. Nie ma nic piękniejszego, niż gdy jedna osoba może korzystać wiele osób może uśmiechnąć zachęcić wszystkich, którzy stracili zainteresowanie życiem, którzy już nie ma nadzieję na zbawienie, który pokruszonego choroby i trudności. Bądź ostrożny i co najmniej raz w roku, aby pamiętać o tych, którzy są przygotowani w trudnych czasach, aby Ci pomóc.

Dzień pielęgniarka obchodzony jest od prawie 150 lat. Jednak oficjalnie zaczął świętować dopiero w styczniu 1974 r. Ludzkość jest wciąż pamiętał o zasługach tych dzielnych kobiet. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek zaczęli świętować, kiedy nie było stowarzyszenie pielęgniarek z różnych krajów, których liczba była 141. Profesjonalna organizacja publiczna powstała – Międzynarodowa Rada Pielęgniarek.

Rosja trochę za przyjęciem tego święta. I dopiero w 1993 roku zdecydowano się przedstawić go do ogólnej listy. Sugeruje to, że w dniu pielęgniarek – stosunkowo nowego święta. Jest nadzieja, że młodsze pokolenie będzie w stanie przeniknąć swoje znaczenie, po zapoznaniu się z historią tej heroicznej zawodu.