151 Shares 4757 views

„Strid” – oryginalna konstrukcja roweru. Przegląd popularnych modeli, korzyści, ceny

Zapytanie do pojazdów kompaktowych i mobilnych aktywnie dorastał w mieście w ciągu ostatnich dekadach XX wieku. Komercyjny sukces wielu zmian w tym kierunku popychany inżynierów i projektantów, aby rozwijać i promować nowe koncepcje transportu indywidualnego. Na tej fali w połowie 1980 roku, został zaprojektowany przez niezwykły rower o nazwie „Strid”. Rower początkowo miał dość ekstrawagancki wygląd, ale w kolejnych latach nie zapobiegają rozwojowi zyskuje armię fanów. W efekcie, dziś istnieje kilka modeli i wersji projektu tego wynalazku.

Jaka jest tajemnica tego velobayka? W zasadzie każdy otworzyć jego założyciel Mark Sanders nie popełnił, ale to nie przekreśla zalety realizowane swoją koncepcję. Funkcja Design jest jej skromne wymiary, które nie przeszkadza to, aby utrzymać funkcjonalność i niezawodność motocykla. A teraz stoi dowiedzieć się więcej o funkcjach technicznych modeli „Strid”.

cechy strukturalne rowerze

Zewnętrznie przypomina duży skuter rowerów, a nawet urządzenia dla osób niepełnosprawnych takich jak wózki inwalidzkie. W rzeczywistości jest to najprostsza konstrukcja, złożona z klatek, w których można się poruszać, jak na zwykłym rowerze. Ale, oczywiście, rowery dla dorosłych „Strid” mają wiele różnic. Przede wszystkim podstawą ich trójkątny podstawowej ramie aluminiowej. Zazwyczaj łańcuch zastępuje pas nie wymaga smarowania. Zazwyczaj te modele działają z tą samą prędkością i są wyposażone w hamulce tarczowe typu. Różnice w wersjach są najczęściej związane ze zmianą wielkości lub wymiarów kół roweru jako całości.

zalety konstrukcyjne

Głównym celem takiej radykalnej zmiany klasyczny rower był nie tylko zmniejszenie jego wielkości, ale również w celu zapewnienia łatwości obsługi z modeli „Strid”. Na rowerze łatwo i szybko demontowany i ma mały ciężar – około 10 kg. To możliwe transport małych modeli w bagażniku. Będąc w pobliżu ulic o ruchu lub wąskie, można bezpiecznie korzystać z roweru, a następnie złożyć go i nosić jako torebkę.

Mobilność i zwartość – to główne zalety, które wyróżniają modele „Strid” od starszych kolegów. Wraz z tą prostą konstrukcję uwalnia użytkowników od wielu kłopotów z utrzymaniem. Jeśli istnieje potrzeba naprawy, to nie będzie problemu. Dostępne na rynku części, akcesoriów i części zamiennych do roweru „Strid”, w tym kroki, zaciski hamulcowe, klocki, pedały wykonane z różnych materiałów, pasy, i tak dalej. D.

Model EVO

Jak ona projektowaniu rowerów, rodzina „Strid” jest minimalistyczny. Zakres obejmuje kilka modeli, a jednym z najciekawszych z nich jest EVO. Rzeczywiście, główną funkcją tej modyfikacji jest obecność przełącznika prędkości. Wykonalność takiego rozwiązania, wiele wątpliwości, ale w każdym przypadku, rozbudowa funkcjonalna – to nie jest źle. Tradycjonaliści mogą zawsze zwrócić uwagę na rowery dla dorosłych tej rodziny w wersji podstawowej.

Model "Strid 5.2"

Może to być postrzegane jako wersja klasycznej. Pomimo faktu, że jest przedstawicielem piątego pokolenia już rowery „Strid”, zachował podstawową koncepcję miejskiego mini-rower. Tak więc model jest wyposażony w tradycyjny A-ramy, 16-calowe koła i wadze 9,6 kg. technikę składany jest uproszczony i obejmuje trzy podstawowe element projektu „Strid”. Rowerowa zawiera analizę pedałów, przy czym rama i sterowania, trwa około 15-20 sekund. Jako producent, ta wersja jest odpowiednia dla ludzi dorasta do 192 cm, choć w tym zakresie istnieją pewne wątpliwości. Fakt, że nie ma skarg na kolana dotykać kierownicy w trakcie jazdy – nawiasem mówiąc, jest to wspólny problem z roweru, który został rozwiązany jedynie poprzez zwiększenie koło windy.

modyfikacja LT

Jak można zauważyć, szczególne różnice konstrukcyjne między modelami nie są – przynajmniej w zasadzie urządzenie pozostaje niezmieniona. To samo obserwuje się w przypadku wersji LT. Jednak model ten ma ciekawą funkcję, która jest pozbawiona klasycznej „Strid”. Rower wyposażony w 5-ramienne felgi i oryginalnym bagaż z tworzywa sztucznego. Nawiasem mówiąc, podstawowa wersja z bagażnika jest wykonana z aluminium. W nim jest plusem, jak zwiększona niezawodność pamięci masowej. Jednakże, przedział sztucznego zmniejsza masowe roweru, przez co jest bardziej praktyczne.

Jak dużo?

Na podstawie pierwszego wrażenia, wiele wyciągnąć wnioski co do przystępności tych rowerów. Jest to częściowo prawda, ale wszystko jest względne. Fakt, że podstawowe wyposażenie, a w szczególności, model LT będzie kosztować 30-35 tys. RUB. Model EVO kosztuje 50-55 tys. RUB. Za te pieniądze można kupić przyzwoity i tradycyjny rower, ale w tym przypadku wszystkie takie same to wyrafinowany design i wysokiej jakości materiały, które składają się na rowerze „Strid”. Chiński odpowiednik takich modeli może kosztować 15-20 tys., Ale jakość będzie znacznie niższa. Ważne jest, aby zrozumieć, że prawa do produkcji tych rowerach dzisiaj tylko Tajwańska firma Ming Cycle. Fałszywe sam model, choć tańsze, ale przerwa w przód, co jest potwierdzone przez właścicieli sfrustrowanych.

Recenzje rowerze

Jeśli mówimy o prawdziwych przedstawicieli marki, opinie będą bardziej pozytywne. Przede wszystkim rowerzystów potwierdzają łatwość użycia w każdych warunkach. Korzyści są szczególnie zauważyć projekt, który stosowany jest tradycyjny rower przed. „Strid”, że opinie są w większości korzystne, i nadal wywołuje wiele kontrowersji. Na przykład, uważa się, że w jego zwartości ten rower nie może zapewnić nawet minimalny komfort podczas jazdy. Jest to częściowo prawda i doświadczeni użytkownicy nie polecam zakup takich modeli z oczekiwaniem, aby długie podróże. Optymalne warunki pracy „Strid” – gładki chodnik miejski lub chodniku z przewidywalnym jakości pokrycia. Także z powodu radą przyprawione warto wspomnieć potrzebę wygodnego fotela.

wniosek

„Strid” – nie jest jedyną próbą stworzenia na podstawie klasycznego roweru bardziej zwarty pomocą indywidualnej mobilności. Jednak to był Mark Sanders udało się zmniejszyć maksymalną wielkość struktury, pozostawiając rezerwę mocy do wygodnego przemieszczania się i całkiem dobrej funkcjonalności. Niemniej jednak, składane rowery „Strid” mają wiele ograniczeń. Wymagają one mniej lub bardziej sprawne drogi, brak krawężników i innych przeszkód. Oddzielna grupa problemów związana jest z eksploatacją zimowym rowerze. Okres ten może być w obliczu konieczności regularnego czyszczenia, autostrad i pedałów hamulcowych. Zamiast pierwotnego właściciela roweru jest w stanie szybko poruszać się po mieście. I to w czasie, gdy kierowcy, na przykład, może stać godzinami w korku lub beznadziejnej bałagan z zamarzniętego silnika.