875 Shares 4979 views

Płaszcz Kot, grzebień Furminators. Opieki dla długowłosych kotów

Koty uwielbiają niemal wszystko. Ale to jest gotów pogodzić się z włosami na meble, ubrania, naczynia nie wystarczy. Nawet obecność kotów krótkowłosych nie gwarantują brak włosów na każdej powierzchni. Metody oczyszczania są liczne, ale nie są wystarczająco skuteczne. Najlepszym rozwiązaniem – usuwanie nadmiaru włosów na samego zwierzęcia. I tutaj przychodzi z pomocą Slicker Cat i jego różnych odmianach.

płaszcz nieprzemakalny

Że w ogóle to jest i co to jest za? Płaszcz Cat – szczotka do włosów, grzebień przeznaczony dla puchu, martwe włosy i kurz. Takie urządzenie jest niezbędne do regularnej konserwacji, ale staje się szczególnie ważne w okresie pierzenia. Tak więc, jest to nie tylko możliwe, aby zapisać mieszkanie z włosami, ale nie dają kot skleić swoje ciało. Po tym wszystkim, a zwłaszcza długowłosy Rasy kotów, z lizanie jaskółka puchu i włosów. Za pomocą szczotki wygodne, że nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności i doskonale nadaje się do pielęgnacji w domu.

co się dzieje

Generalnie szczotka dla kotów – talerz z uchwytem. Te podstawy zamocowane zęby metalu. Najczęściej płyta jest gumą, która pozwala zęby zginać po naciśnięciu, wykonaj konturów ciała kota. Ta zasada działania sprawia, że jest to możliwe, aby uniknąć uszkodzenia skóry podczas pielęgnacji. Płaszcz Kot może mieć uchwyt różnych kształtach, ale większość producentów stara się zrobić to tak wygodne dla ludzkiej ręki może być nadgarstki napięcia na jak najniższym poziomie.

Zęby mogą być krótsze lub dłuższe lub mieć kąt prosty. To zależy od sierści zwierzęcia, jako długowłosy Rasy kotów, na przykład, potrzebują więcej długich zębów. Istnieje także grzebienie dla zwierząt o wrażliwej skórze.

wybór

Aby wybrać odpowiednie środki pielęgnacyjne, trzeba pamiętać, co następuje:

  • Długość i grubość wełny.
  • Celem opieki – masaż, szczotkowanie, usuwanie pcheł, czesanie podkładu.
  • płaszcz stan.

Płaszcz Cat – to doskonały sposób, aby usunąć martwy podszerstek. Jednocześnie, zdrowe włosy pozostają nienaruszone. Im grubsza włosy, im dłużej i częściej powinny być zęby.

reguły stosowania

Przed użyciem szczotki dla kotów musi najpierw uspokoić zwierzę. Ideal – rozczesywania przyzwyczajony od najmłodszych lat, podczas gdy dorosły zwierzę będzie spokojnie przyjąć procedurę. Na ten sam proces nie powoduje negatywne, trzeba pogłaskać zwierzę, po zakończeniu, można traktować leczeniu.

Podczas czesania szczotki muszą poruszać się powoli, aby zebrać maksymalną ilość martwych włosów bez uszkadzania zdrowych. Jeśli zęby są uwikłane w wełnie, należy natychmiast wyjąć grzebień delikatnie, nie pozwalając szarpnięcie kota. Jeśli tak się stanie, można go długo pamiętać ich dyskomfort w przyszłości trudno będzie się rozczesują.

Kliknięcie na krajalnicy należy zminimalizować, aby uniknąć uszkodzenia skóry. Lepiej zacząć od szyi i pleców, stopniowo przesuwając się na boki. Praktycznie każde zwierzę bez problemu pozwalają na procedury na tym etapie. Do czesania podkładu na piersi, brzuch i kończyny tylne muszą uciekać się do sztuczek i przekonań. Tail – najtrudniejszy obszar, często nie pozwalają kot dotykać tego obszaru. W tej sytuacji będziemy musieli wezwać pomoc wszystkim zręczności i umiejętności, aby podjąć wysiłek, aby nie psuć stosunków ze zwierzęciem.

Jeżeli kot ma wiele miejsc, zmierzwione płaszcz, może trzeba Dematters. Pozwoli to uniknąć bólu zwierzętom i przyspieszyć proces czesania. Właściciele sierści nie jest konieczne do zera, bez użycia specjalnych środków ułatwiających opiekę.

Kiedy nie można używać

Szczotka dla kotów, zwłaszcza Slicker, nie można być zawsze stosowane. Tak więc, nie ma potrzeby uciekania się do pomocy tych narzędzi w następujących przypadkach:

  • Mats. Płaszcz Cat będzie utknąć w nich i przynieść ból zwierzęciu.
  • choroby skóry lub urazy. Stosowanie tych szczotek może pogorszyć sytuację.
  • Częste stosowanie. W tym przypadku byłoby wyrwać sporo zdrowych włosów. Wystarczy użyć 1-2 razy w tygodniu w regularnym okresie, a 2-3 – w okresie linienia.

  • Nie jest konieczne, aby zarysowania zdenerwowany zwierzęcia, aby uniknąć zależność napięcia.
  • Użyj na koty, nago.

Furminators

Szczotka dla kotów były używane przez dłuższy czas. Do tej pory jednak szereg bardziej nowoczesnych środków. Jednym z nich jest Furminators. Zewnętrznie – nic specjalnego. Istnieje podobieństwo z mini prowizji – zębaty powierzchnia na uchwycie. Jednakże stosowanie tego urządzenia pozwala skrócić okres linienia niemal się podwoiła.

Efekt ten uzyskuje się za pomocą specjalnego zębów ostrzenia także zweryfikowane odległość mikrona samymi zębami. Głównym zadaniem – aby usunąć martwe włosy podkładową bez dotykania szmatki gruntowych. Ponadto, tłuszcz gromadzone na bazie włosia rozmieszczone na całej długości ciała Zdrowa skóra pomocą Furminators.

Po wybraniu urządzenia w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na długość traktowanej futra. Im dłuższy płaszcz, bardziej wydłużone zęby powinno być. Jest to niezbędne narzędzie dla maksymalnego zanurzenia w wełny, uniemożliwiając uszkodzenie skóry.

Istotna jest także wielkość zwierzęcia. Im większa źrenica, szerszy „grabie” jest do wyboru. Dla dziecka-cat, wręcz przeciwnie, stają się wąskie instrumenty. Perski syberyjskiego Maine coon wymaga się zestaw co najmniej dwóch urządzeń: podstawę długich włosach zwierząt (8 cm) i pomocniczego 3-4 cm szerokości, w którym dbać występów, twarzy i pachy.

ceny

Pet Care – nie najtańsze aktywność. Ponadto należy wziąć pod uwagę jakość instrumentu – im niższa wartość, tym gorsza jakość. W związku z tym, najtańszy produkt nie może być wybrany. Koszt płaszcz średnie zakresy 300-600 rubli. Furminators, których cena jest znacznie wyższa, można kupić dając 1000 rubli.

Jednak z narzędziami wystarczy zapłacić raz, ale zadowolony, zdrowe, zadbane i piękne zwierzę nie wydając zadowoli cię przez długi czas.