297 Shares 1596 views

Fascynujące hobby: czesanie wełny dla początkujących, klasy mistrzowskiej

W tym artykule porozmawiamy o tak ekscytującej lekcji jak wypalenie z wełny. Dla początkujących klasa wzorcowa zostanie przedstawiona na zdjęciach, aby ułatwić percepcję. Musimy zrobić małą myszkę. Wielu rzemieślników rozwinęło to hobby w zawodzie, które przynosi im dochód.

Zacząć od małej dygresji. Felowanie jest suche i mokre, niektórzy mistrzowie łączą te techniki. W tej lekcji rozważymy podstawy suchego filcowania.

Co musisz zrobić:

  1. Wełna do filcowania. Kolor powinien być wyprzedzony (w naszym przypadku będzie szary). Spróbuj znaleźć przędzę nie jest bardzo szorstka. Im cieńsze, tym łatwiej będzie Ci pracować.
  2. Specjalne igły do filcowania.
  3. Gąbka, na której będziesz ścinał. Jest to konieczne bez problemu, w rękach wagi, której nie masz.
  4. Do dekoracji będą potrzebne kule i kawałki filcu do uszu. Ale to nie jest konieczne, uszy mogą zostać wyjęte z wełny.

Możesz ułatwić ci życie i kupić gotowy zestaw do wyczesania z wełny. Ale nie zawsze można je kupić w sprzedaży.

I kilka słów o igłach. Mają różny przekrój poprzeczny i mają różne wycięcia, różnią się również grubością. Nie kupuj wielu igieł na raz. Po pierwsze, kup 2-3, na przykład № 32, 36 i 40. Kiedy zrozumiesz, jak one działają, będziesz wiedział, co dokładnie pasuje do pracy, a co nie.

Tak, wyczesanie wełny dla początkujących: klasa mistrzowska.

Krok 1. Przymocuj korpus myszy

Rozebnij kawałek wełny i wyrzuć go z kuli, wycisz coś więcej niż twoja postać. Umieścić gąbkę i delikatnie zacznij piercing włosów igłami. Po pierwsze, weź grubą igłę iw miarę postępu prac, przejdź do cieńszych. Przebijanie splotu, tworzysz ciało myszy, tworząc kształt.

Krok 2. Wylewka

Aby zrobić dziób, musisz wziąć trochę białej wełny i zapieczętować ją na kufie. Jeśli nie ma wełny, to wypust może być wykonany z koralików lub haftów zwykłych nici.

Krok 3. Oczy

Oczy myszki zrobisz na tej samej zasadzie, co wypust. Kiedy zaczynasz grać większe przedmioty, twoje oczy i nosa można kupić w specjalistycznych sklepach. Są to gotowe wyroby z tworzyw sztucznych, które nadadzą oryginalność zabawek.

Krok 4. Ogon

Końcówka myszy może być wykonana z przędzy zwykłej. Włożyć kawałek nici do regularnej igły i wszyć do zabawki. Gdziekolwiek widoczny jest pakiet, zamknij mały kawałek szarej wełny. Ta metoda może maskować wszystkie "nieszczęśliwe" miejsca w pracach.

Na zdjęciu, które zaprezentowano w artykule, widać stopienie wełny dla początkujących. Klasa Master jest prosta, potrzebujesz trochę wytrwałości i cierpliwości.

Krok 5. Zrób uszy

Uszy dla naszego charakteru można wyciąć z filcu i zaszyć do łydki, lub można też wymieszać z wełny. W tym celu wykonaj trochę małych naleśników i przypieczętuj je do bazy.

To wszystko, Twoja pierwsza zabawka jest gotowa. Sztuka starożytna ma wiele subtelności i niuansów. To wszystko pochodzi z doświadczeniem. To takie trudne zadanie – wypalanie z wełny. Kursy mogą znacznie przyspieszyć proces uczenia się różnych technik filcowania. Ale nie każdy nauczyciel podzieli się swoją tajemnicą.

Ta lekcja dała pomysł na to, co filcowanie jest wykonane z wełny dla początkujących. Klasa Master miała ci pomóc w tym. Pociąg, a ty się powiedzie!