147 Shares 4671 views

Gazela 2705 – przegrana koń pociągowy

Gazela 2705 rozpoczął życie w dniu 20 lipca 1994 roku, kiedy to został zaprezentowany w Moskwie Gorky Automobile Roślin. Samochód ten stał się bardzo popularny w 16 lat od jej wydania, ale jak byłoby smutne jak się może wydawać, został wycofany z produkcji w połowie 2010 roku. Został on zastąpiony przez Gazel Biznesu, który stał się pełnoprawnym samochód, ale nie o jej wystąpieniu.

Pierwsza wersja 1994 stworzył furię. Ma dobre właściwości trakcyjne, ponieważ silnik 100 KM ZMZ 402 radzi sobie z własnym ciężarem 1850 kg. Ponadto, biorąc pod uwagę również, że obciążenie jest maksymalny ciężar wynosi 1350 kg samochód utrzymywane przyspieszenie i dobre właściwości jezdne.

Gazelle w 2705 mieli 2,5 litrowe silniki w całej historii produkcji. Pierwszy stosuje się w mechanizmie dolnego wałka rozrządu, ale taka konstrukcja nie może zapewnić szybki ruch zaworu, a ponadto znacznie zmniejsza precyzję, jako jeden z czterech części, pomiędzy każdym z nich ma szczeliny w napędzie zaworu, którego naruszenie jest nieuniknione.

Dlatego zdecydowano, aby uaktualnić kilka Gazelle 2705. W 2003 roku samochód został zainstalowany nowy kabinę i silnik ZMZ 406. Oczywiście, miało to pozytywny wpływ na dynamikę maszyny, ale pojemność pozostaje taka sama. Lewy i niegdysiejszy popularność Gazelle 2705.

Specyfikacje i dopuszczalnej masie całkowitej od 3200 kg pozwala kontrolować samochód w obecności kierowcy kategorii licencji „B”. Zatem warunkowe właścicieli pozostał niezmieniony, a jechał bardziej przyjemne i jasne. To pomogło, a nowy mechanizm kierowniczy z kontrolą, a zmiana przełożenie skrzyni biegów.

Apoteoza projektu była instalacja silnika ZMZ 405 2705. GAZ Gazelle wygrał z tym poważny, bo 140 KM jest znacznie lepsza niż 100 lub 128. Nie zostały zastosowane takich drobiazgów jak łańcuch gidronatyazhitel napędu rozrządu. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, z 406 stać umieszczony w głowicy, na wynikach, to prawdopodobnie nie powinien powiedzieć. Wielu właścicieli uwierzyć, że przy projektowaniu ZMZ 405 projektantów GAZ uwzględniono niemal wszystkie niedociągnięcia z przeszłości i ich poprawiania. Na przykład od 406 była zastosowana uszczelka oleju na łożyska tylnego.

Wśród właścicieli 2705 1994 udał się powiedzenie: „Jeśli 402 pierwszego oleju silnikowego nie płynie, co oznacza, że po prostu nie ma!”. Częściowo jest to prawda, ponieważ pokrywa boczna rozrządu został wykonany z cienkiej blachy, żelaza, które ugina się pod działaniem siły długich śrub. Stąd przeciek. Ale nie jest to jedyny punkt. Na przykład, nie jest jeszcze pompa oleju uszczelka na tylnej łożyska wału korbowego, jak również wiele innych szczegółów. Teraz, najnowsze modele silników gaz wszystkich tych problemów, taki czy inny sposób, został rozwiązany, więc praktycznie żadnych wad.

Można stwierdzić, że wykorzystanie Gazela 2705, dzięki swojej dobrej komponentu technicznego, możliwe jest, z małym lub bez kłopotów. Samochód ma dobrą żywotność, więc naprawa nie będzie tak często, a jeśli jest, to nie złamie dziurę w budżecie.