718 Shares 2059 views

Ozdobić swoje ciało: jak zrobić sobie tatuaż?

Tradycja rysunek na ciele człowieka wszelkiego rodzaju obrazów, znaków i symboli istnieje już od czasów starożytnych. W przeszłości, te rysunki i napisy były rytuał magiczny charakter lub były wykorzystywane do celów dekoracyjnych, zwracając uwagę na ciele. Teraz tatuaże są dość powszechne, moda na nich prawie nigdy nie zdarza.

rodzaj tatuażu

Ci, którzy chcą ozdobić się z tatuażami, musimy najpierw rozwiązać, to będzie stały lub czasowy. Technika stałe lub uporczywy tatuaż przypomina rodzaj małych operacji, gdy farby podczas malowania jest wstrzykiwany pod skórę specjalnego urządzenia. Najnowsza technologia w tym zakresie – maszyna tatuaż. Czasowe rysunki wykonane na odpornych różnych barwników powierzchni skóry, takie jak henna i utrzymywano na 10 dni do dwóch tygodni. Zaletą tej metody jest to, że, po pierwsze, że skóra nie jest ranny, nie ma niebezpieczeństwa, aby odebrać wszelkie skóry lub choroby ogólne. Po drugie, henny barwnik jako łagodne, praktycznie nie powodują reakcje alergiczne. Po trzecie, zawsze jest okazją do wprowadzenia tych pierwszych w tym samym miejscu nowy rysunek.

Jak zrobić sobie tatuaż z henny? dość proste. Można użyć szablonu, a następnie krążyć linię farb. Można rysować bezpośrednio bez szablonów – tak zrobić doświadczonych rzemieślników. Pasta z henny lub zakupione gotowe lub zrobić samodzielnie. Przepisy można znaleźć, można zapoznać się z panami w salonach.

rodzaje tatuaży

I obecnie najbardziej palącym problemem, a raczej dwa. Pierwszy z nich: „Co zrobić tatuaż?” Drugi: „Gdzie dokładnie na jakiej części ciała?”

będziemy rozumieli jako pierwszy:

 • Tatuaże «gustom» styl. Są to róże, krzyże, kotwice i kompasy z punktów kardynalnych, syreny i fatalnym urody, przewiercone ze strzałkami serca, statku, który zdobi sobie żeglarzy. Można je znaleźć w czarnej lub niebieskiej wersji, co najmniej – w kolorze. Teraz podobny otoczenie postrzegane nieco ironiczny, ale ten styl ma swoich fanów i wielbicieli.
 • Styl „biomechaniczne”. Wszedł do mody pod koniec ubiegłego wieku i jest bardzo popularny wśród młodych ludzi do ich daleko. Myśli co zrobić tatuaż, jego zwolennicy malowane na klatce piersiowej i ramion terminatorów, „obcy” bio-robotów, drapieżniki i inne stworzenia złego geniusza pozaziemskich cywilizacji człowieka lub. Zakończone w kolorze, z naturalistycznych szczegółów, czasami wyglądają bardzo groźnie.
 • Motywy legend celtyckich i mitologii. Należą do nich drewno i ornamenty, wizerunki zwierząt, magiczne znaki i litery, symbole szyfrowane. Oczywiście, starożytna magia dziś nie jest już tak silne i znaczące. A jednak, kiedy myślisz, jakiego rodzaju tatuaż zrobić, należy starać się nie zdobią się z symbolami zła i nieszczęścia, czy można przywołać nieszczęście na głowę.
 • Styl „Japonia”. Jest to związane z wizerunkami węży, smoków, kwiatów lotosu, znaków w innym znaczeniu symbolicznym. – Szczęście, szczęście, obfitość, bogactwo, energii seksualnej, itp Korzenie jego pozostawienie go w starożytnej japońskiej kultury i filozofii. Przy podejmowaniu decyzji, jaki rodzaj tatuażu robić, warto dowiedzieć się z nadrzędnego dekodowania domniemany wzór i wybrać ten, który symbolizuje coś w życiu nie przegapić najbardziej.
 • Styl „Słowiańska”. W widać plecione elementy skifsih, pogańskie, w rzeczywistości, słowiańskich. Ten roślinne i wzory geometryczne Mityczne ptaków i zwierząt, etc. Kolory, które są stosowane głównie rysunków, czerwony, czarny, biały i żółty.
 • Styl "treybl" lub "tribal". Jest to symboliczny obraz z czarnej lub niebieskiej linii. Z ich pomocą wykonane portrety, Entourage morskich lub inny symboliczny wzór.
 • Polinezyjski stylu – obraz zwierząt totem: żółwie, jaszczurki, ryby, etc. Źródłem kreatywności, tattoo artystów w tej dziedzinie sztuki ciała są narodowe motywy etniczne ludów Indii, Oceanii, starożytnego Egiptu, Inca, Maya. Symboliczne znaczenie proponowanych obrazów i symboli jest również pożądane na studia i zrobić przed kreatora, aby określić, jaki rodzaj tatuaż na swoim ciele.
 • realistyczny styl. Jest to bardzo szczególny trend w tatuażu i charakteryzuje się tym, że kapitan nie stylizowany, symboliczny, i całkiem naturalne, jak fotografia, obraz z coś: kwiat, z kopią obrazu, portret, i tym podobne.
 • Tatuaże związane z astrologią i magią zodiaku.
 • Symbolika minionych epok – dwugłowy orzeł, godło ZSRR i innych.
 • „Horror” Symbolika religijna i styl.
 • Tatuaże, amulety.

Szczególne znaczenie jakiegoś tatuażu

Oczywiście tatuaż jest stosowane obecnie ludzie, którzy albo chcą się wyróżniać z tłumu, aby wyrazić swoją indywidualność, lub, wręcz przeciwnie, podkreślają, że należą one do pewnego społecznego, wieku, ideologiczną grupy. Ważne jest, że tatuaże artystyczne były prowadzone ładunek dodatni i pozytywne emocje. Na przykład, tatuaż „motyla” oznacza wewnętrzną, duchową wolność i duchowe odrodzenie i nowe etapy życia. Świetne dla dziewcząt i młodych kobiet. Tatuaż „kwiat” ma wielostronne znaczenie. Sunflower – siła charakteru, woli i energii; żółta róża – przyjaźń, biały – czystość myśli, czerwony – pasja miłości i energii seksualnej; Lotus – duchowe poszukiwanie.

Wielowartościowe obraz wilka. Europejczycy, on jest wojownikiem waleczność, męstwo i odwaga. Ludy Północy jest związana ze zła i śmierci, okrucieństwa. W innych interpretacji tego symbolu wierności i trwałości rodziny pokrewieństwa dusz. Ponieważ tatuaż z wilk wyjąc do księżyca, co oznacza utratę goryczki bólu osamotnienia. Ponadto, symbolizuje związek z innego świata.

Niektóre tatuaże są stosowane w ściśle określonych obszarach ciała, podczas gdy inni – w sposób arbitralny, co woli.