450 Shares 8886 views

Terapeutycznego w chorobie wrzodowej

Terapeutycznego z chorobą wrzodową powinny być złożone, zróżnicowane, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, które powodują rozwój choroby, mechanizm jej rozwoju, umiejscowienie owrzodzeń i powikłań.

Podczas zaostrzenia chorobie wrzodowej leczenie odbywa się w szpitalu, aż do całkowitego wrzodów bliznowacenia. Po leczeniu szpitalnym pacjent jest przewidziany przebieg leczenia ambulatoryjnego przez trzy miesiące, ponieważ przez cały ten czas zapisany chorób współistniejących gastro.

Leczenie choroby wrzodowej obejmuje:

– zdrowa żywność

– usunięcie wszystkich powodów, które przyczyniają się do rozwoju nawrotu

– farmakoterapia

– fizjoterapia.

Dieta z owrzodzeń powinno zawierać fizjologiczną normę substancji odżywczych, a także witaminy i pierwiastki śladowe. Ostrej fazie choroby, która ma być stosowana zasada shchazhenija błony śluzowej jelit i do zapobiegania chemiczne, mechaniczne i termiczne czynniki.

Farmakoterapia choroby wrzodowej

Kwota leki stosowane w leczeniu wrzodu trawiennego, osiąga tysiąc tytułów. Wybór odpowiednich leków do leczenia pacjentów określonych przez wiele czynników, do których należą umiejscowienie owrzodzeń, jednocześnie, ciężkość objawów wrzodu i nawrotów choroby, chorób współistniejących.

Wyznaczenie celów terapeutycznych leku to:

– hamowanie syntezy nadmiarem kwasu solnego i enzymów trawiennych lub ich neutralizacji

– normalizację motoryki żołądka

– zwiększone wytwarzanie śluzu, ochronnych i wydzielania alkalicznych

-stimulyatsiya procesy regeneracji błony śluzowej i eliminacji zapalnych i zwyrodnieniowych procesach w nim.

W leczeniu pacjentów z chorobą wrzodową powinny być przepisywane podwójne, potrójne lub nawet bardziej intensywne leczenie H. pylori. Najbardziej skutecznym lekiem do zwalczania zakażenia H. pylori jest „De-Nol” w połączeniu z „omeprazol” blokery receptora H2 histaminy zmniejszenia kwasowości żołądka. Tworząc warunki dla racjonalnej terapii innych leków przeciwbakteryjnych – „amoksycyliny” i „klarytromycyny”.

Aby zmniejszyć agresywność kwasowości żołądka sok stosować leki zobojętniające i adsorbentów. W tym celu, podaje rozpuszczalne, jak i nierozpuszczalne środki zobojętniające kwas.

Stymulacja procesów odnowy i gojenia wrzodów na śluzówce uzyskuje się poprzez określenie oddziaływanie na metabolizm tkanki. W tym celu, witaminy, biogennych stymulatorów „Oksiferroskorbon sodu”, „Metronidazol”.

Leczenie wrzodów metod fizjoterapii wrzód określonych w okresie zaostrzeń stihanija w nieskomplikowany i całkowite wyeliminowanie objawów utajonego krwawienia. Fizjoterapii obróbki termiczne w postaci parafina lub ozokeryt łaźni hiperbaryczna terapii tlenowej, promieniowania laserowego przez fibrogastroscopy wrzodów.

Zwolnienie musi być:

– całkowite wyeliminowanie czynników etiologicznych

– przestrzeganie diety sparing

– tryb pracy i odpoczynku

– zabieg spa

– monitorowanie pacjenta lekarza w społeczeństwie.

Tak więc, jeśli zdiagnozowano choroby wrzodowej żołądka, leczenie tej choroby nie ogranicza się do brania narkotyków. Zastosowanie różnych sposobach terapeutycznych i zapobiega postępowi rozwoju powikłań choroby. Choroba wrzodowa, leczenie odbywa się w całości, nie wymagają operacji, co jest nieuniknione w rozwoju powikłań.