879 Shares 3493 views

Dżaba joseliani – Kingpin. Dzhaba Konstantynowicz Ioseliani, jego biografia i zdjęcia

Był w więzieniu za czasów Stalina i Chruszczowa, Breżniewa i Gorbaczowa, Jelcyna i Gamsakhurdia. Wydatki w miejscach nie tak odległy jest prawie połowę swojego życia, dżaba joseliani stał autorytatywny w Gruzji przestępcy, polityczny i figur naukowych. Jako złodziej w prawie o pseudonimie „Dyuba”, był władcą de facto w kraju od 1991 do 1995 roku.

Dzieciństwo i młodość przestępstwo szef, pierwszy wniosek

Dzhaba Konstantynowicz Ioseliani, którego biografia jest omówione w tym artykule, urodził się w 1926 roku w gruzińskim mieście Chaszuri. Jego ojciec pracował na kolei, a jego matka była nauczycielką. Dzieciństwo przyszły szef mafii odbyła się w biedzie. Osierocony wcześnie, był wychowywany ulicę i ruszył dzienną kradzież. Jego pierwsza kadencja dostał Ioseliani, natomiast 16-latków. Za kradzież z rabunku Mołotow Tbilisi Sąd Rejonowy skazał go na 5 lat więzienia.

W 1948 roku, facet dostał zwolnienie warunkowe. Pochylony do stolicy Północnej, sfałszowany certyfikat ukończenia szkoły (liceum przez czas nigdy podziałką) Jaba wszedł Uniwersytecie Leningradzkim. Puszkin w Wydziale Studiów Wschodnich. Genialny intelekt, stał się jednym z najlepszych uczniów. Nauczyciele nie znudzi chwalić inteligencję swoich wyróżnień i działacza, byli zdumieni, gdy nagle dowiedział się, że poza czasem w szkole, on handluje nielegalnych działań. W 1951 roku został aresztowany Jaba K. w Leningradzie i otrzymał 1 rok w więzieniu za chuligaństwo.

Początek działalności literackiej

Krótko po drugim okresie następnie trzeci. Tym razem Ioseliani złapany napaść zbrojną z morderstwem i został wysłany do więzienia na 25 lat. Podczas pobytu w więzieniu, on, w przeciwieństwie do swoich współwięźniów, zabicia czasu gra w karty, zaangażowanych w działalność pisaniu. Jaba historie były tak mistrzowsko napisane, że są one, mimo swej istoty w miejscach nie tak odległych, zaczął publikować w czasopismach literackich. sam dżaba joseliani Konstantynowicz żartobliwie nazywa swoją pracę podczas zatrzymania „literatury kameralnej.” Losy utalentowany pisarz-Con zainteresowanych wybitnych postaci kultury Gruzińskiej SRR. Na ich wniosek, w 1965 roku, został wydany Ioseliani wcześnie.

Ioseliani życie w latach 60-tych – początku 80-tych

Po wolny, 38-letni Jaba postanowił rozpocząć nowe życie. Ukończył szkołę średnią w szkole wieczorowej, następnie studia w Instytucie Teatralnym w Tbilisi, bronił jego pierwszy kandydat, a następnie pracę doktorską. Staje się profesor pracował w Instytucie Teatralnym jako nauczyciel. Wykłady dla studentów, nie mógł zapomnieć jego kryminalną przeszłość dżaba joseliani. Złodziej teściowa jako agenta w nielegalne dostawy gruzińskich owoców i warzyw w niezliczonych rynkach Związku Radzieckiego. Za ich usługi były więzień otrzymał dużo pieniędzy, co pozwoliło mu żyć w jego przyjemności. Jednak to nie przeszkodziło mu narzekać akcji, że wypadł z nich wykonanych brudną i ryzykowne zadanie. Jego zdaniem, to „nie na koncepcji”, a ich szef mafii próbuje ściśle przestrzegać. Ioseliani było tak kolorowe i charyzmatyczna postać, która na początku lat 70-tych słynnego gruzińskiego pisarza Nodar Dumbadze uczynił go prototyp bohatera swojej powieści „Białe Flagi” Cytryny Devdariani, a następnie jego sławę jako „uczciwy” złodziej-in-law.

dzieło literackie

Łącząc naukę w Instytut Teatralny działań przestępczych, Ioseliani Dzhaba Konstantynowicz znalazł czas dla działań literackich. Pisał artykuły naukowe, monografie i dzieła sztuki. Autorstwo należy Kingpin 6 sztuk, które później zostały wprowadzone na scenach teatrów w Tbilisi. Od fikcji zyskała największą popularność jego powieści „Pociąg №113”, „Kraj Lemon” i „Trzy Dimension”. Napisana żywym i barwnym językiem, uchwycić ich uwagę czytelnika od pierwszej strony i nie zwalniaj go aż do samego końca.

Wprowadzanie polityki, stworzenie „Mkhedrioni”

W połowie lat 80. dżaba joseliani, zdjęcie, które można zobaczyć w artykule, entuzjastycznie witany wiadomość o początku pierestrojki. Rzucanie nauczania i przestał pisać, zaczął brać czynny udział w życiu politycznym Gruzji. W 1989 roku tworzy nacjonalistyczną paramilitarnych „Mkhedrioni” ( „Rider”). Jej członkowie nazywali siebie następców średniowiecznych grup partyzanckich walczących z najeźdźcami tureckimi i perskimi. Zabrali przysięgę bronić gruzińskie ziemie i ludzi żyjących w nich. Członkowie „Mkhedrioni” nosił dżinsy, swetry, kurtki i okulary, które nie zostały usunięte, nawet w pomieszczeniach zamkniętych. Każdy „jeździec” na szyi wisiał medalion z jego nazwiskiem i grupy krwi z jednej strony i obrazu Georgiya Pobedonostsa – z drugiej.

Organizacja stworzona przez Dzhaboy Ioseliani, był w istocie nielegalne grupy przestępczej, która obejmowała zdominowanym przez przestępców, narkomanów i bezdomnych ulicy. Wkrótce członkowie „Mkhedrioni” wszedł do parlamentu gruzińskiego. Grupowanie Jaba Roerich uczestniczył w większości konfliktów zbrojnych zachodzących na terytorium Gruzji. Ale głównym osiągnięciem „jeźdźców” polega na tym, że obaliła ich reżim zwiad gamsachurdia i pomógł dojść do władzy, Eduard Szewardnadze.

Próbę przejęcia władzy

W 1990 roku odbyły się wybory wielopartyjnego Georgia, w których komuniści wygrał porażki. Rada Najwyższa Republiki kierowany przez zwiad gamsachurdia, który Ioseliani miał osobistą niechęć. Złodziej teściowa nazywa go „faszystą” i oskarżony o naruszenie praw i wolności człowieka. Na początku 1991 roku, Jaba K. starał się wprowadzić „Mkhedrioni” bojowników w Tbilisi, dla których został on aresztowany wojska ministerstwa i wtrącony do więzienia.

W tym samym roku, na wiosnę Gruzji otrzymuje status niezależnej republiki, a Gamsakhurdia został jej prezesem. Dla wszystkich tych zdarzeń następuje z więzienia dżaba joseliani. Złodziej, którzy często żyją na koncepcji w tym okresie był słaby i nie mógł zapobiec jego przeciwnik dojść do władzy.

przewrót wojskowy

Polityka prowadzona przez Gamsakhurdia było nieprzemyślane i niespójne, ze względu na to, co on szybko stracił poparcie społeczeństwa. W sierpniu 1991 roku, po zamachu antyrządowe w Moskwie został skierowany przez komisję nadzwyczajną powinna rozpuścić Gwardię Narodową, co sprawia, niewybaczalny błąd dla siebie. Strażnicy, nie chcąc uzupełnić szeregi MSW, razem z „Mkhedrioni”, aw grudniu 1991 roku dopuścił się zamachu stanu, obalając Gamsakhurdia i Ioseliani został zwolniony z więzienia. Raz za darmo, Jaba K. wraz z dowódcą straży Tengiz Kitowani tworzy Rada Wojskowa, która następnie została przekształcona w Radę Stanu. Jednak nowy rząd nie cieszy się poparciem ludu, a następnie Ioseliani zaprasza na stanowisko przewodniczącego Państwowej Rady Eduard Szewardnadze stworzył. Według organu karnego, był najbardziej odpowiednim kandydatem do przeprowadzenia w kraju.

Josseliani w pierwszej połowie lat 90

Od dojścia do władzy, Szewardnadze, i do 1995 roku był władcą de facto od Gruzji dżaba joseliani. Jego biografia pokazuje, że przez cały ten okres, miał wpływ na politykę w kraju, przy wsparciu stworzył grupę paramilitarną. Choć Ioseliani sam przyniósł do zasilania Szewardnadze i pomógł mu zostać prezydentem, jego działania, nie był zadowolony z jako głowy państwa. Napięcia między polityków doprowadziła do tego, że w sierpniu 1995 roku, bojownicy „Mkhedrioni”, a ich przywódca został oskarżony o zorganizowanie zamachu na Eduarda Szewardnadze. Wskutek tego Jaba K. został aresztowany i skazany po długim procesie prawnym na jedenaście lat więzienia. On stworzył grupę zakazane.

ostatnie lata

W roku 2001 Eduard Szewardnadze niespodziewanie ułaskawił swojego byłego kolegę. Po jego wydaniu, 75-letni Ioseliani ponownie postanowił udać się do polityki. Pobiegł do posłów zdać wyborów uzupełniających do parlamentu gruzińskiego, ale poniósł druzgocącą klęskę. Nie chcąc usiąść Jaba K. powrócił do działalności literackiej. Krótko przed śmiercią, był w Moskwie z prezentacją jego książki zostały przetłumaczone na język rosyjski. Zmarł Kingpin 4 marca 2003 z powodu udaru. Został pochowany w Tbilisi na terytorium Didube panteonu sławnych Gruzinów.