252 Shares 5384 views

Produkt turystyczny – co to jest? Funkcje i rodzaje

Wakacje, nowe doświadczenia, prezenty, upominki i inne zabawy – to pierwsze skojarzenie większości ludzi ze słowem „Turystyka”. Jego rola w życiu współczesnego społeczeństwa jest dość znaczącą ze względu na naturalne pragnienie człowieka do odkrycia i poznania terytorium niezbadane, pomniki przyrody, kultury, historii i architektury, chęć zapoznania się z tradycjami i zwyczajami różnych narodów.

Jednak z tym turystyka jest głównym wysoce opłacalna i bardzo dynamiczny sektor gospodarki. Z tego powodu warto studiować i analizować sytuację na rynku turystycznym, jego dynamika, możliwości i perspektywy.

Podstawowe pojęcia turystyki: produkt turystyczny

Turystyka jako systemu ekonomicznego charakteryzującego się listą konkretnych kategorii i pojęć. Badanie rynku usług turystycznych i mechanizm jego działania, konieczne jest, aby nauczyć się podstawowych pojęć. Jeden z nich działa jako produktu turystycznego. Ten zakres usług, aby zaspokoić wszystkie potrzeby turystów w okresie podróży. Jej odwołanie ma bezpośredni wpływ na poziom rentowności i czas trwania istnienia każdej firmy w branży turystycznej.

Dążąc do stworzenia odpowiedniego i skutecznego produktu turystycznego, firmy badają rzeczywistą i stałą popytu na rynku turystycznym (moda, uczucia, preferencjach). Dane te stanowiły podstawę dla idei tworzenia nowego wniosku, że nadal będzie w praktyce. W wysoce konkurencyjnym środowisku, co można porównać z rodzajem walki o klienta, zainteresowania, oryginalności i jakości produktu turystycznego są kluczowymi czynnikami sukcesu.

Co należy wiedzieć przy tworzeniu produktu turystycznego

Podejmowanie decyzji w sprawie utworzenia nowej podaży w sektorze turystycznym, nacisk kładzie się na zaspokajaniu pragnienia klientów. Oznacza to, że jasno określić, co dany produkt będzie naprawdę interesujący dla turystów tak, że będzie zapłacić.

W rzeczywistości, treść usług turystycznych jest nie tylko w kraju, ale również w pokojach hotelowych, nowych wrażeń i znajomości z nieznanym. produktów turystycznych konsumenci są wysoko cenione uwagi i rozważenia wszystkich pracowników, operator, jak również komfort i odprężającą atmosferę podczas całej podróży.

Zasada tworzenia produktu turystycznej

Określenie produktu turystycznego jest to, że tak zwany system usług, które obywatele (turyści) zostały uzyskane od firm turystycznych i wycieczek. Głównym elementem strategii marketingowej tego produktu staje się jego odwołania i oryginalność. Wskaźniki te określają pozostałe składniki: ceny, promocji i dystrybucji w naturze.

Podstawowym problemem przez wielu producentów produktu turystycznego jest fakt, że jego postrzeganie twórców i konsumentów jest radykalnie inna. Różnice te wpływają również na badania w tej dziedzinie gospodarczej.

Wynik nieprzemyślane strategii uzyskuje dostęp do rynku produktu, który nie pokrywa się z wymaganiami konsumenta. Zakup klientów tras mających na celu uzyskanie zupełnie inną usługę. Niektóre z nich zostały zakupione bilety do ośrodków w celu wypoczynku, aby zachować zdrowie, tan i odpocząć. Inni ludzie są zmuszeni podróżować do innych miast i wizyt roboczych do kraju (podróży). Nie planuję odpocząć, bo idą na negocjacjach biznesowych i wykonawstwa.

Po zbadaniu możliwości postrzegania produktu przez potencjalnych klientów producent restrukturyzuje swoje działania w celu uwzględnienia nowych informacji. Następnie sprzedaż produktów turystycznych (Service Set) towarzyszy reklama zamiast służby same, jak ich zalet i cech unikalnych właściwości konsumpcyjne.

Z prawnego punktu widzenia klienta, zwracając biuro podróży pewną sumę pieniędzy, nabywa prawo do otrzymania produktu turystycznego w trakcie podróży. Jest to zasada rozdziału tworzenia i konsumpcji produktu.

Jakie są etapy przeszedł nowego produktu turystycznego, aby stworzyć

Po przeanalizowaniu rynku, konkurentów i niszę, a także potrzeby i życzenia potencjalnych klientów, organizacja turystyczny zaczyna tworzyć nową trasę. Zatem rozwój tourproduct przedstawia się następująco:

 1. To generowane pomysł dotyczący przyszłości produktu (ilościowych i jakościowych cech). Monitorowanie rzeczywistej i stałej popytu nie zatrzyma się, gdy świat turystyki jest ściśle związane z pojęciami zmienny mody, lojalności i preferencji.
 2. Opracowanie koncepcji nowego produktu. Tutaj, zakres usług, aby uzyskać specyficzne właściwości konsumpcyjne, które odpowiadają na zapotrzebowanie rynku docelowego i są określane przez możliwości materialno-technicznych i finansowych Spółki (trasy, rodzaj programu turystyki, oraz zestaw klasy usługi).
 3. Etap marketingu próbnej. Producent umieszcza na rynku jego rozwoju (realizacji eksperymentalny produktów turystycznych). Studiuje reakcję konsumentów, ich stosunku do tej usługi, badając swoje uwagi i zalecenia. Działania te są prowadzone w celu zidentyfikowania i wyeliminowania ewentualnych niedociągnięć. Powszechną praktyką jest przeprowadzanie wizyt studyjnych, gdzie eksperymentatorzy są agentami podróży partnerami.
 4. Etap komercjalizacji ulepszone i poprawione Produkt Turystyczny: rozwój strategii marketingowej, reklamy, promocji i masowych produktów turystycznych na sprzedaż.

Co jest głównym i sub-service

Struktura produktu turystycznego przewiduje trzy rodzaje wniosków:

 • Bezpośrednio do samej trasie.
 • Kompleksowe usługi turystyczne i wycieczki.
 • produkty specyficzne (mapy, urządzenia, sprzęt, pamiątki, pocztówki, broszury).

Głównym produktem turystycznym – wycieczka, zwiedzanie, wycieczki. Jest ono prowadzone zgodnie z ustalonymi drogami i określone w czasie, zawiera gwarantowany zakres usług turystycznych (hotel i bilet, transport, zakwaterowanie i wyżywienie, wypoczynku i rekreacji).

Przekazywanych konsumentom, mogą być podstawowe usługi (te, które są zawarte w umowie i zapłacona przez klienta) lub dodatkowe (płatne na miejscu konsumpcji lub na drodze).

Głównym produktem turystycznym (wymagany pakiet usług) ma inną nazwę – wakacje pakiet. Jego struktura składa się z czterech elementów:

 • Ośrodek turystyczny.
 • Transport.
 • usługi hotelarskie.
 • Przelew (usługa zapewnienie transportu turystycznego z punktu przyjazdu do miejsca zakwaterowania i vice versa).

Często turyści są bardzo zainteresowani dodatkowymi usługami oferowanymi przez touroperatora, ponieważ znacznie upraszcza ich pobytu i życia w innym kraju. W związku z tym, że są bardzo chętni do korzystania z usług wycieczki, usługi przewodników, tłumaczy, transfery i inne środki transportu w obrębie kraju lub miasta, wynajem i naprawa sprzętu, kantor wymiany walut, telefon, mail i innych elementów usługi publicznej.

Opierając się na fakcie, że rozwój produktów turystycznych jest zawsze na podstawie życzeń i preferencji klientów, większość touroperatorów Stale poszerzamy listę w celu zapewnienia dodatkowych usług.

Specyficzność zespołów podstawowych i dodatkowych

Powyższy podział na kategorie produktów turystycznych pierwszorzędowych i drugorzędowych należy traktować jako warunkowy. Po tym wszystkim, te elementy mają wspólne pochodzenie i właściwości konsumpcyjne. Często, główny kompleks obejmuje usługi transportowe, zakwaterowanie i usługi gastronomiczne. Jednak, jeśli chodzi o poznawcze, profesjonalny i biznesu, sportu lub wycieczka z celów religijnych, sytuacja się zmienia. Usługi te, które są zazwyczaj klasyfikowane jako dodatkowy, stając się głównym nurtem.

Dlatego kryterium podziału na kategorie staje kolejność ich utrwalenia w umowie i płatności.

Jak jest weryfikacja doświadczalna nowej rundy

Po zakończonej powstawania produktu objazdu, to musi być sprawdzone, przetestowane i, jeśli to konieczne, skorygować. W tym celu, pilotowany to wprowadzenie na rynek i oglądać rentowności i zdolności do konkurowania. Tworzenie przyzwoitą jakość produktów turystycznych nie może obejść się bez tego kroku.

Eksperymentalna ocena produktów turystycznych wymaga spełnienia następujących warunków:

 • „Life-size” kontrolowane trasy, który podlega weryfikacji wszystkich niuansów i aspektów podróży. Jest to możliwe poprzez organizację kontroli pilota.
 • Dostępność znalezienie informacji (prezentacje, reklama).
 • Izolacja pewien okres, podczas którego zostaną ocenione przez popularność kontrolowanego produktu (badane zwrotnych i żąda statystyki).

Rodzaje wycieczek doświadczalnych

Przy planowaniu promocji produktów turystycznych, producent może skorzystać z jednej z dwóch opcji do realizacji pilotażowego jego rozwoju:

 1. Reklama podróż.
 2. Studiować objazd.

Wyznaczenie trasy promującej w informowaniu grupy docelowej, że nie jest to nowy produkt. Ponadto wykazuje właściwości konsumpcyjnych, zalet i przewag konkurencyjnych. Często członkowie wycieczki promocyjnych są dziennikarze, przedstawiciele mediów, autorytatywne osoby, grupy docelowej konsumentów lub biur podróży, którzy następnie sprzedają produkt turystyczny. Jest to uzasadnione przyszłych dochodów, a także sprzedawca może powiedzieć o tym, co widział i doświadczył.

Program promocyjny objazd zwykle zawiera pewną liczbę wyjazdów i procedura kontroli kilku hotelach (do pięciu dziennie). Również poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z własnej charakterystyki kraju.

Organizowane wycieczki (Info-Tours) dąży do utworzenia agentów turystycznych oraz pozostała firmy agentom marketingowe pomysł, co stanowi nowy produkt turystyczny. Podczas tych wycieczek eksperci mogą uczestniczyć w wystawach, konferencjach, seminariach i innych wydarzeniach, aby podświetlić problemów będących przedmiotem zainteresowania firmy. Organizując info-wycieczki producent produkt turystyczny jest zainteresowany promocją trasy oraz wzrost sprzedaży w tym obszarze. Pomyślne wdrożenie produktów turystycznych jest w dużym stopniu zależny od tego, jak wyścig demo będzie działać sprawnie.

Produkty turystyczni i procedura oceny technologii

Biorąc pod uwagę specyfikę usług turystycznych i niematerialny charakter niektórych z nich (brak parametrów jakościowych), ocena nowych wycieczki stają się subiektywne. W praktyce, większość agencji turystycznych używane zabicie ocenę eksperta. Zapewnia ocenę głównych parametrów produktu w skali maksymalnie stu punktów.

Które uwzględniają ekspertów w procesie oceny:

 • Był cel podróży, jeśli osiągnięte, jaka była jakość wycieczek, jak przyjazny i serdeczny przedstawicieli miejscowej ludności.
 • Poziom kultury usług w miejscu zamieszkania.
 • Jak była jakość jedzenie i obsługa w restauracji.
 • Charakter psychologicznej atmosfery i sposób komunikowania się z członkami grupy pracowników i opiekunów.
 • Jak wygodny i szybki serwis transportowy był.

Oprócz tych ekspertów do oceny oferty oraz innych parametrów jakościowych podróży.

Jak korzystać z wyników badań eksperymentalnych

Uzyskane dane powinny być utrzymane dokładnie analizowane. Sprawdź wynik staje korekty braków i wyeliminować wady. Ostatecznie, to produkt na rynek lub „wycofanie z produkcji” zależy wyłącznie od decyzji biura podróży.

Jednak dostawca usług turystycznych nie należy zapominać, że poziom jakości produktu – to tylko jeden z warunków jej realizacji na rynku. Oznacza to, że jeśli wyniki produktów turystycznych trial przyjazd (usług) zostały przypisane do klasy średniej, nie ma sensu przekraczać tej liczby. Strategia marketingowa w tym przypadku jest użycie narzędzi oddziaływania na konsumentów należących do tej klasy.

wycieczka funkcja i wycieczki poznawcze

Do klasyfikacji podróży turystycznych stosować różne parametry:

 • Celem podróży.
 • Pojazdów.
 • Cechy zakwaterowania.
 • Czas trwania wycieczki.
 • Skład grupy i wielu innych.

Dlatego klienci są dostępne różne rodzaje produktów turystycznych: medycznej, rekreacyjnej, biznesu, autobus, samolotów, z zakwaterowaniem w hotelu, pensjonat lub camping, osoba, grupa, i innych.

Jednak, według statystyk, jest to najbardziej popularna wycieczka-informacyjny produkt turystyczny. Jest to podróż do zapoznania się z atrakcji turystycznych (zabytki historyczne i architektoniczne, naturalne i etniczne cechy i współczesnego życia ludzi tego kraju, gdzie turysta planuje iść).

Ta kategoria obejmuje wycieczki lub wyspecjalizowanych programów tematycznych. Zazwyczaj podczas takich wyjazdów zaoferowania turystom odwiedzić specjalnych przedmiotów, w zależności od profesjonalnych lub amatorskich grup interesu. Mogą to być przedsiębiorstwa przemysłowe i rolne, opieki społecznej, instytucji kulturalnych i edukacyjnych.

Na wycieczkę wycieczek i zwiedzania jest bardzo opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia. Charakterystyka tego typu produktów turystycznych są w szerokim zakresie usług podstawowych i dodatkowych, a także w dłuższym okresie (w porównaniu z innymi typami).

Droga do sukcesu produktu turystycznego

Trasa jako główny składnik podróży jest w stanie udzielić niezbędnych okrągły atrakcji, jak również spełniać wszystkie potrzeby i zainteresowania turystów. Wybierając elementy nowych tras w tworzeniu produktów turystycznych, konieczne jest porównanie ich z celami podróży przyszłych klientów.

Jeśli chodzi o organizację wycieczek i wyjazdów poznawczych, miasta z wyboru powinno się odbyć z uwzględnieniem obecności tych ciekawych atrakcji turystycznych (historycznych, zabytków, muzeów, galerii sztuki i innych obiektów).

Zakres biura podróży satysfakcji klienta w dużej mierze zależy od tego, jak szybko, piękny i wygodny do przemieszczania się pomiędzy miastami. Tutaj kluczową wybór środków transportu turystów. Organizator musi wziąć pod uwagę kilka czynników:

 • Wytyczanie trasy, nie można uniknąć powielania. Oznacza to, że turyści powinni zawsze tylko zobaczyć nowe krajobrazy, nawet w drodze powrotnej.
 • W interesie touroperatorów współpracujących z tymi przewoźnikami, którzy będą w stanie zaoferować szybsze i bardziej komfortowe transportu do przewozu podróżnych między miastami.
 • Rozwój produktów turystycznych będzie idealny, gdy podróżujący będą mogli optymalnie i pełnego wykorzystania w godzinach dziennych. Oznacza to, że darmowe wycieczki i aktywności turystycznej powinno być zaplanowane w ciągu dnia. Jednocześnie wszystkie niezbędne koszty podróży zostawić na godzinach nocnych (transport koleją), a także rano lub wieczorem (samolot, autobus).

Tak więc, możemy stwierdzić, że budowaniu skutecznej i efektywnej działalności turystycznej na podstawie foresightu, roztropnością i szef ochrony firmy. Bardzo ważne jest jego zdolność do znalezienia, organizowanie i spełnienia pragnień i potrzeb klientów.
Ponadto, pomimo starannego planowania i rozwoju produktów turystycznych, to musi być sprawdzone przez ekspertów przed dopuszczeniem do obrotu.