390 Shares 975 views

Język-tie u dzieci – problem, którego nie można uruchomić

Niestety, tak zwany język lub język-tie-tie u dzieci nie występują bardzo rzadko. Jest to wrodzona, która polega na tym, że tkanka połączenia na pióro z linovalnoy dziecko uzdę jest zbyt krótki. Z powodu tego ruchu, który może sprawić, że język jest ograniczona, w wyniku cierpi z niego. Zdarza się, że dziecko nie powiedzieć, czy sytuacja jest dość opłakany.

Krótki okiełznać języka u dzieci nie pojawiają się znikąd. Wada ta jest dziedziczna, a jeśli dziecko rodzi się z takim problemem, to znaczy, że ktoś z najbliższych krewnych miał dokładnie taką samą wadę. Inne powody obejmują stosowanie narkotyków matki podczas ciąży i wrodzonej deformacji na twarzy i jamie ustnej (jest to spowodowane zmianami poziomu chromosomalnych). Na szczęście jest to tylko fizyczna niepełnosprawność, nie jest w żaden sposób związane z rozwojem dziecka i nie powoduje żadnych innych problemów zdrowotnych.

Muszę powiedzieć, że krótkie wędzidełko języka u dzieci nie zawsze wymaga leczenia operacyjnego. To może być rozciągnięta przy pomocy sesji terapii mowy. Jednak nie jest to konieczne, aby pozostawić ten problem bez nadzoru, ponieważ choroba może wywołać szereg nieprzyjemnych konsekwencji.

Po pierwsze, dziecko może być trudne podczas posiłku wciąż w powijakach: z powodu zbyt krótkiego wędzidełka nie może mocno przylegać do piersi matki. Być może w tym przypadku, nawet musiał uciekać się do sztucznego karmienia. Ale w bardziej dorosłego dziecko nie jest w stanie oczyścić język z jedzenia zębów, grając na instrumentach dętych.

Po drugie, rosnące w górę, dziecko nie jest w stanie wydobyć z wielu liter (N, S, L, S, T, d), a na końcu języka jest po prostu nie są w stanie wznieść się do żądanego poziomu dla wymowy. Takie wady mowy może powodować wzajemnej kpiny i niezrozumienia mowy dziecka.

Po trzecie, dlatego logiczne jest wystarczająco rozwija wysoką samoocenę i trudności w przystosowaniu się do społeczeństwa, które będą miały wpływ na resztę życia dziecka. Więc uruchomić ten problem i pozostawić go bez rozwiązania po prostu nie mogę.

Krótki okiełznać języka u dzieci wykrywa się bardzo szybko i prosto, z fizycznego badania jamy ustnej. Sprawdź długość, stopień przyległości do czubka języka, aw starszym wieku – a nawet język ruchu, jego forma.

Jeśli problem nie zostanie rozwiązany przez samo jak podrosną i sesje terapii mowy, jest to obowiązkowe, aby go rozwiązać operacyjnie. uzdy plastikowe, których cena waha się nieco w różnych klinikach, poczucie własnej wartości i pomagają poprawić mowę dziecka, pozwoli zintegrować normalnym środowisku społecznym. Sporządzono go po dwóch latach (do roku nie jest konieczne nawet plastik – wystarczy nacisnąć uzdę).

Przycięte uzdę język laserową lub za pomocą standardowego zabiegu chirurgicznego. Środki przeciwbólowe, co do zasady, nie są wykorzystywane. Po zabiegu trzeba przepłukać jamę ustną roztworem antyseptycznym i naparu ziół. Wszystko uzdrowiony w ciągu tygodnia. Wkrótce po operacji dziecko może łatwo oblizuje, jego język. Poprawia apetyt, mowę. Być może nie stanie się to od razu, i po prostu trzeba poczekać. Dorosłe dziecko może mieć przekwalifikować wymawia pewne dźwięki.