296 Shares 7525 views

"Pojedynek" Kuprin. Podsumowanie historia

Historia Aleksandra Kuprina „Duel” został opublikowany w „wiedza” kolekcji w 1905 roku. Jest on poświęcony Maksimu Gorkomu. Ta praca nie niezauważone iw bardzo krótkim czasie stał się bardzo popularny w społeczeństwie. Narażać życie wojskowej żołnierzy i funkcjonariuszy na początku XX wieku – dlatego napisałem „Pojedynek” Kuprin. Streszczenie fabuły pozwala czytelnikowi dokładnie przyjrzeć istnieniu maleńkiej armii, która odbyła się tylko chamstwa i okrucieństwo funkcjonariuszy i żołnierzy upokorzenia.

„Pojedynek”, którego podsumowanie wprowadza czytelnika do życia koszar zwykłych żołnierzy, środowisko i relacje osobiste bohaterów oficerskich, stał oskarżycielski historię o zgniłego systemu wojskowego. Główny bohater stoi porucznik Romashov – rodzaj, uczciwy i prawy człowiek, ale jego otoczenie jest słaba. Nie komunikować się z nikim, bo wokół brutalnych i wulgarnych ludzi. Na ich tle wyróżnia przyzwoity, wykształcona, inteligentna i ładna Shura, żonę porucznika Mikołajowie. Jej obraz jest bardzo dobrze opisane Kuprin.

„Pojedynek”, który pokazuje podsumowanie kontrastującym oficerowie chropowatości dobrocią i łagodnością Romashov, opowiada historię głównego bohatera, potajemnie zakochanych w Alexandra. Ta kobieta nie jest tak niewinny, jak się wydaje. Kobieta gotowa kłamać, jeśli jest to opłacalne, nie kocha męża, ale dla jego dobra zostawić kochanka tylko dlatego, że chcieli lepszego życia. Romashov lubi, ale Shura rozumie, że jest – partia dla niej nieopłacalna.

Po porucznik rzucił kochankę, że Alexandra Pietrowna rozpoczął wylewanie zniesławiające anonimowy. Nikołajew Romashov zakazane przyjść do ich odwiedzenia, tak aby nie naruszyć Shura. Bardzo dokładnie i wnikliwie opisał uczucia bohatera Kuprin. „Pojedynek”, którego podsumowanie pokazuje, jak źle i samotny był porucznik, jednocześnie opisuje życie zwykłych żołnierzy. Patrząc na cierpienia upokorzony i pobity Klebnikov, Romashov uświadamia sobie, że jego osobiste problemy są nieistotne.

Porucznik dobry do swoich żołnierzy, ale nic z brutalności innych funkcjonariuszy nie może zrobić, a jego uczucia wyraźnie przekazuje Kuprin. „Pojedynek”, który pokazuje podsumowanie bestialstwa ludzi Romashova opisuje jak romans i marzycielem. Ale ten człowiek bierny, ponieważ nie starają się coś zmienić, i niech rzeczy wziąć swój bieg, bieganie od rzeczywistości. Nie był w stanie reedukacji oficerów ochrony nieszczęsnych żołnierzy.

Akord końcowy był pojedynek pomiędzy Mikołajowie i Romashov. Takich jak podporucznika, bardzo trudno jest żyć na tej ziemi – to jest to, co chciałem powiedzieć Kuprin. „Pojedynek”, który pokazuje podsumowanie całej szczerości i uczciwości bohatera, stanowi nowy etap życia Romashov, który udaje się do pojedynku z niesprawiedliwością i okrucieństwem świata. W rzeczywistości, jest on zbyt słaby i samotny. Porucznik wierzył jego Shura lub naładować broń, wierząc, że Nikołajew strzelać nie go, ale okazało się być samolubny kochanek, gotowy zrobić wszystko dla własnej korzyści. Romashov obumrze, nie okazał tego okrutnego i niesprawiedliwego świata.