479 Shares 2568 views

Craft – A … Rodzaje rzemiosła. rękodzieło ludowe

Pojawienie się rzemiosła przypada na początku działalności przemysłowej człowieka. Od czasów starożytnych, znany podstaw działalności rzemieślniczych.


Koncepcja rzemiosła

Craft – jest działalność przemysłowa, oparta na produkcji wyrobów przemysłowych w małej ręcznej pracy, panujących przed rozwojem produkcji maszyn i zachować na to.

Człowiek, który został producentem profesjonalnych obiektów nazywa się rzemieślnik.

Co jest Rzemiosło ludowe

rzemiosło ludowe zwane są obiektami, które są wykonane według tradycyjnych materiałów złomu i prostych wzorów. Rzemiosło ludowe zmieniać swoją twórczą działalność, produkty wykonane są z własnych rąk, a najczęściej z materiałów naturalnych lub blisko nich (drewno, tkaniny, metal, itp). Działalność ta została wygenerowana z rzemiosła krajowych zostały wykonane, gdy niezbędne przedmioty gospodarstwa domowego. Podobnie jak w przypadku sztuki, rzemiosła ewoluowały w zależności od kultury, religii, a czasami – poglądy polityczne.

Historia rzemiosła

Craft ma długą historię powstania. społeczności prymitywne często zaangażowane w obrocie krajowym, produkcja elementów z kamienia, kości, gliny, drewna itp Homemade statki – jest wytwarzanie produktów potrzebnych do celów hodowlanych. W niektórych miejscach, nawet dzisiaj ta aktywność jest ważna.

Później ludzie zaczęli prowadzić osiadły tryb życia, nie byli rzemieślnicy. Wielu rzemieślników pracował ze względów ekonomicznych Królów, świątyń, klasztorów i niewolników (Starożytny Egipt, Starożytny Rzym, starożytnej Grecji i krajach Mezopotamii). Pierwotnie rzemieślnik pracuje sam, ale ponieważ dał mały dochód, mistrz zaczął przyłączyć się do grupy. Grupy te były nazywane artels i wziął rozkazy od publiczności. Niektórzy z artystów przeszedł miast i wsi, podczas gdy inni żyli i pracowali w jednym miejscu. Rękodzieło artystyczne na zamówienie doprowadziły do powstania i rozwoju miast jako ośrodków prac rzemieślniczych i handlowych. W tym dniu w wielu społecznościach zachowanych nazwy ulic, wskazując na miejsca pracy mistrza. Na przykład, Potter – został zorganizowany przez wytwarzanie produktów wykonanych z gliny, skóra – obróbki skór, produkcji wyrobów ze skóry, naprawa obuwia, cegły – prowadzenie cegły.

W średniowieczu było to forma profesjonalnego rzemiosła. W miastach, nowa klasa społeczna – tak miejskich rzemieślników. Główne gałęzie rzemiosła miasta były :. wytwarzania przedmiotów wykonanych z metalu, suknodelie, produkcji wyrobów szklanych itp Kreator Miejskie posiadał takie uprawnienia, jak prawe miasta, sklep rzemiosła, własnej wolności.

Wraz z nadejściem rewolucji przemysłowej , wiele rodzajów rzemiosła straciła pozycję lidera w produkcji, fabryki zaczęły korzystać z urządzenia. Dzisiaj, rzemieślnicy zachowane w branżach, które zaspokajają do indywidualnych potrzeb klientów, a w produkcji drogich produktów Art (szewców, krawców, jubilerów, artystów i innych.).

Historia rozwoju rzemiosła w Rosji

Populacja rosyjskich miastach w dużej mierze składała się z rzemieślników. Większość z nich są zaangażowane w produkcję kucia. Później, z kuźni utworzone instalacyjnych. Jej produkty są duże zapotrzebowanie w Europie. Produkcja broni mistrzów przydzielona do produkcji łuków, karabiny, drży, etc. Armor rosyjskich rzemieślników były uważane o rząd wielkości wyższe niż turecki, syryjski i włoski.

Zgodnie z informacjami z kronik, w 1382 roku w Rosji było pistolety. W 14 wieku utworzyli odlewni (odlewanie dzwonów). Z inwazją Mongołów produkcja udał się ku upadkowi.

Jubilerski służył potrzebom arystokracji. konserwy (ikony, złote pasy, naczynia, introligatorskich) świadczą o wysokim profesjonalizmie rzemieślników biżuterii w dziedzinie sztuki grawerowania, odlewanie, kucie, wytłaczanie i mobilnych. W 14 wieku rozpoczęła bicie monet w kilku rosyjskich księstw, które stanowiły handel pieniężnej. Na rynku i szerokiej rzeszy klientów została obliczona skórzaną, obuwia oraz ceramikę. Glina zrobić wiele potraw, zabawek i materiałów budowlanych. Ponadto, w Moskwie i innych miastach zbudowano kamienne kościoły (głównie z białego kamienia) i ustawia wieżę zegarową z bitwy.

Prace artystów przyczyniły się do odzyskania dewastacji po najazdach mongolskich-tatarski. Rosyjski rzemiosło mieć wpływ na przygotowanie warunków gospodarczych w tworzeniu scentralizowanego państwa rosyjskiego.

Od 1917 roku liczba rzemieślników w Rosji gwałtownie spadła, byli zjednoczeni w spółdzielni producenckich. Ale teraz rosyjskie rzemiosło obejmują kilka światowej sławy sztuki ludowej i rzemiosła.

Różne typy i rodzaje rzemiosła

Rodzaje rzemiosła utworzony z materiału, z którego wykonany jest obiekt. Przez długi czas ludzie wiedzą takie rzemiosła jak:

  • Kowalstwa.
  • Stolarskie.
  • Tkania.
  • Ceramiki.
  • Stolarka.
  • Spinning.
  • Biżuteria.
  • Pieczenia.
  • Solaria.

Kowalstwo

Kowalstwo – to jedna z pierwszych lekcji, które pojawiły się w Rosji. Ludzie zawsze zastanawiał się, obserwując pracę kowala. Nie mogli zrozumieć, jak szary czarodziej zrobił tak niesamowite rzeczy metal. Wiele narodów kowali były uważane prawie czarodzieje.

Wcześniej kowalstwa wymaga specjalnej wiedzy i specjalnie wyposażony warsztat z wieloma narzędziami. Wytapiano metalu z rudy darniowej, która wydobywa się wiosną i jesienią. Stare rosyjskie kowale wyprodukowany dla rolników sierpy, lemiesze, kosy, a dla żołnierzy – włócznie, miecze, topory i strzały. Ponadto, należy zawsze mieć ostrza w gospodarstwie ryb, haki, kluczy i zamków, igieł itp

Dzisiaj postęp technologiczny nieco zmieniona i udoskonalona kowalstwa, ale wciąż jest popyt. kucia artystycznego dekorowania biura, mieszkania, domy na wsi, parkach, ogrodach publicznych, jest to szczególnie popytu w projektowaniu krajobrazu.

rzemieślniczy biżuteria

rzemieślniczy jubilera – jeden z najstarszych w historii ludzkości. Wykonane ze złota, srebra i kamieni szlachetnych przez długi czas były uważane za oznakę władzy i bogactwa arystokratycznej klasy. Jeszcze w latach 10 – 11 wieków jubilerów były znane ze swoich talentów w całej Europie. Ludzie od czasów starożytnych jest zapalonym fanem biżuterii. Kulki wykonane z metali szlachetnych lub szkła kolorowego, różne wzory zawieszenia (zazwyczaj zwierząt) srebra pierścieni świątynnych, które są zawieszone na nakrycia głowy, albo tkanych w fryzury, pierścieni, itp kolts

W 18 wieku był rozkwit sztuki rosyjskiej biżuterii. Właśnie w tym czasie, zawód „Złotnictwo”, został nazwany „jubiler”. W 19 wieku rosyjscy mistrzowie pojawił się w swoim własnym stylu, dzięki czemu dzisiaj rosyjski biżuteria są unikalne. Zaczęło jej praca stała się sławna firma braci Grachev, Ovchinnikov i Faberge.

Obecnie populacja w związku z rosnącym dobrobytem coraz bardziej potrzebuje wysoko biżuterii.

garncarstwo

Wiadomo, że od 10. wieku w Rosji produkowane ceramiki. Zostało to wykonane ręcznie, w większości kobiet ręce. W celu zwiększenia wytrzymałości i trwałości produktu, gliny, mieszając mniejszych pocisków, piasku, kwarcu, granitu, a czasami roślin i odłamki ceramiki.

Nieco później było koło garncarskie, co ułatwiło pracę garncarza. Koło spowodowało ruch ramienia, a potem nogi. Jednocześnie, ceramiki zaręczył mężczyzn.

ceramiki skalę przemysłową osiągnięta w 18. wieku. W Petersburgu i Moskwie, później w fabryce ceramiki.

Przedmioty wykonane przez współczesnych garncarzy nadal podziwiam. Dziś ceramiki – popularnym zajęciem w wielu regionach Rosji, a popyt na ceramicznych ręcznie produktów stale rośnie.