469 Shares 5788 views

Jak zapobiegać psychoza poporodowa?

Psychoza poporodowa – najgorsze zjawisk psychologicznych. Nadal nie wyjaśniono do końca, jednak istnieje wiele teorii na ten temat. Cały horror, że matka, której stan można określić jako psychoza, nie jest niebezpieczne dla każdego, ale dla dziecka, ojca i siebie.

Małe dziecko jest tak bezradna i przerażona, że prawie cały czas emituje krzyk przeszywający. To może wzburzyć nikogo. Ale nie jest to psychoza – normalna reakcja nie jest całkiem gotowy do rodziców.

Psychoza powstaje niemal natychmiast po urodzeniu, ale mogą być w depresji i wykazują wiele lat później (choć jest to bardzo rzadko). Zwykle trwa około miesiąca i jest związany z silnym smutek, obniżony nastrój młodej matki. Nic dziwnego, że ten stan u kobiet w ciąży nazwany tak. Jest ona podobna na podstawie długo znanego zjawiska psychiczne, które nazywa się depresyjną. Najbardziej uderzające przypadki, matki mogą czuć się gorsze halucynacje, odmiennych stanów świadomości (splątanie umysłu). To właśnie z powodu tego ostatniego objawu kobiety nie zdają sobie sprawy, że się z nimi, że coś jest źle psychicznie.

depresja poporodowa (ponieważ jest to zjawisko zwane również psychiatrzy i psycholodzy) nie zawsze i nie jest związane z porządkiem narodzin dzieci. To może nastąpić po pierwszej ciąży, a po drugie lub trzecie miejsce. Psychoza poporodowa może wystąpić u każdej kobiety, z tym nikt nie jest bezpieczny. Mimo to ryzyko jest największe, gdy czeka na swojego pierwszego dziecka.

Zjawisko to można tłumaczyć na wiele sposobów, ale nabolee podzielona w następujący sposób: ciało kobiety jest tak wyczerpany, że nie może wykonywać wszystkie funkcje odpowiadające jej idealnej koncepcji dobra matka. Psychika po prostu nie jest w stanie dostosować się do zmian. Wyczerpywanie się tych kobiet z nadmiernymi żądaniami do siebie i można rozpocząć już na etapie ciąży. Psychoza w czasie ciąży – rzadkość i nadal występuje, gdy łożysko dziecka towarzyszy ciężkim ładunkiem na ciele.

Ta niespójność możliwości i idealnego obrazu matki produkuje urojenia, które są główną cechą psychozy. Ale tu jest strach i rozczarowanie w siebie, i gniew, i lęk są ogromną moc i poczucie iznuronnosti, beznadzieja. A nawet przesadne podejrzenia krewnych (jeśli mają zamiar zaszkodzić dziecku?). Wielki ciężar na psychikę matki poczucie niepewności, brak informacji (co robić? Kiedy? Jak?). Ze względu na niedawne rosnącą paniką.

Najczęściej ta forma lekarzy psychoza nadana zmian fizjologicznych (niewydolność hormonalna), a nie nastawienie psychiczne mamy. Ten ostatni jest raczej konsekwencja wyczerpania fizycznego i moralnego kobiet.

Jeśli psychoza poporodowa nie została zdiagnozowana w czasie, można go znaleźć wyjście bez leczenia, a nie najlepszy! Po pewnych działań kobiet wyraźnie niewystarczający warunek występuje zwykle żal za to, co zrobił. Terapia terminowe zaradzenie tej sytuacji. Młoda matka przy wsparciu rodziny (mają podjąć problem ze zrozumieniem) i lekarze będą w stanie przezwyciężyć ten trudny okres bez konsekwencji.

Aby zapobiec poporodowej psychozy, musimy przygotować się do pielęgnacji, do porodu jako prawdziwym wyzwaniem dla kobiecego ciała, do opieki nad dzieckiem. Czytaj więcej książek i dostosować się do pokonania wszelkich trudności. Stojak na rachunek ginekologa. Plan, ale nie dać się ponieść. Przede wszystkim należy pamiętać, że idealnymi matkami nie dzieje, ale najlepiej można zrobić wiele dla dziecka do pokonania wiele dla dobra nowego życia, swoim ciałem i krwią, co nigdy nie będziesz żałować, tak trudne, jak nie masz teraz.