107 Shares 3332 views

Środki pieniężne i ich kolejność Money – Co generale?

transakcje gotówkowe wygodne i łatwe. Większość zwykłych obywateli w krajach WNP i Europy Wschodniej wolą otrzymywać pensje i płacić za towary i usługi „w gotówce”. To wystarczy, aby wziąć rachunek i zrobić żądaną operację nominalnej. Jednakże, jeśli jesteś proszony, aby kupić coś dla spółki macierzystej, w którym pracujesz, lub dla organizacji (na przykład, przedszkola lub szkoły), wszystko się diametralnie zmienić. Nie można po prostu iść do dyrektora i wziąć od niego pieniądze, albo dać mu pieniądze na zakup. Mieć dyrektora lub innego pracownika firmy nie mieli pokusę, aby podnieść sam pieniądze i wydać je na własne potrzeby, a nie to, co jest naprawdę niezbędne do firmy, niektóre dokumenty są wydawane. Na przykład, jeśli chcesz dać pieniądze na potrzeby szkoły, aby przejść reszty biur podróży lub przesyłki zwrotnej po zakup materiałów biurowych, trzeba będzie wypełnić w celu kredytową gotówki.

Chodzi o to, że dla prawa stowarzyszeń, przedsiębiorstw i organizacji, są specjalnie rozwinięte zasady, nie zauważając, że jest to niemożliwe do przeprowadzenia transakcji gotówkowych. Przepisy te powinny być dokonywane przez bank centralny państwa oraz regulują przepływ gotówki w miejscu pracy. W porozumieniu z nimi, każdy z przepływów pieniężnych powinny być wykonane instrumenty płatnej gotówką. W związku z tym, jeśli pieniądze są wydawane w kasie, należy wypełnić w dokumencie rachunku pieniężnym. Wszystkie wpływy pieniężne są wpisane do specjalnego magazynu. Każda transakcja kredytowych i debetowych są zapisywane w zrazy kasowych.

Aby umieścić środków pochodzących z kasy, musisz udać się do kasjera, który poprosi Cię o wypełnienie zlecenia gotówkowy kredyt. Dokument ten składa się z dwóch części. Pierwszy – tabela, która zawiera kody rachunkowości (ona jest uprawniony jako nakazu płatnej w gotówce), drugi – pokwitowanie odrywania dokumentów gotówkowych.

Wypełnić pierwszą część formularza, przede wszystkim uczynić nazwę, kod rodzaju prowadzonej działalności, datę wypłaty pieniędzy w kasie, numer dokumentu, stanowiących kodu i kwoty. Poniżej wpisuje nazwisko i inicjały osoby, która przynosi pieniądze do kasy, kwota słownie i podstawę do wypłaty pieniędzy (co pieniądze są wykonane). Druga część dokumentu pieniężnych zawiera tylko dane dotyczące tego, kto robi pieniądze i kwotę.

Wypełnić dokumenty kasowe powinny być bardzo starannie i precyzyjnie ustawić za pomocą długopisu (niebieski, czarny). Korekty, kolorowy tusz i pióro żel ołówek nie są akceptowane. Jeśli jest to dozwolone przez prawo, nakaz może być wydrukowany na komputerze za pomocą oprogramowania księgowego.

Gotowe zamówienie gotówka Teller zapewnia jego podpis i bierze pieniądze. Następnie należy umieścić uszczelkę na nakazie. Można to uczynić główny księgowy po sprawdzić kolejność i podpisać. Kiedy wszystko jest urządzone, można podjąć pieniądze, aw zamian dać zdejmowanego pokwitowanie.

Drukowanie na celu gotówki zawsze umieścić go w odpowiednim dziale, a mianowicie na paragonie. To dowodzi, że nie wzięły się pieniądze, nie dać dyrektor osobiście i uczynił go do kasy przedsiębiorstwa, gdzie zostaną one wydane.

Oprócz zlecenia druku jest ważne rekwizyty jego numeru rejestracyjnego. Odłożył kasjera i okazuje się, że to zamówienie zostanie zarejestrowane w specjalnym rejestrze – Dz zleceń. Bez tego nie kolejność gotówka łatwo przerobić lub po prostu wyrzucić, i umieścić pieniądze w kieszeni. Ważne jest, aby sprawdzić numer rejestracyjny, zwłaszcza jeśli masz pieniądze do rozliczenia i trzeba zgłosić się do innego podmiotu, który wydał Ci pieniądze zostały wydane.