547 Shares 6589 views

Wędkowanie w Karelii dzikusa: recenzje. Gdzie się udać do Karelii dzikusa rybackiej

Jednym z najlepszych miejsc w kraju do skrajnego odprężenia i jedności z naturą jest Karelii. Piękno okolicznych lasów i jezior wpływa wszyscy bez wyjątku, rybacy i myśliwi nazywają ten obszar raj. Takie stwierdzenie potwierdza tylko korzystne warunki środowiskowe, czystej wody i powietrza, może dlatego wielu ludzi, szczególnie popularny wędkarstwo dziki człowiek w Karelii. Porozmawiajmy o tym, jakie funkcje mają ryby w okolicy i co należy zrobić, aby zwiększyć potencjał połowu.

Ogólne informacje o Republice Karelii

Co jest Karelia? Unikalne Rosja Region może się poszczycić naprawdę imponującą strukturę wody. Na terenie republiki istnieje ponad 60.000 jezior i stawów, a także około 27 tys rzek. Lokalne dziewiczych wodach znaleziono dużą liczbę ryb. Tutaj złapać i szczupak, okoń, jak również lipień, okoń, leszcz i innych przedstawicieli podwodnego świata. Oprócz połowów, można odpocząć w kraju, turystyka, polowania i odkrywania atrakcji przyrodniczych.

Większość turystów i osób podróżujących tu odpocząć w lożach małych prywatnych hoteli, zasad. Polityka cenowa w tych instytucjach jest dość rozsądne, a warunki życia są bardzo tolerowane. Wędkowanie w Karelii Savage również w duży popyt, ale należy pamiętać, że liczba wędkarzy jest tak wielka, że na ich spotkanie jest możliwe nawet w najbardziej odległym zakątku prowincji.

Jak jest wędkarstwo jesienią

Specjaliści rybackie wiedzieć, że istotny wpływ na wynik ich prac ma sezon (pora roku). Tak, łowienie ryb w Karelii dzikusa osiąga maksimum piku w jesieni. Według opinii, to wraz z nadejściem pierwszych przymrozków podnosi prawdopodobieństwo złapania największe okazy Trophy, a tym samym liczbę osób pragnących znacząco zwiększa hit puli.

W sezonie jesiennym w republice postanowił złapać szczupak, okoń, płoć i sielawa. Przez obniżenie temperatury wody ryby zaczyna aktywnie zasilania i przy określonej umiejętności złapać staje się łatwiejsza. Utworzą listę głównych zaleceń dla połowów przez miesiąc w tym samym sezonie:

 • Września. Jest to niezbędne do korzystania z łodzi na wycieczkę na środku zbiornika złapać przędzenie zastosowania. Wynika to z faktu, że ryba idzie do głębi i zaczyna lepiej zamaskowane.
 • Październiku. Jest uważany za najtrudniejszy, niektóre gatunki ryb zacząć karmić bardzo aktywne, a inne znikają i iść na dno. Powierzchnia koniec miesiąca, z poszczególnych zbiorników może być pokryty lodem. Do przędzenia rybackiej wykorzystywane są również korzystnie także na przynętę – smażyć.
 • Listopada. Prawie wszystkie rzeki i jeziora pokryte są lodem, aktywność ryba została znacznie zmniejszona, głównym celem rybaków – miejscowych drapieżników. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy użyć błystki zimowych.

Wędkowanie w zimie

Savage Wędkowanie w Karelii To trwa kilka miesięcy, od grudnia do końca kwietnia. W okresie głębokiej zimnej Wędkowanie zazwyczaj ustępuje, ale kiedy formacja pokrywy lodowej na zbiorniku i topienia na koniec sezonu zwiększa szansę wrócić do domu z łupem. Jaki rodzaj ryby można złapać w Republice Karelii w zimie? Oto krótka lista przedstawicieli podwodnego świata:

 • Grayling, znalezionych na jeziorach, na głębokości 2 metrów. Połowu ryb można z pomocą zwykłej wędki zimowy z czystą łyżką.
 • Okoń. Nie toleruje silne mrozy, kocha bezwietrznej pogodzie. Głębokość jego siedliska jest rzędu 8-10 metrów. Na zimę wędką używane z niezbędną dostawę żyłki z przynętą zaleca się używać Bloodworms lub robaki.
 • Miętus. Zaczyna gryźć w połowie lutego na głębokości 15 metrów, nie znajduje się w pobliżu jeziora, poszukaj go być na najbardziej odludnych częściach zbiornika. Pręt do połowów nie powinny być zbyt sztywne, średnica linii – do 0,25 mm, – przynęty przynęty.
 • Siei. Zaczyna pojawiać się w marcu i kwietniu, stwierdzono zarówno w jeziorach i rzekach. Optymalne rozwiązanie dla wędkarzy – przynęta.
 • Roach. Wydaje się podczas wystąpienia pierwszej odwilży w płytkiej wodzie i gryzienie bardzo aktywne, mogą zostać wciągnięte na przyrządzie, czerwie.

Cechy okresie wiosennym

Jak wspomniano powyżej, w marcu i kwietniu w tych miejscach zwykle przypisane do sezonu zimowego, więc połowów w Republice Karelii w maju Savage jest jedynym sposobem, aby cieszyć się ryby sprężyny. W tym okresie, wędkarstwo towarzyszy znaczne trudności, woda jest nadal wystarczająco ciepło, więc nie było przedstawicieli lecie, ale mieszkańcy zimowych stawy są również zaczynają przestają dziobania. Głównym taktyka, która może być zalecana w tym przypadku – koncentrują się na specyficznych warunkach klimatycznych i pogodowych.

Jak do połowu ryb w lecie

Około 50 różnych przedstawicieli podwodnego świata może być złapany z nadejściem ciepła, to w jaki sposób bogactwo w lecie może być dumna z Karelii. Wędkowanie w dzikusów sierpnia może być przeprowadzone z brzegu iz łodzi w cieplejszych miesiącach, można oczekiwać, aby złapać i profesjonalistów i początkujących. Początkujący wędkarze dostanie największą przyjemność z tego samego okresu. Komfortowe warunki pogodowe, obfitość ryb, zdolność do wykonywania i stosowanie różnych podejść – wszystko to daje nadzieję na złapanie pierwsze trofea. W czerwcu, lipcu i sierpniu są najczęstszą okoń, leszcz, szczupak, płoć i łosoś, łosoś i zad.

Wybierz jezioro na przejażdżkę

Gdzie się udać do Karelii dzikusa rybackiej? Najprostszym rozwiązaniem byłoby odwiedzić jezior, na przykład, i Topozero Syamozero. Te zbiorniki znajdują się w północnej i południowej części kraju, odpowiednio, i to nie tylko doskonały cool, ale także piękny, dziewiczy charakter. Według opinii, nowicjusze zbliży się do drugiego z tych opcji. Syamozero różni znaczną głębokość, pochyła piaszczyste plaże i czysta woda, ryby rocznie okrągłe tutaj, powłoka lodu tworzy się stosunkowo późno (listopad) i tylko idzie do środkowego koniec sprężyny.

Zimą staw jest zdominowany sieja, lato jest robak, robaki i moczone w wodzie, łapać ziarno szczupak, okoń i, oczywiście, z okonia.

Jak dla Topozero, wszystko jest znacznie bardziej skomplikowana, ale może naprawdę docenić w tym obszarze, który jest dziki rybackiej w Karelii. Przez samochód, aby dostać się do tych miejsc jest dość łatwe, ale należy wziąć pod uwagę częste zmiany warunków pogodowych. Szczególne cechy jeziora można również przypisać znaczną głębokość (56 m), bardzo zimnej wody (z uwagi na obfitość płynących strumieni, aby temperatura nie wzrosła powyżej 18 °, nawet w najbardziej gorącym porze roku) i mnóstwo ryb. Taka różnorodność sprawia połowów bardzo trudne, trzeba zająć się kwestią posiadania dużej ilości sprzętu i wędkarskie wędki.

Wędkowanie na rzekach

Co jeszcze jest znana do wędkowania w Karelii dzikusa? Recenzje połowu ryb w rzekach i najbardziej pozytywny. Co biegów powinni wnieść w takim przypadku? Utworzą prostą listę:

 • Pręty do 5 metrów (2-4 sztuk).
 • Przędzenia (1-2 sztuk).
 • Żywa przynęta (robaki, robaki).

Złap w rzekach może być tak cichych pomieszczeniach i na terenie Rapids, gdzie przepływ wody osiąga znaczną siłę. Głównym celem rybaka -, aby wybrać właściwą taktykę i przynęty na temat sytuacji, gdy sprawa nie jest łatwa i przeważającej części dostępnej wyłącznie dla doświadczonych osób. Jednym z najbardziej interesujących rzek Karelii w zakresie rybołówstwa jest Vama.

Specjalne wskazówki: jak złapać łososia

Wędkowanie w Karelii dzikusa może przynieść początkujących i profesjonalnych rzadkich i ciekawych trofeów. Porozmawiajmy o tym, jak można złapać przystojny łososia w surowym północnym skraju. Najpierw określić miejsce dla początkujących może to być Jezioro Onega, specjaliści często uczą nie jest tak ważne, ale odległe zbiorniki. Pozwól nam sformułować podstawowe zasady polowania na łososia tezisno:

 • Głębokość przemieszczania ryb waha się od 10 do 70 metrów.
 • Korzystanie z wielu prętów (im więcej tym lepiej, przesuwając przynętę tworzy poczucie stad ryb).
 • Używać przynęt i przynęty.
 • Nie złapać na stałe w jednym miejscu, przenieść pewien dystans wobec braku ugryzienia.
 • Korzystania z dodatkowych urządzeń (łódki, sonar).

Popularne marszruty

Wielu chciałoby wiedzieć, co Karelia, wędkarstwo, najlepsze miejsca brutalny. Potencjalni podróżujący szukasz najlepszych dróg i parkingów, jednak nie zawsze jest to możliwe, aby znaleźć dla siebie idealne miejsce. Chodzi o to, że każdy człowiek na swój sposób postrzega warunki i właściwości wód, a zatem nie może dać uniwersalne rady. Oto lista najbardziej znanych jezior w Republice Karelii:

 • Jezioro Onega (batalion, płoć, okoń, pstrąg, łosoś, itd.).
 • Jezioro Ładoga.
 • Jezioro Keret.
 • Elmozero.
 • Sumozero.
 • System jezioro Kuitto.

Jak przygotować się do ekstremalnych połowów

Aby rybołówstwo i rozrywka w Karelii dzikusa był wielkim sukcesem, wiele czynników należy wziąć pod uwagę wcześniej. Wyrafinowany wstępne przygotowanie pomoże Ci uniknąć kłopotów i kłopotów podczas wakacji. Więc przy planowaniu podróży, zaleca się, aby wziąć pod uwagę następujące zalecenia:

 • Zbierz sprawdzony zespół (nie można wybrać się na podróż do samej puszczy, jest prawdopodobne, może zaistnieć potrzeba pomocy i wsparcia).
 • Zaplanuj trasę i wybrać pojazd, nawet jeśli będzie mieć przed oczami przynajmniej szorstki plan działania.
 • Dowiedz się z wyprzedzeniem lokalizację sklepów i gromadzić zapas przepisów w środowisku naturalnym. Należy zwrócić uwagę na okres przydatności produktu i jego reguł przechowywania.
 • Zapłacić maksymalną uwagę na apteczce. Jej członkowie muszą wprowadzić leki przeciwbólowe, środki dezynfekujące, bandaże i inne narzędzia do zdobienia).
 • Przygotować zestaw obowiązkowych przedmiotów dodatkowych. Należą zapałek, zapalniczek, kremowy środek odstraszający owady, mapy i nawigację.

Savage rybacki obejmuje zbieranie dość obszerną listę elementów krajowych i specjalnych. Oczywiście, każdy ma taki wykaz będzie inny, ale niektóre jego punkty są wspólne dla wszystkich. Na przykład, ciepłą odzież, łódź, dodatkowy zestaw kół zębatych i wędkarskie wędki.

zamiast wniosku

Jeżeli nie jesteś pewien, że Savage rybackiej w Karelii mają chcesz zwrócić uwagę na licznych ośrodków turystycznych. Tutaj znajdziesz niezbędne komfort, możliwość zakwaterowania i wyżywienia, otrzyma szczegółowe informacje o miejscach, w których lepiej jest ryb i innych przydatnych wskazówek.