855 Shares 6546 views

V. Titow, „wszystko na przekór śmierci”: podsumowanie

Niewiele osób przetrwać spada tyle cierpienia i udręki, jak bohater powieści „Wszystkie śmierci przekór”. Streszczenie można streścić w kilku słowach: człowiek stał się nieważny, ale nie poddawaj się, i umieścić los ponownie.

Vladislav Andriejewicz Titow

Jest autorką powieści „Wszystkie śmierci przekór”. Fabuła skopiowane z własnego życia. Ten człowiek urodził się w pierwszej połowie ubiegłego wieku w małej miejscowości w regionie Lipieck. Cała jego rodzina była zaangażowana w chłopskiej pracy. Vladislav chciał, podobnie jak wielu młodych ludzi w tym czasie, aby zostać pilotem, ale ze względów zdrowotnych nie nadawał się do tego zawodu. Na skrzyżowaniu los zetknął reklamie dla zestawu w Akademii Górniczej.

Choć zawód górnika było wystarczająco dużo pieniędzy i szanowane. Vladislav stał trudno ją opanować. Dla zawodu, wyjechał do Vorochilovgrad – obecnie Ługańsku, nie było wielkim Górnictwo College. Młody człowiek z jego sukcesu zakończył.

Aby być sprawiedliwym powiedzieć, że stypendium uczeń Górnictwo College był 340 rubli – absolutnie fantastyczna suma jak na tamte czasy.

duch rosyjski

Testów początkowo silny charakter opisany w powieści „Wszystkie śmierci przekór”. Streszczenie zawiera odniesienie do faktu, że szkolenie w kolegium górniczym obejmował zejście próbną do kopalni. To właśnie tam, w zupełnej ciemności pod ziemią, każdy decyduje za siebie, bo jeśli ścieżka sił górników. Nauczyciele nie ukrywał od studentów, że zagrożenie dla życia jest częścią zawodu, i że nikt nie będzie znieważać kogoś, kto pójdzie do końca kursu.

Vladislav nie opuścił. Ponadto górnicy pracowali w czasie pochylania, a zamiast z młot pneumatyczny rozdrobnione łopatą węgiel. Wstać nie pozwalają rozmiaru wału. W tym celu musimy dodać ciemność, rozpraszana jedynie lekkie lampy moich i wentylację mechaniczną. Praca w takich warunkach każdy dzień mógł tylko fizycznie wytrwałych i silnej woli ludzi.

Trzecia zmiana śmiertelne

Powiązane historia „wszystko na przekór śmierci” z historią całego regionu. Streszczenie wskazuje, że tragedia jednej osobie się w trzeciej zmianie, w najciemniejszych godzinach nocnych. Vladislav Titow właśnie zszedł pod ziemię i poszedł wymienić kogoś w twarz.

Usłyszałem hałas i zobaczył, że dzieje się jednocześnie. Wózek z węglem wykolejeniu i przedarł kabla elektrycznego. Od zwarcia kabla wybuchł pożar. Ogień działa na kablu, a następnie – potężny transformator. Wybuch jest nieunikniony.

I w kopalni – dwuzmianowym, całej rodziny, wszystko wiesz … Władysław postanowił odłączyć transformator. Dziennikarze w tych przypadkach, należy wpisać „za wszelką cenę”.

Cena zapisanych życiu

Zazwyczaj w takich przypadkach krawędzie opisuje Władysław Titow. „Wszystkie zgony mimo” (podsumowanie) poświęcona jest ukrytą cen węgla – za tonę stanowiły ktoś Gone wybuchy życie. Jest on dostępny we wszystkich krajach. Każdy górnik wie, że ciepło i komfort na ziemi zapłacił zgonów podziemnych. Świadomy i nadal iść w dół pod ziemią – w przeciwnym razie będzie to powstrzymać.

Jako Vladislav, pęd do ratowania innych, wszyscy górnicy – jest częścią składową tego zawodu. Słabym sercu tam.

Vladislav wyłączeniu transformatora, ale trwało ponad sześć tysięcy woltów. Przypomniał sobie swoje uczucia: jak pająk patrzył na wszystkich częściach ciała z nieznośnego bólu. Fakt, że zapala się jego buty, nie był w stanie zrozumieć – wszystko boli.

Został znaleziony ciężarka. Mężczyzna był przytomny i poprosił, aby pić na nim spalone buty, a wszystko to wyglądało jak duży kawałek czarnego węgla.

prawdziwy cud

Przetrwać szok taką siłą, nie jest możliwe. Śmiertelny dla człowieka jest uważana za prąd więcej niż 90 woltów. W momencie tragedii Vladislav było tylko 20 lat, a on przeżył. Jak – nie wie nikt. Na nim było obowiązkiem rodziców i kobieta kocha, który w tym czasie miał już spełnione. Ten zarys wydarzeń w historii, której autor – Vladislav Titow ( „wszystko na przekór śmierci”). Fabuła milczy na temat fizycznego cierpienia, które musiały zostać przeniesione do tej osoby. Aby ocalić życie, musiał rozstać się z obu rąk – nie od razu, a nie w ciągu jednego dnia. Lekarze próbowali uratować ramię, ale skończyło się amputacją.

Człowiek wiedział, że staje się nieważny głębokie, czasami nawet poprosił swoją dziewczynę, aby go opuścić, ale on był przyjacielem dopasować – stała się jego żoną.

Za murami szpitala

W czasie wyładowania wydawało się, że wszystko najgorsze jest skończona. Więc pomyślałem Vladislav Titov. „Wszystkie zgony mimo” (podsumowanie) pokazuje, że jest to o wiele trudniejsze do fizycznego cierpienia była kompletna bezużyteczność i nieistotność. Tak, zgodnie z towarzyszami pamiętamy jego wyczyn i został uhonorowany jako człowieka, ale życie – tak różne, burzliwy, pełen nowości i wydarzenia – minęło. Jaki był człowiekiem do zrobienia, dla których stało się problem nawet normalne dla każdego samoobsługi? Ubrać, założyć buty, zapalić papierosa – wszystko bez broni nie można zrobić. Szukaj dla siebie – wyczyn ważniejszą niż przezwyciężenie bólu fizycznego.

umiejętność pisania

Powieść „Wszystkie zgony mimo” (podsumowanie prezentujemy) mówi o sile ducha wspólnej człowieka. Żona pisarza ten moment, kiedy zdał sobie sprawę, jego nowe możliwości. Titow przewracał kartki książek z jego warg, a następnie zaczął się zrobić ołówkiem. Od znaku ołówkiem na papierze pozostał. Więc człowiek sobie sprawę, że mógł pisać. Ale jest dobrze powiedział: pisać. Od pierwszego punktu na papierze do zapoznania się z jego fraz oddzielone przez prawie rok. Przeszedł tym miejscu każdy pierwszy równiarka: drążki i haczyki, starając się trzymać litery na tej samej linii, notebooki o przekątnej linii. Opanował list ołówek zaciśnięte zęby.

Dzisiaj, w okresie sieci społecznych i protez bionic, trudno jest wyobrazić sobie to wszystko. Szczególnie cenne są osiągnięciem. Sam, wspierany tylko przez jego żonę, człowiek był w stanie znaleźć nowe miejsce w życiu.

Pierwsza publikacja

Obecnie wiele osób wie, kto Titow Vladimir. „Wszystkie zgony przekór” – znanym dziełem. Po raz pierwszy w tym niesamowita książka została opublikowana w regionie Lipieck, gdzie Titow urodził.

Recenzje publikacji przekroczyła wszelkie oczekiwania. Domu telefon nie przestaje. Płynęła liter. Ludzie dzielili się swoją sytuację życiową, poprosił o radę, wsparcie, i po prostu chciałem coś zrobić, aby pomóc.

Władysław postanowił wysłać swoją historię do Moskwy. Następnie redaktor magazynu „Młodzież” był Borys Polewoj. To on zdecydował się opublikować pracę bez nut, a w 1967 roku to ogromny kraj dowiedział historię bohaterskiego człowieka.

Silniejsze niż wielu zdrowy

Po całym kraju uznanie listów z całego kraju zaczęła przynosić w samochodzie – nie było tak wielu z nich. Wiele powiedziano swoją gorzką historię, wiedząc, że ten człowiek rozumie je lepiej niż inni. Napisali zdrowych i niepełnosprawnych. Napisał zdesperowanych matek krnąbrnych ludzi, młodych ludzi, którzy wybierają przeznaczenie. Dla ogromnej liczby ludzi książki „wszystko na przekór śmierci” był prawdziwym przykładem tego, co nigdy nie powinno rozpaczy, zawsze jest jakieś wyjście, i że można użyć, aby doprowadzić ludzi nawet z takimi urazami.

Fabuła opisuje tych, którzy pomagali Titov pozostać człowiekiem. Ten chirurg, przywiązany do swego zawodu. Żona, dosłownie oprzeć w chwili desperacji. Przyjaciel, który był człowiekiem z sąsiedniego łóżka szpitalnego. Titow rzetelnie opisuje wszystkie doświadczenia, a to jest faktem przyciąga ludzi najbardziej.

wybór moralny

Dziś o tej historii jest rzadko pamiętał. Vladislav napisał kilka innych książek, ale ta (Titow V. A., „wszystko na przekór śmierci”) pozostaje najlepszym pomnik moralnym.

W pewnym momencie, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego na żywo. To jest dosłownie – żyć ze względu na bogactwa lub przez wzgląd na pomaganiu ludziom? Oczywiście, nikt nie wzywa do pokuty rację bytu. Dobra materialne uczynić życie bardziej wygodne i umożliwiają swobodę ruchu, wyboru zawodu. Ale materiał obfitość nie może zastąpić uczucie żeby ludzie. Dla Titova żywo na celu korzyść ludziom.

Aktualne wydarzenia na świecie oraz w naszym kraju potwierdzają istnienie rdzenia moralnego w wielu z nas. wystąpić wyczyny, a tam jest opór i „umierać za przyjaciół swoich” – jest również o nas.