470 Shares 3668 views

Przydatne właściwości dziurawca

Dziurawiec – wieloletnich traw i krzewów. Od naziemnych części roślin, suszono przygotowywania naparów i wywary (zawierających olejki eteryczne i taniny), które wykorzystują wewnątrz jako doskonały środek wiążący i środek przeciwzapalny w okrężnicy, do żucia, do płukania jamy ustnej do leczenia jamy ustnej i dziąseł smarowego; Również są stosowane miejscowo na rany, oparzenia i chorób skóry. Z dziurawca nawet produkowane antybiotyk novoimanin.

Przydatne właściwości dziurawca zauważyli już w dawnych czasach, gdy tabibs kazachskie doskonale znał tę roślinę i nazwał go „uzdrowicielem ran”, które brzmi jak kazachski „dzheroboy”. Stąd słowo „dziurawiec”. Wywary z nim stosowane przy kaszlu i bólu w jamie brzusznej i nalewek alkoholowych – do szlifowania spoin z przystojniak.

Zioło to jest obarczona wiele sekretów i tajemnic. Przydatne właściwości dziurawca, wymienione powyżej – to tylko niewielka część z nich. Ale umysł ludzki pojawił się na siłach, aby odkryć wiele tajemnic tego wspaniałego zakładu. A dziś, jak wiele wieków temu, ludzie z dziurawca wydobyć większe korzyści.

Dziurawiec – doskonałym narzędziem, które pomaga wzmocnić układ nerwowy, jest to naturalny antydepresant. W przypadku sytuacji kryzysowych w życiu przydatnych do wykorzystania 5 filiżanek herbaty z tej rośliny i jej 20 kropli nalewki trzy razy dziennie. Przygotowanie nalewki w następujący sposób: 50 g zioło wlać pół litra wódki i zostawić na 10 dni, od czasu do czasu wstrząsając zawartość, a następnie naciągnięcia.

Herbatki z dziurawca pomaga normalizować autonomiczne wahania z wrażliwości na zmiany pogody. A gdy wahania hormonalne w okresie menopauzy w nastroju zaleca się pić herbatę z roślin lub mieszaniny, do których podjęcia Hypericum i szyszek chmielowych w równych proporcjach.

Dorośli i dzieci, którzy muszą się skoncentrować i skupić pomaga herbatę z melisy z dziurawca. Ten przyjemny w smaku mieszanka – doskonała herbata na śniadanie przed egzaminem lub zatrudnienia.

Przydatne właściwości dziurawca jest z powodzeniem stosowane w leczeniu wielu chorób, w zaburzeniach żołądkowo-jelitowe, krwawienie, aby znormalizować ogólny ton. Jest to skuteczne, jak środki przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i ściągające na zapalenia i przeziębienia.

W przypadku choroby skóry są bardzo skuteczne, gorąca kąpiel z dodatkiem Hypericum i rumianku. Wanny wytwarza się z wody o temperaturze 90 °, to vsyp mieszaniny tych ziół, a gdy woda ostygła do 40 ° C, jest on zanurzony w organizmie pacjenta. Taki sposób jest bardzo skuteczne. Traktują różne stany zapalne skóry (trądzik i kobiecych chorób zapalnych).

W przewlekłym zapaleniem żołądka często rozdzierający ból brzucha. Niezwykła znieczulający lek będzie gromadzenie, które wliczone jest dziurawiec. Nie zapomnij o leczniczych właściwościach ziół, jeśli masz palpitacje serca. W tym przypadku, dziurawiec jest nie tylko użyteczny, ale po prostu niezastąpiony, ponieważ jest to część jego właściwości lecznicze i ma możliwość, aby uspokoić. Dlatego też, gdy częste kołatanie serca, to zioło jest bardzo pomocne.

Generalnie, dziurawiec jest bardzo skuteczny w profilaktyce chorób. Spożycie bulionu z nim układ odpornościowy zaczyna aktywnie oprzeć bakterie. Z uwagi na korzystne właściwości dziurawca, nie wspominając o zakres, w którym roślina jest skuteczny w leczeniu chorób nerek i chorób dróg moczowych. Ma działanie przeciwzapalne, działanie ściągające, hemostatyczne i działanie moczopędne, co ma istotne znaczenie w leczeniu chorób związanych z zaburzeniami funkcjonowania nerek.

W leczeniu stanów zapalnych również skuteczne macicy dziurawca, który ma, jak wspomniano powyżej, działaniu przeciwzapalnym. Aby to zrobić, trzeba zaparzyć łyżka łyżka ziół w 200 g wrzącej wody, gotować przez 15 minut, następnie przecedzić. Wywar pić ¼ szklanki trzy razy dziennie.

Często zespół menopauzalne towarzyszy zaburzeń endokrynologicznych, ośrodkowego układu nerwowego i układu sercowo-naczyniowego. Wywar z dziurawca w tym przypadku byłoby po prostu konieczne. Ponadto, dziurawiec – doskonały gojenia ran agentem. Zaleca się stosować na rany świeże kruszonym liści. Przyczyniają się one do szybkiego gojenia się ran, a także to wszystko inne i doskonały środek antyseptyczny.

Olej Hypericum stosowane w leczeniu zapalenia jamy ustnej, choroby przyzębia, chorobę wrzodową, do leczenia chorób kamieni nerkowych i choroby dróg żółciowych. W zastosowaniu do wewnątrz może strzelać skurcze, regulują przepływ obwodowy i zdolność filtracyjną w nerkach, ale również łagodzi ból brzucha. Olej ma doskonałe działanie moczopędne i zawiera substancje dezynfekujące zapobiec zapalenie pęcherza moczowego. Dziurawiec zwyczajny olej może pomóc i poważne oparzenia i ugryzienie, nawet kiedy rany nie goją się przez długi czas.

Ale jak dziurawiec ma przeciwwskazań:

– nie jest to zalecane przez dłuższy czas, ponieważ może to powodować gorzki smak w ustach, lub nieprzyjemne odczucia w wątrobie. Przy dłuższym stosowaniu może spowodować tymczasowe i impotencja;

– nie może być stosowany w czystej postaci Hypericum nadciśnienia, ponieważ zwiększa się ciśnienie;

– wrażliwość na słońce podczas przyjmowania dziurawca nie jest konieczne. Jeśli zostanie zaakceptowany, staraj się nie udać tymczasowo na słońce. Zakład zwiększa wrażliwość organizmu na promieniowanie UV, a to może grozić strajk;

– to jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży i karmiących;

– dziurawiec nie można łączyć z niektórymi lekami, zwłaszcza leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwzakrzepowych i leków kardiologicznych, antybiotyków i środków znieczulających, do środków antykoncepcyjnych, a także leków przepisanych na AIDS, ponieważ zmniejsza ich działanie.

Dziurawiec, pożądane jest, aby używać przepisane przez lekarza, zgodnie z warunkami i zasadami leczenia. Teraz, gdy wiesz co dziurawiec, jego właściwości lecznicze i przeciwwskazania do stosowania, można rozpocząć, aby wydobyć z niego.

Bądź zdrowy!