192 Shares 7325 views

Sergei Gerasimov: biografia, zdjęcia

Bez przesady można powiedzieć, że Sergei Gerasimov był najbardziej znanym, nie tylko w ZSRR, ale także za granicą, najbardziej zauważalną i wielokrotnie nagradzany filmowiec. Jego dobrze nie zasłużył oszczędzono ani nagrody, ani oznaką honoru – profesor i Bohatera Pracy Socjalistycznej, akademik i artysty Ludowej, laureatki Lenina, stanowych i trzech stalinowskich nagród. Jego filmy, naprawdę utalentowany, zostały kochany przez radzieckiej publiczności. Przecenić jego wkład do kina radzieckiego jest po prostu niemożliwe.

arystokratą ducha

Genius Sergei Gerasimov w filmie został gruntownie obdarzony. Otrzymawszy uznanie międzynarodowej jako reżyser, był świetnym aktorem, interesującym pisarzem i dramaturgiem. Szczyty umiejętności SA Gerasimov osiągnąć i jako nauczyciela. Był silny i cała osoba, szczerze wierzył w sprawiedliwość jego przyczyny i nadano zupełnie ukochaną pracę. W czasach sowieckich, o swoim szlachetnym pochodzeniu nie mówić, i przypomniała niechętnie. Zdecydowanym członkiem Partii Komunistycznej w 1943 roku, człowiek, którego talent został doceniony przez ludzi i rządu, nie potrzeba dodatkowych bajerów. Sergei Gerasimov był elegancki, wykształcony, wykształcone i piękne. Jego charyzma nie przewiduje arystokratyczne pochodzenie. Tym bardziej, że jego ojciec i bracia matki podawane razem w królewskim emigracji działań antyrządowych. Ale wszystkie nowoczesne dyrektor biografie podkreśla ten fakt, oraz fakt, że kocha kobiety, a on odpowiedział im w zamian.

stając się artystą

Ale wszystko po kolei. Sergey Apollinarievich Gerasimov urodził się w 1906 roku we wsi „Dekady” w regionie Czelabińska. Właściwie Zaimka należącego do jego ojca, jak to było znane już w latach władzy radzieckiej. „Polityczny” i była matką przyszłego reżysera. Sergei była ostatnia z pięciorga dzieci. Stracił ojca w wieku trzech – Apolinary Gerasimov, inżynier-technolog w Fabryce Miass, tragicznie zginął podczas służby geologicznej. Edukacja chłopców zaangażowanych pielęgniarka Natalia E., wykształcony i utalentowany kobieta, zaszczepił w nim zamiłowanie do piękna. W wieku ośmiu lat, Sergei Gerasimov trafia do teatru i zawsze zakochuje się w sztuce hipokryzji.

Rozpocząć działalność kinematograficznych

śmierć ojca wpływa na sytuację ekonomiczną rodziny, a przyszłość studium dyrektor połączone w prawdziwym szkoły do pracy w fabryce. W 1923 roku, w wieku 17 lat dostaje się w Piotrogrodzie. Sergey dobrze pomalowane i upór z matką i siostrami poszła do szkoły artystycznej, choć zachwycali teatru. A potem przyjaciel zaprosił go do fabryki aktora mimośrodowego. Gerasimov udał się do warsztatu w tym samym momencie, kiedy odradza się z teatru do filmiku. W filmie po raz pierwszy wystąpił w niewielkiej roli boczku w 1925 roku zadebiutował jako reżyser „22 nieszczęścia” film w 1929 roku.

Wspaniałe przedwojenne malowidła

To sukces, który nie zostawił go na zawsze, przyszedł do S. Gerasimov w 1936 roku wraz z wydaniem swojej pierwszej wypożyczenia filmu dźwiękowego „siedem odważny.” Film i teraz wyglądają interesująco. W tym czasie Sergei Gerasimov, życie osobiste i kariera których nauczyciele opracowali już bardzo dobrze, był dość dobrze znany aktor, reżyser i nauczyciela. Film z udziałem jego ukochaną żonę – piękna Tamara Makarova i utalentowany uczeń, otwarcie i stał się ulubionym aktorem przedwojennego pokolenia, Petr Aleynikov. Tak, nie było tylko kilka ulubionych aktorów, w tym Leonid Utesov. Każda kolejna folia staje zdarzenie: „Komsomolsk”, „Master” i dramat „Masquerade”, stały się trochę od siebie, bo Gerasimov lubił strzelać teraźniejszości ( „Journalist”, „Ludzie i zwierzęta”, „w pobliżu jeziora”), które nie są pozwoliła mu stworzyć takie arcydzieła jak „Czerwone i czarne”, „Cichy Don”, „Lew Tołstoj”. Film Tamara Makarova jak Nina i wielki N. S. Mordvinovym jako Arbenina Gerasimov zakończył nocy 22 czerwca 1941 roku. Grał wspaniale w tym obrazie nieznanego. Sergei Gerasimov zdjęcia w tej roli został opublikowany w wielu źródłach biograficznych.

lata wojny

Na silny charakter tego człowieka jest fakt, że wraz z Tamara Makarowa, która pracowała jako pielęgniarka w szpitalu, w latach 1941-1942. Sergei Gerasimov spędził w oblężonym Leningradzie w, usuwając „Martial kinosborniki”. W ewakuacji, a później w Moskwie, stał się autorem wielkich filmów o odwadze żołnierzy i pracowników domu przednich. Gerasimov nigdy nie stracił z oczu pracy pedagogicznej – w 1944 roku prowadził wspólne warsztaty w VGIK.

wątpliwe dane

Teraz opublikowane biografie sławnych ludzi, w tym biografii Sergei Gerasimov, należy pamiętać o kilku „soczyste” szczegóły, a oni często dochodzą do głosu. W czasach ZSRR, była żółta prasa. Ale pogłoski zawsze były i piękne gwiazdy filmowe tylko skąpany w błocie. Dlaczego nie tylko o T. Makarova, w tym jego orientacji. Omówione i życie osobiste Sergeya Gerasimova. Było bardzo uporczywe pogłoski, że jest on częściowo do Lyudmile Hityaevoy, która wystąpiła w roli Darii w „Cichy Don”, i że dzięki jego patronatem, wzięła główną rolę w „Virgin Soil zadarty” Iwanow. Ale to wszystko VGIK wstrząśnięty jego pasji do Nonna Mordiukowa, jakoś nie mógł być w ogóle słyszał. Po wydaniu „młodych Strażników” gwiazda №1 od dawna uważane za uroczą Inna Makarova, który grał Liubka Shevtsov.

Plotki, szczegóły, spekulacje …

Jak trochę trudno uwierzyć, że największy producent krajowy, błyskotliwy erudyta mężczyzna został odrzucony przez ogromną młoda dama z prowincji, a co ważniejsze, jej matka z Yeisk powodu łysienia. Może chciał dziecko z Kozakami (ich dzieci, które mieli ze Makarova nie było, był adoptowany syn Artura, bratanek Tamara Fiodorowna), nie tylko w takim stopniu, że niesamowita kobieta wspaniały, niezwykły (ma nietypowy kształt oka – tak jakby słońce wschodzi nad horyzontem) beauty by napisać list do Komitetu Centralnego, wrócił do rozrzutnych domu. Coś w tym jest, z nieznajomości epoki. Pogłoski, że on i kariera Mordyukova prawie zniszczony – Chciałbym, tak zniszczony. A rola Aksinya w „Cichy Don” rzekomo zabrał ją i dał E. Bystritskaya. I kto dał odebrać? I można sobie wyobrazić kogoś innego niż nieporównywalne Bystritskaya w tej roli. Film zarobił wyobrażalne nagród krajowych i zagranicznych oraz Aksinya-Bystritskaya – jest to rola, która zawsze pozostaje filmowy skarb.

Mecz w niebie

Sergei Gerasimov, którego biografia jest zakończona w 1985 roku, tuż po filmować swoje ostatnie dzieło „Lew Tołstoj”, gdzie i Tamara Makarova odgrywa główną rolę, wziął 31 scenariusze pisane do 24, jako aktor zaangażowany w 17. W większości filmów zagrała Tamara Makarova – aktorka-legenda.

Z żoną ożenił się w 1928 roku, żyli razem przez ponad 55 lat, mieli wspólną pracę. Wspólnie prowadzili warsztaty VGIK, i to nazwano – klasa Gerasimov i Makarova, wydany w życiu dziesiątki znakomitych aktorów i reżyserów. Byli bardziej niż tylko para.

I tylko ukochany mąż

Oczywiście, Sergei Gerasimov (w załączeniu zdjęcie) był piękny, namiętny, entuzjastyczny człowiek, osobowość artystyczną. Oczywiście, lubił studentek w pewnym stopniu, ponieważ wśród nich byli piękności. Ale teraz czasy są takie, że przy okazji wywiadu, zwłaszcza jeśli nie są bardzo częste, istnieje pokusa, aby dodać, że ta czy inna aktorka była bardzo boi się zniszczyć rodzinę nauczyciela. Ale to nie zostało zniszczone. Tamara Makarova rafinowany arystokrata, przeżywane życie w izolacji. Ona przeżyła męża o 12 lat, żyjąc wspomnieniami, aktorka napisała listy do niego i zawsze mówił, że się z nią ponownie, zacząć nowe życie, by wyszła za mąż ponownie Sergei Apollinarie. Kobieta, nieszczęśliwa w małżeństwie, raczej nie zaczął pisać niewysłane listy do męża.