685 Shares 2482 views

Jak zrobić pułapkę na turkucie z rękami? Wszystkie sposoby radzenia sobie z Miedwiedkow

Jeden z najgorszych szkodników żyjących w ogrodach i sadach, jest krykiet. Owad ten jest wszystkożerne – ona je i młode liście roślin i łagodny koreshochki i bulwy i cebulki. W rezultacie, więdną i umierają. Widząc roślin ginących, ogrodnicy rozpocząć do podjęcia działań i spróbować zrobić pułapkę na turkucie uwolnić ich ziemię tego szkodnika. Jednakże, aby poradzić sobie z tymi owadami nie tylko za pomocą pułapek. Dla najbardziej efektywnej ochrony wyładunków jest ważne, aby wiedzieć zachowanie turkucie i reprodukcji, a także różne sposoby radzenia sobie z nim.


Co to jest ta „bestia”?

Cricket, zwany naukowo Gryllotalpa, owad, który ma raczej odrażający wygląd. Długość sztywnego korpusu ze skrzydłami zmienia się w zakresie od 5 do 7 cm. Thoracic twardą skorupę owada i umożliwia głowica schować się pod jego ochrony. Szef chirruping „ozdobić” silne szczęki Horny, otoczone dwoma parami macek, dwie duże slozhnosostavnyh oczy i długie wąsy anteny. Kończyn przednich mają ten owad bardziej rozwinięte niż inne, i są przeznaczone do kopania podziemnych przejść. Głowy, klatki piersiowej i górna powierzchnia tułowia owada malowane w ciemnobrązowym i jamy brzusznej i kończyn – lżejszy, oliwkowo-brązowe.

Mole wolą dobrze zapłodnieniu szczególnie nawożone gleby, a ich kopie do pionowych ruchów, których głębokość może dochodzić do 100-120 centymetrów. Z reguły taki ruch kończy poziomej komorze, w której dorosłe owady overwinter. Larwy zimować w pionowych kanałach na głębokości 60-80 cm.

Dlaczego to się nazywa „świerszcz”?

Nazwa tego szkodnika dzięki niezgrabny, mocno dojrzewania ciemnobrązowego ciała. Ponadto, w niektórych obszarach Medvedko zwany „rak ziemia” z powodu poszarpane ząbkowanymi przednie nogi w postaci kleszczy. Na szczególną uwagę, że szkodnik ten kapusty młodych roślin, nazywany jest również „kapustyankoy”, „kapusta”. Młode larwy owadów są w kolorze szarym i ogromny apetyt na to, co nazywa się „Topy”.

Jak niebezpieczne jest?

Medvedka szczęśliwy posiłki nasion wysianych w glebie, podziemne części Warzywnictwa, takich jak pomidory, ogórki, papryka i różnego rodzaju oberżyny. Owad ten uszkodzony rośliny więdną i dość łatwo wyciągnąć z łóżka. W uprawach, takich jak ziemniaki, marchew i buraki, świerszcz gryzie łodygi, korzenie i gryzie je dużych ubytków w korzeniach.

Fakt, że obszar ten został got świerszcz Wyświetl małe grudki gleby wytworzonej z rolki grudek ziemi.

Wymyślając sposoby radzenia sobie z Miedwiedkow, należy pamiętać, że ten owad nie może poruszać się tylko pod ziemią. Ten szkodnik jest w stanie pływać całkiem dobrze w wodzie, jak iw nocy latać na długich dystansach.

Ptaki nie stanowią zagrożenia dla tego owada, ponieważ jest skryty tryb życia.

Jak radzić sobie z Miedwiedkow?

Wymyślając sposoby radzenia sobie z Miedwiedkow, należy pamiętać, że niektóre z nich nawet posiadające najbardziej pozytywne reakcje, jest mało prawdopodobne, aby pomóc. W celu usunięcie części owadów, wymaga połączenia kilku metod i środków. I podjąć niezbędne środki, nie tylko wiosną i latem, ale również przez cały rok, a od kilku lat. W tej walce, to najlepiej współpracować z właścicielami sąsiednich działek, aby zapobiec szkodników okazję, aby przejść do niezabezpieczonej powierzchni.

Jakie są metody walki?

Wszystkie znane sposoby w walce z turkucie można podzielić na kilka grup:

  • chemicznego;
  • mechanicznej;
  • fizyczny;
  • biologiczny.

Jednak aby skutecznie walczyć, musimy najpierw zostać usunięte z serwisu, że cokolwiek może polubić tego owada. Jest to stary sterty śmieci i liście, resztki materiałów budowlanych i dołów kompostu. Rozpatrzmy bardziej szczegółowo w każdym wykonaniu.

środki chemiczne

Opublikowała dziś dużo leków do zwalczania Medvedkov. Jest to dość potężne narzędzia, ale są one bardzo toksyczne, a nie tylko na szkodniki, ale także dla pożytecznych owadów i mikroorganizmów, a także drobiu i zwierząt. Większość z tych środków jest wytwarzany w postaci granulek, które muszą być zakopane w ziemi podczas sadzenia nasion lub sadzonek, po czym obficie podlewane. Nasączone granulki krykieta znajdzie się pod ziemią przez zapach i pamiętaj, aby jeść. Tylko w ten sposób traktowane roślinne produkty drobiowe nie powinno być.

metody mechaniczne

Myśląc, jak się pozbyć turkucie na zawsze, musimy najpierw zaplanować i przeprowadzić wiosną i jesienią głęboka orka na ogród. Pozwoli to, aby zniszczyć larwy owadów Tunele zniszczyć go i utrudniać produkcję żywności.

Ponadto, przez cały okres wegetacji jest konieczne do przeprowadzenia głęboko, aż do 15 cm, kopiące i rzędy sadzenia. Jest również bardzo skomplikować życie turkucie i jej potomstwa.

metody fizyczne

W celu ochrony roślin na zewnątrz kiełków, ogrodnicy tworzyć różne bariery ochronne wokół młodych roślin. Ktoś używa worków nylonowych spod ziemniaków do ochrony systemu korzeniowego oraz rurki gumowe dla delikatnej szyjce korzeniowej. Niektóre wykorzystanie słomy mulcz lub kory. Glebę rozdrabniania podczas ogrzewania złoża znacznie słabsze, które daje Medvedka rozmieścić łóżka pod takim gniazdem.

Fizyczny sposób do zabicia szkodnika i różne rodzaje pułapki. Rozważmy najbardziej atrakcyjnych materiałów i złożoności wykonania.

Ciepły pułapka nawozu

Znając cechy owada przez cały okres wegetacji, a także w okresie jesienno-zimowym, można zniszczyć dużą liczbę tych szkodników. Taka pułapka na turkucie można rozmieścić dowolną ogrodnika w stanie, który ma normalną krów lub koni nawozu. Na wszystko inne niż obornik trzeba stary zbiornik metalowy z dołu. Może to być stary zbiornika, basenu lub wiadra, która pogłębione w glebie tak, aby górna część pojemnika była umieszczona 3-4 cm poniżej poziomu gruntu. Wylewa się nawozu i 1/3 objętości kompost lub próchnicy. Na szczycie tego wszystkiego podlewane Olej słonecznikowy „zapach” lub piwem w tempie 2-3 łyżki na pojemniku. Zapachy te przynęty Medvedkov jako zapach waleriany – cat. Następnie naczynie pokryty kostki lub pasy tak, że odstępy między nimi były wystarczające do „przechodzi” turkucie i pokryte starego łupek, papy lub ciemno folii, zapobiegając wody deszczowej z zewnątrz. Tak więc, to pułapka na turkucie wykonany własnymi rękami. To może być pozostawiony w późną jesienią i zdjąć sprężynę, po stopnieniu śniegu. Można również umieścić podobną strukturę wiosną i latem, usuwając go co 30-35 dni.

Po turkuciowate pułapki zostały usunięte z gleby, cała zawartość do spalania, to wrzucane wstępnie rozcieńczone pożaru lub metalowym pojemniku do spalania odpadów.

Cień jak pułapka

Wiedząc, że ten owad szkodnik lubi ciemne, ale ciepłe miejsce, można utworzyć cień pułapek turkuciowate. Będzie to wymagało stare kawałki sklejki, tektury papą lub ciemne kolory, które będą musiały zostać rozszerzony w okolicy. Do krykieta są bardziej prawdopodobne, aby przejść do pułapki pod liśćmi zrobić małe otwory, w których można położyć na parze jęczmień, proso czy pudding ryżowy, przyprawione z nierafinowanego oleju roślinnego z zapachem piwa. Te pułapki powinny być sprawdzane i zniszczyć je są medvedok dwa razy dziennie – rano, około 10-11, a wieczorem, o zachodzie słońca. schrony podejście trzeba spokojnie, ale otwarte i zniszczyć owady muszą szybko, tak aby nie dać im możliwość opuszczenia.

odurzający pułapka

Jak już wspomniano, ten owad nie jest obojętny na zapach piwa. Jeśli wiesz o nim, a następnie, jak zrobić pułapkę na turkucie, to jest proste i oczywiste. Wziąć Najkorzystniejsze piwo, ale piwo jest najbardziej wyraźny zapach, wylano do 100 ml 0,5-litrowych butelek z tworzyw sztucznych lub pojemników z szeroką szyjką. Na każdym splocie sekcja powinna wynosić co najmniej dwie pułapki. Przed zainstalowaniem pojemnika z piwem, potrzeba bardzo mokry gleby. – o minimalnej głębokości 15 cm, w uprzednio wywiercony otwór o około 6 cm głębokości na 45 0 butelek lub puszek z piwem, w którym szyjka jest pokryta przez jedną warstwą gazy. Wszystko projekt okładki z dowolnego materiału nie przepuszczającego światło słoneczne, krawędzi i posypać mieloną do wewnątrz i był ciepły i wilgotny. Takie pułapki powinny być sprawdzane co tydzień, zabijanie złowionych owadów w nich.

Oprócz powyższych metod, możliwe jest, aby pozbyć się turkucie popularnych sposobów wlać do otworu bezpośrednio przed sadzeniem rozsady, igły lub zgniecione skorupki jaj. Ponadto, znając niechęć tego owada jodu, można wytwarzać z kurnika łóżka sadzonki wodnego szybkość jodową 15 kropli na 10 litrów wody.

czynniki biologiczne

Ponadto dotyczy on ujemnie krykieta jodu zapach i jego pochodnych, jako że nie ma ostrych jak i naturalne naturalne zapachy. Wielu ogrodników powiedzieć, że z aksamitki wzniesionej (również czasami określane jako szmatki) i nagietka przeciwko turkucie pomóc dość skutecznie. Po transplantacji sadzonki do ziemi można umieścić w dobrze suszone kwiaty tych roślin i kilka ząbków czosnku, cebuli skórki. Gryzący zapach nie będzie zapobiegać wzrostowi roślin, owadów, ale jest mało prawdopodobne, aby przyciągnąć i to minie takiego pokładową partii. Można udekorować Łóżka niskich odmian nagietki lub nagietka – i praktyczne, i piękne!