374 Shares 3021 views

Nowoczesne maść gojenie się ran.

Ze względu na zmiany w strukturze patogenów ropne rany, nie było potrzeby korzystania z nowej generacji skutecznych narzędzi. Przestarzałe maści gojące rany nie hamują infekcję na odpowiednim poziomie. Zastosowanie takich jak maści „ihtiolovaya”, „Vishnevsky”, „gentamycyna”, „streptocidal” niestosowne w nowoczesnej medycynie. Leki te nie posiadają niezbędne właściwości przeciwbakteryjne. Nie anesthetize i łagodzi obrzęki.


Kompletna chirurgiczna metoda leczenia ran polega na leczeniu urazów. Rana powinna być „zaostrzone” w możliwie najkrótszym czasie. Pozwoli to znacznie skrócić okres leczenia i uzyskać rezultaty. Jednak większość przypadków operacji w procesie gojenia ran wymaga leczenia medycznego z fazy gojenia ran. Dlatego jest bardzo ważne, wybór tłumiące patogen procesu ropnego. Gojenie ran maści powinny posiadać Aktywnie necrolytic, przedłużone działanie osmotyczne. Ponadto wymagane właściwości leków na celu spowolnienie suszenie powierzchni rany, stymulację wzrostu ziarniny, co przyczynia się do tworzenia nabłonka.

Obecna praktyka kliniczną obejmuje leczenie ran ropiejących ran preparatów leczniczych na bazie tlenku polietylenu. Rozwój opiera się na kombinacji tlenków polietylenowych o różnych masach cząsteczkowych. Skład nowej generacji przeciwbakteryjne maści wprowadza szereg składników: chloramfenikol, dioxidine metronidazol chloramfenikolem, jodu poliwinylopirolidon furatsillin, hinifuril. Ponadto rany maści lecznicze zawierają trimekain ma działanie przeciwbólowe; metirulatsil. Ostatnio wykazuje działanie anaboliczne i antykataboliczne, zmierzających do tworzenia nowych komórek, aby zastąpić te uszkodzone.

Wound maść uzdrowienie dokonane na PEO – opiera się różnić od przestarzałych narzędzi działaniu wielofunkcyjnym. efekt osmotyczny ma trwać 18 godzin. Pozwala to podwiązanie nie więcej niż raz dziennie. Inną zaletą preparatów tlenku etylenu na bazie szerokiej aktywności przeciwbakteryjnej. To Omet lek "octan Mafenid 10%". Jest on wykonany na bazie hydrofilowych i hamuje bakterii Gram-ujemnych w ranach.

Pomimo częstego stosowania maści na podstawie chloramfenikol i dioksidina, wysoka aktywność przeciwbakteryjna tych leków utrzymuje się dłużej niż 20 lat. Rozwój technologiczny nowych narzędzi do gojenia ran jest oparta na wykorzystaniu związków nitrofuranu. Takie środki obejmują: „0,5% maść hinifurila” „Furagel”. Nowy maść gojenia ran produkcji krajowej związkami nitrofuranu wykazały wysoką aktywność kliniczną i działanie przeciwbakteryjne.

Ma ona zastosowanie „Yodopironovaya maść 1%” Przy leczeniu ran z zakażeniem grzybiczym. Posiada znaczącą aktywność bakteriologicznego. Jest wskazany dla pacjentów z rozległymi ranami po oparzeniach, odleżyn, owrzodzeń troficznych. Obecnie multi, maści zawierających jod wytwarza granicę. Są one szeroko stosowane w praktyce klinicznej. Są to leki, takie jak "Aegis" (Węgry), "forma Zorka" (Jugosławia).

Przeciwbakteryjny, aktywność osmotyczną maści na PEO – oparty pozwala zatrzymać rozwój procesu ropnego w pierwszych czterech – pięciu dni po urazie tkanek. W przypadku leczenia zakażeń beztlenowych z użyciem leków zawierających nitazol. Ich działanie ma na celu walkę z Streptococcus, E. coli, bakterie, zarodniki tworzące patogennych mikroorganizmów beztlenowych. Na podstawie nitazola opracowany narkotykami „Streptonitol”, „Nitatsid”.

Gojenie się ran maść nowej generacji ma zdolność do zatrzymania rozwoju różnych bakterii. umieszcza on wiele zakażeń w dowolnym etapie procesu gojenia ran. Terminowe stosowanie niezbędnych funduszy pozwalają w krótkim czasie, aby wyeliminować zapalenie ropne, jak go ostrzec. Użycie maści z rany przeciwbakteryjne właściwości składników leczenia znacznie skraca czas leczenia.