274 Shares 9875 views

Kraj Dzieciństwa: All-rosyjski obóz „Ocean”

Obóz „Ocean” – jest zróżnicowany rekreacyjnych i edukacyjnych instytucji publicznych dla dzieci na pokład Federacji Rosyjskiej. All-Russian Centrum dla dzieci ma więcej niż trzydzieści lat ciekawych historii, nowych odkryć i osiągnięć. Wszystko zaczęło się w latach 80. XX wieku …


"Ocean" – obóz (Władywostok). historia

W 1972 roku zdecydowano się zbudować Syberia dzieci, Ural, na dalekiej północy i obóz letni Dalekim Wschodzie. Środków zgromadzonych na podstawie dnia roboczego All-Union Komsomołu, piętnaście milionów przeznaczono na realizację tego pomysłu. Grupa architektów z Leningradu czele instytucji Málkov Igor Borisovich opracowany projekt. I tak, w styczniu 1974 roku, w zalesionym rejonie Władywostoku rozpoczęła budowę kompleksu, obóz ogłosił budynku All-Union Komsomołu. „Land of Childhood” komsomolskich zysków budowania państw bałtyckich, Białorusi, Kazachstanu, Ukrainy i innych republik radzieckich. W 1975 roku w gazecie „Komsomolec Pacyfik” był konkurs na najlepszą nazwę instytucji. Jego uczeń zdobył ósmą klasę, od Władywostoku Elena Staroverova, poprosi o podanie nazwy obozu „Ocean”.

pierwsza zmiana

W lecie 1983 roku, w czerwcu, "Land of Childhood" first come doradców. Były to chłopaki z innych obozów all-związkowych – „Orlik”, „Artek” i „Młoda Gwardii”. Pomogli w zakończeniu amfiteatr – etap letni dla trzech tysięcy miejsc siedzących, jest gotowa do odbioru ciała dzieci, wpadł z nazwiskami żołnierzy składających wierszy, pieśni, legend … Vozhatskomu ze składu jednego spotkania Komsomołu postanowił dać nazwę „źródło”. I 23 października 1983 dla dzieci gościnnie otworzył swoje podwoje dla drużyny „Brigantine”. Nieco później, w dniu 29 października, pierwszy w historii „zmiany Ocean” została otwarta. W obecności ogromnej liczby gości na uroczystej pionierskiej linii majstra z zaufania, w każdym czasie zaangażowanych w budowę kompleksu, dzieci wręczył symboliczny klucz „Brigantine”. Ten dzień jest uważany za urodziny pięknych oddziałów.

Prawie rok później, 17 sierpnia został oficjalnie otwarty w 1984-tym obóz All-Union „Ocean” (zdjęcie poniżej). Na uroczystych pionierów władcą był serwowane na czerwonym sztandarem. Święto zebrano setki turystów z republik Związku Radzieckiego, to udział wzięli najlepsi dzieci Armenia, zespoły Litwa, Uzbekistan, Gruzja, pionierów Wietnam, kompozytorów i poetów, delegacja „Orlik” i „Artek”.

nowy oddział

Obóz dla dzieci „Ocean” w swojej historii utrzymuje wiele wspaniałych stron: Unii żeglarzy rally, młode talenty, przyjaciół, policji, straży granicznej, turystów … W 1986 roku, w lipcu, w celu wręczono pierwsze trzy budynki ( „Brig”, „Fregata” „Korweta”) lato pożarów „pływają” i podaje się dwa kolejne ( „Caravel i” strzyżenia „), która odbyła się w 1987 r. W „żagiel”, oprócz zmiany Pioneer zmieniacza aktywami odbywa „Dzieci i domów dziecka”, „Prasa dla dzieci”, „Doradcy Październik”, „Technika. Progress. Ludzkość „” Młodzi Patrioci Rosji „i innych. Były też międzynarodowy przesunięcie dzieci z Francji, Wietnamu, Japonii, Chin.

W listopadzie 1993 roku, był to smutne wydarzenie – wybuchł pożar i spalił wszystkie pięć budynków „Żagle”. Zaczęli się odzyskać dopiero w 1996 r. Ale nowy letni oddział pojawił się w 1995 roku pod nazwą „shorthead”, aw 2001 roku, kolejny – „Tygrys”. W 2007 roku, ósmego czerwca, otworzył pierwszą z pięciu ofiar obudowie przeciwpożarowej „Sail” – „Brig”. Dopiero w lecie 2013 roku, kiedy została uruchomiona corps „Clipper”, wszystkie pięć statków oddziały wypełnionych wiatrem.

nowoczesny tabor

„Ocean” dzisiaj – społeczno-pedagogiczny przestrzeń, w której realizowane programów tematycznych, które stały się już tradycyjnym. Wśród nich są takie, jak „Open lekcji”, „Młodzi liderzy Rosji”, „Ocean Spring”, „School of Kindness”, „Ocean Olympus”, „silnych ludzi”, „Biznes Ekspres”, „Moja Federacja”, „Pokaż Kreator „” Ocean liga KVN „” wzrost Rosji «» inteligencja „i wiele innych. Wszystkie programy koncentrują się na rozwoju intelektualnego i twórczego, przywództwa potencjału dzieci i młodzieży w wieku jedenastu, siedemnastu lat.

informacje ogólne

 • Oficjalne otwarcie daty Camp: 29 października 1983.
 • Położenie: zatoka EMAP, Władywostok, Kraju Nadmorskim.
 • Powierzchnia: 265 ha.
 • Liczba drużyn: cztery ( "Brigantine" – 530 łóżek, "Sail" – 480 "shorthead" – 150 "Tiger" – 120).
 • Poprawiono tabelę dostępne we wszystkich brygad, oprócz „Żagle”.
 • Rodzaj pokarmu: pięć razy dziennie (śniadanie / obiad / podwieczorek / kolacja / obiad sekund).
 • Godzinna opieka medyczna: medposty wszystkie brygady, szpital z czterdziestoma miejscami.
 • Oddziały utworzone są przez wiek, płeć i podstawy geograficznie krajowego wykorzystania – 25-36 osób w jednostce.
 • W każdej jednostce 3 liderów.
 • W przypadku urlopu w ciągu roku szkolnego przeprowadza się w klasie.
 • zajęcia całoroczne dla uzupełniającego systemu edukacji ( „School of Kindness”).

Obóz „Ocean” rośnie, przybiera na sile. Wspólnie z dziećmi wychowawcy nadal w historii „kraj dzieciństwa” na samym skraju Ziemi – z Oceanu Spokojnego.