256 Shares 9265 views

Prefiks do telewizora "Smart TV": jak połączyć się i jak używać

Prefiks do telewizora "Smart TV" jest bardzo popularny. Może przekształcić zwykły telewizor w platformę do gier lub przeglądarkę internetową. Dzięki temu możesz swobodnie oglądać filmy, zdjęcia, a także komunikować się w sieciach społecznościowych. Ale jedno ważne pytanie o "Smart TV": "Jak połączyć się z telewizorem?"

Wiele osób interesuje się zaletami tego urządzenia, ponieważ jego koszt nie jest mały.

Prefiks do telewizji "Smart TV" ma świetną przyszłość. Dlatego konieczne jest zapoznanie się z tym sprzętem.

Informacje ogólne

TV przez Smart TV jest daleki od doskonałego. Co roku zostanie zmodernizowany i ulepszony. Jednak zalety obejmują wszystkie niedociągnięcia. Większość osób chciała zobaczyć przedrostek telewizora "Smart TV", który działa w systemie operacyjnym Android. Podłączanie i konfigurowanie tego urządzenia to dwie różne rzeczy. Aby funkcjonować lepiej, konieczne jest skonfigurowanie wszystkich możliwych funkcji i programów. Większość tych urządzeń działa w systemie operacyjnym Androida.

Co to jest prefiks na Androidzie?

Zazwyczaj jest to małe urządzenie, które łączy się z telewizorem za pomocą specjalnego złącza. Jako zasilacz używany jest zwykły zasilacz 220V. Jeśli przedrostek telewizora "Smart TV" jest podłączony do złącza USB, zasilanie jest odbierane bezpośrednio z telewizora. Projekt urządzenia zapewnia bezprzewodowy dostęp do Internetu i Bluetooth. To urządzenie może być porównywane z nowoczesną tabletką lub telefonem.

Proces instalacji

Dla wielu osób tworzenie Smart TV powoduje trudności.

Prefiks może być połączony niezależnie, ale ustalenie wszystkich dodatkowych cech zajmie dużo czasu. Dla wygody, lepiej użyć klawiatury i myszy, aby prawidłowo wprowadzić wymagane parametry. Dzięki nowoczesnej technologii można korzystać z połączenia bezprzewodowego.

Więc "Smart TV", jak połączyć się z starymi telewizorami?

Do tych celów przewidziano specjalny model przedwzmacniaczy, który wykonuje połączenie, nawet jeśli nie ma złącza HDMI. W przypadku nowoczesnych telewizorów ustawienie "Smart TV" odbywa się za pomocą myszy lub specjalnego pilota.

Defender Smart TV

Jest to najbardziej powszechny model, ponieważ łączy koszt i wydajność. Ten model "Smart TV", którego cena wynosi 4500 rubli, jest dowolnie podłączony do dowolnego telewizora. Przy zakupie użytkownika podano instrukcje, kartę gwarancyjną, kable i przedłużacze. Połączenie odbywa się bezpośrednio przez adapter. Ponadto można było podłączyć zasilanie przez USB, a także osadzić karty pamięci microSD.

Podłączanie urządzenia

Po pierwsze, musisz podłączyć telewizor przez Smart TV. Następnie urządzenie jest podłączone do sieci. Jeśli na zasilaczu nie ma złącza USB, należy użyć specjalnego adaptera dołączonego do zestawu.

To złącze służy do łączenia myszy z ustawieniami, a także do podłączania napędów, aby zapisać potrzebne informacje lub wyświetlić film.

Jak skonfigurować telewizor "Smart TV"?

Po podłączeniu dekodera do telewizora należy wybrać odpowiedni tryb pracy. Bezpośrednie podłączenie Internetu nie powinno być, ponieważ nie widać pożądanego wyniku. Najpierw przejdź do sekcji HDMI znajdującej się w menu. Ta procedura umożliwia wyświetlenie obrazu. Następnie wybrany jest aktywny port. Ta procedura występuje w przypadku, gdy jest wiele portów. Jeśli to wszystko, to wszystko dzieje się domyślnie. Następnie na ekranie pojawi się menu główne, w którym skonfigurowane są inne funkcje.

Jak używać prefiksu?

Kupiłeś Smart TV. Jak z niego korzystać? Jeśli połączenie jest prawidłowe, na ekranie głównym pojawi się 6 kart. Najpierw musisz włączyć sieć bezprzewodową. Można to zrobić, przechodząc do pozycji Ustawienia. Używamy takich samych ustawień, jak w przypadku nowoczesnych telefonów i tabletów. Dlatego trudno to zrobić. Wszystkie główne parametry mają własne imię. Warto zauważyć, że praca z siecią bezprzewodową nie powoduje problemów.

W tej sytuacji jedyną wadą jest sam system operacyjny (Android).

Jeśli wprowadzono niepoprawne ustawienie daty i godziny, ekran będzie stale wyświetlał powiadomienie. Dlatego problem ten należy rozwiązać natychmiast.

Automatyczna konfiguracja

Warto zauważyć, że ustawienia daty i godziny można zresetować. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest użycie automatycznego. W tym celu należy określić rozszerzenie ekranu i ustawić częstotliwość odświeżania. Inne ustawienia będą takie same jak na urządzeniach z Androidem.

Główne sekcje

Wśród głównych funkcji dostępnych w konsoli można wyróżnić następujące elementy:

  1. Media. W tej sekcji znajdują się programy umożliwiające oglądanie filmów, słuchanie muzyki i oglądanie zdjęć po podłączeniu dysku. Sekcja ta posiada już specjalny odtwarzacz – MX Player. Jest to najczęstsze i odpowiednie dla tej konsoli. Po wyłączeniu napędu można odtwarzać wszystkie pliki. Jeśli wbudowany odtwarzacz nie pasuje, można zainstalować inny.
  2. Telewizja. W tej sekcji znajdują się programy umożliwiające oglądanie plików wideo online. Jednym z takich narzędzi jest YouTube.
  3. Przeglądarki. Tu są programy dostępu do internetu, dzięki którym możesz swobodnie iść do sieci społecznościowych, pobierać filmy, muzykę, zdjęcia i tak dalej. Co zrobić, jeśli standardowa przeglądarka nie działa? W tym celu przejdź do sekcji Aplikacje i zainstaluj nową. W razie potrzeby można go pobrać z internetu.
  4. Gry. Z reguły w tej sekcji znajduje się kilka najpopularniejszych gier. Aby rozwinąć tę listę, musisz pobrać gry za pośrednictwem określonych aplikacji.
  5. Aplikacje. Oprócz wielu przeglądarek ta sekcja zawiera inne programy mające na celu uproszczenie pracy. Na przykład mapy, poczta, itp. Również w menu jest "Play Store", gdzie można pobrać wiele użytecznych aplikacji i gier. Centrum powiadomień znajduje się w prawym dolnym rogu.
  6. Oglądanie telewizji. Jeśli wszystkie programy i sekcje są nudne, możesz oglądać ulubione programy telewizyjne w telewizji. Twoja uwaga zostanie zaprezentowana na wielu kanałach, gdzie można zobaczyć wszystko, od filmów do różnych wydarzeń sportowych.

Na głównym ekranie wyświetlany jest czas i data, stan sieci bezprzewodowej, stan łączenia napędów. W prawej części ekranu znajduje się menu umożliwiające zapoznanie się z innymi funkcjami systemu operacyjnego. Na przykład dostosuj głośność lub wyłącz niepotrzebne urządzenia. Po naciśnięciu przycisku wyłączenia prefiks nie jest całkowicie wyłączony, ale przechodzi w tryb gotowości. Możesz go aktywować, przesuwając mysz.

Wady prefiksu "Smart TV"

Oprócz masy pozytywnych cech są negatywne momenty:

  • Podczas oglądania wideo w formacie MKV lub AVI występują problemy z obrazem, a także dźwięk, ekran informuje, że format nie został odnaleziony, chociaż przedrostek powinien odtwarzać wszystkie formaty.
  • Gry są raczej złej jakości, różnią się znacząco od tych, które są produkowane na komputerach lub konsolach, takich jak Sony Playstation.
  • Niektóre filmy i filmy można wyświetlać tylko na żądanie, tzn. Trzeba będzie zapłacić określoną kwotę, aby je wyświetlić.
  • Problem z przeglądarką, ponieważ standardowa przeglądarka nie nadaje się do serwisów społecznościowych, niewygodne jest oglądanie wiadomości i zdjęć, a także komunikowanie się z przyjaciółmi. Możemy powiedzieć, że funkcja zarządzania nie jest sfinalizowana. Ponadto filmy i filmy nie mogą być odtwarzane. Główną przyczyną jest niewystarczająca ilość pamięci wewnętrznej na przedrostku "Smart TV".

Smart TV: opinie

Wielu użytkowników cieszy się z przedrostkiem "Smart TV". Przede wszystkim znacząco oszczędza pieniądze ludzi. Nie kupuj telewizora z wbudowanymi programami i połączeniem bezprzewodowym. O wiele tańsze będzie kosztować prefiks.

Dlatego wielu użytkowników kupuje to urządzenie. Poza oszczędnościami, każda osoba będzie miała okazję nie tylko korzystać z programów pracy, ale także rozrywki, grać w gry i rozmawiać z przyjaciółmi w sieciach społecznościowych. Kolejnym plusem jest użycie napędu. Trudno jest znaleźć taki telewizor spełniający te wymagania. Wszystkie te pozytywne cechy osłabiają wszelkie niedociągnięcia. Prefiks "Smart TV", recenzje na temat pozytywnych, jest niezbędnym urządzeniem dla telewizora.

Wnioski

Jeśli zakupiony telewizor nie obsługuje Smart TV, to nie jest to problem. Wystarczy, że zakupisz prefiks na podstawie systemu operacyjnego Android w sklepie. "Smart TV", którego cena jest w przedziale od czterech do pięciu tysięcy rubli, ma wiele możliwości. Dzięki tej konsoli możesz oglądać filmy i filmy online, słuchać i pobierać muzykę oraz wyświetlać zdjęcia.

Ze względu na bogate menu urządzenie może być używane zarówno w pracy, jak i do celów rozrywkowych. Korzystanie z Internetu umożliwia pobieranie ciekawych gier i aplikacji. Przede wszystkim musisz się dowiedzieć o ważnych pytaniach dotyczących Smart TV: jak używać, konfigurować i łączyć się. Istotną zaletą jest praca oparta na systemie operacyjnym Androida. Co roku prefiks "Smart TV" staje się coraz lepszy. Dzięki właściwemu połączeniu użytkownik otrzyma niezapomniane i przyjemne doświadczenia.

Teraz wiesz, jak prawidłowo podłączyć prefiks "Smart TV" do telewizora własnymi rękami.