676 Shares 3355 views

Psychologia. Nienawidzę mojej matce

Często relacje rodzinne przestają wydawać się dostatniej, a życie stopniowo zamienia się w strefie działań wojennych. Często istnieje konflikt między dzieckiem a rodzicami. Syn nienawidzi swojej matki, lub córkę – podobna sytuacja może mieć miejsce w prawie każdym domu. I dość często nie towarzyszą poważnej kłótni. Wydaje się, bez wyraźnego powodu, po prostu znikąd. Ale sytuacja odwrotna jest również możliwe, gdy dziecko dorasta w niekorzystnych warunkach i stale atakowany przez dorosłych.

Niezależnie od warunków życia, rodzice, w której adres jest wysyłany zły fraz o nienawiści, doświadczenie nie jest najbardziej optymistyczne emocje. Po tym wszystkim, dorośli zazwyczaj nie tylko solidne, ale również wierzą, że żyją w trosce o dzieci. Według nich, są one takie nastawienie do siebie nie zasługuje na to. Czy jest to zasłużył? Dlaczego dzieci nienawidzą matkę? Istnieje wiele powodów. A niektóre z nich zostaną opisane w przeglądzie.

rosnące trudności

Takie zachowanie ze strony nastolatków przeraża. I co gorsza, często dzieci nie tylko wypowiedzieć taką frazę, ale też w to wierzę. I wtedy zaczynają działać tak, jakby naprawdę nienawidził. W tym przypadku, relacje rodzinne mogą być dość spokojny, normalny, całkowicie zdrowy, gdy rodzice i spróbować znaleźć wspólny język z dziećmi.

Matka nienawidzi córka (lub syn) – jest znany wielu. Zazwyczaj taka sytuacja winę na trudności, które są charakterystyczne dla okresu dojrzewania, kiedy młody człowiek zaczyna rosnąć, próbując znaleźć swoje miejsce, aby zrozumieć w sensie istnienia. W tym przypadku wnioski dziecka zwykle nie pokrywa się z poglądami starszego pokolenia, dlatego tam jest zamieszanie, a następnie pojawiają się konflikty.

Głównymi powodami

W niektórych sytuacjach, niezgrabny wiek przebiega sprawnie. Jednak sytuacja, w której życie zamienia się w koszmar, też występują dość często. Jakie są przyczyny takiego zachowania nastolatka?

  1. Rodzic rodzina, samotna matka ciężko obsłużyć, więc zły zaczyna się drzeć na dziecko, za co otrzymuje w zamian.
  2. Jakie inne przyczyny mogą spowodować, że zdanie: „Nienawidzę mojej matki”? Zakładamy pełną rodzinę. Jednak rodzice mogą nienawidzić siebie, co ma negatywny wpływ na dziecko.
  3. Zwrot może być spowodowane całkowitym kłamstwem, gdy rodzice mają związek z boku.
  4. Nienawiść często pojawia Jeśli rodzina kilkoro dzieci, a ktoś kochać bardziej, a ktoś mniej.
  5. Jaka matka nienawidzi? Dziecko może mieć nienawiść do matki, którzy nie zwracają uwagi na to, nie obchodzi i nie wsparcie w trudnych chwilach.

Powyższe powody są najjaśniejsze. Pokazują one, że nie wszystko jest w rodzinie, jak chcielibyśmy. Dzieci czują się w takich sytuacjach na poziomie podświadomości, ze względu na to, co i zaczynają się wypowiem wyrażeń takich jak „Nienawidzę mojej matki.”

Jednak problemy mogą być rozwiązane poprzez skorygowanie sytuacji. Ale powinien chcą w pierwszej kolejności kogoś z dorosłych. Wystarczy, że problem nadal mają miejsce, a na znalezienie doświadczonego specjalistę, który jest w stanie znormalizować stosunki w rodzinie.

Kiedy agresja przejawia się na parterze

Problemy mogą pojawić się również bez jakiegokolwiek powodu. Na przykład w sytuacji rodzinnej jest normalne, ale nastolatek wciąż łzy złości. Dlatego istnieją takie sytuacje? Nigdy nie zapominaj, że zachowanie dziecka – tylko objaw. Sygnalizuje to, że nie jest problemem, nawet jeśli wszystko jest dobrze na początku.

W takiej sytuacji pomoc psychologiczna potrzebna jest przede wszystkim do rodziców, a nie dziecko. Tylko specjalista może znaleźć problemów i je naprawić bez poważnych konsekwencji dla wszystkich członków rodziny. W przeciwnym wypadku, dziecko po prostu doprowadzić do załamania nerwowego.

niewłaściwe szkolenie

Jest prawdopodobne, że pewne błędy w edukacji może prowadzić do zdania: „Nienawidzę mojej matki.” Jest rzeczą naturalną, że wiele z nich, wymienić wszystkich nie warto. Jednak większość z tych błędów, często sprowadza się do nadmiernej liczby ograniczeń, zakazów różni się od starszego pokolenia.

Być może rodzice malowane życie swoich dzieci z minuty na minutę, nie pozwalając na odejście od planu. Jednocześnie uważają, że postępuje słusznie, wnosząc tylko korzyści. Jednak nastolatki zaczynają czuć, że są w pułapce, nie jest już wystarczająco wolność. Mogą załamać, pogodzić się z tych okolicznościach przyjąć reguły gry, a może pokazać agresję.

Należy również zauważyć, że reakcja zakazów może nastąpić nie od razu, ale musi przejawiać się jako gniew nagromadzone i siły woli, która jest na tyle się oprzeć ich rodziców. I wtedy zaczyna pojawiać się pytanie, dlaczego dorosły syn nienawidzi swojej matki. Lub córka poczuje dla rodzice nie są najlepsze uczucie, kiedy dorosnę.

Przyczyny nadmiernego opieki

Córka lub syn nienawidzi swojej matki … Ta sytuacja może być wynikiem nadopiekuńczość. Jak mógł komunikować się z dziećmi, aby uniknąć nadmiernej opieki lub permisywności? Po pierwsze konieczne jest, aby porozmawiać o tym, dlaczego wielu rodziców wydają się dbać o swoje dziecko.

Po pierwsze, mogą uczestniczyć w przekonaniu, że edukacja powinna być ścisła. W przeciwnym wypadku, dziecko po prostu przesuń w dół. I wyższa ekspresja ciężkości, tym większa miłość rodziców. Oznacza to, że dziecko będzie zadowolony. Jednak pogląd ten jest rzadko prowadzi do pozytywnych rezultatów.

Po drugie, rodzice mogą się martwić, że ich dzieci są na pewno zrobić kilka błędów. Taki powód podobny do pierwszego, ale mniej niż globalny. W pierwszym przypadku rodzice straszyć niefortunne losy nastolatka, w drugim są one po prostu martwi się, że nie mogła złapać przeziębienie lub shlopotal dwójkę.

Po trzecie, rodzice nie mogą czuć się potrzebna, jeśli przestaną kontrolować dzieci. A jeśli dziecko jest niezależna, okazuje się, że żyją na marne? Ale znowu, opinia ta jest błędna.

Matka córka nienawidzi? Psychologia przyznaje, że powodem jest to jeden z powyższych powodów, które nie są w stanie nawiązać dobrą atmosferę w rodzinie. Ale doprowadzić do poważniejszych konfliktów może dobrze. Konieczne jest, aby zrozumieć, jak być w takich sytuacjach, jak się zachować.

Polowanie, aby być zdrowym

Syn nienawidzi swojej matki? Psychologia zakłada, że winę za to pragnienie, aby być „fit” do swojego dziecka. To pragnienie wskazuje, że brak jest popytu na kompleksie, a co najważniejsze, brak miłości do siebie dla niego przez rodziców.

W takiej sytuacji, zaczynają pojawiać się pomysł, że jeśli jestem sensu nikomu, nawet istnieć na marne. Zamiast cieszyć się z sukcesu, niezależności swoich dzieci, rodzice zaczynają obrażać i tworząc coraz więcej ograniczeń. To z tego powodu często konflikty.

Wielu rodziców wierzy, że jeśli nie będą kontrolować swoje dziecko, to zawsze zaczyna popełniać błędy. Z jednej strony, ten pogląd jest absolutnie poprawne. Jednakże, należy rozumieć, że dziecko jest w każdym przypadku uczyni je. W przeciwnym razie jest to niemożliwe. Aby dowiedzieć się, by nie zrobić nic głupiego, nastolatek jest zacząć je zrobić i pozostają niezadowoleni z wyników.

Odpowiednie podejście zakaz

Nastolatek nienawidzi swojej matki? Aby podobne sytuacje nie powstać, konieczne jest, aby natychmiast zorientować się, gdzie chcesz, aby zapobiec, a gdzie nie. Na przykład, pozwala na eksperymentowanie z gotowaniem może być, jeśli w kuchni nie jest coś trujące. Naprawa roweru jest również możliwe. Ale kontakt z gniazdka nie jest konieczne, jest to niebezpieczne.

Należy rozumieć, że aby osiągnąć coś wartościowego tylko na własnym doświadczeniu. A dziecko zostało kupione, nie zawsze rodzice powinni ingerować wskazówek i porad. Wystarczy określić, co jest niebezpieczne, a co nie jest. A jeśli w pierwszym przypadku wymagana jest kontrola, drugie dziecko jest w stanie zrozumieć siebie.

przyszłość dziecka wygląda ponuro

Gdzie istnieją obawy, że los dziecka bez stałego nadzoru jest zobowiązany być źle? Przyczyny lęku są zwykle takie same dla wszystkich rodziców. Jeśli dziewczyna rodzinnego, to czeka przyjść wczesnym okresie ciąży, narkotyków i prostytucji. Chłopiec jest pewien, aby zmieścić się w tej zbrodni, on zacznie walczyć nieustannie i będzie również brać narkotyki.

W takiej sytuacji pojawia się pytanie, czy kontrola pomoże uniknąć podobnego losu. Na pewno nie można odpowiedzieć. W niektórych sytuacjach, zapisuje, a inni wręcz przeciwnie, dąży do czegoś złego. Nie na darmo mówią, że zabronione owoc jest słodki.

Co jest ścisła wychowanie

Nadopiekuńczy może spowodować kolejne poważne zagrożenie. Dziecko po prostu przyzwyczaja się, że jest on stale monitorowany i ciągnie zakazać. Z biegiem czasu, zatrzyma zwracając uwagi na słowa rodziców. W związku z tym, będzie to prowadzić do tego, że rozpocznie się przełamać wszystko, co jest możliwe, zwłaszcza nie rozumieją sytuacji. I w tym będzie on prowadzony przez dwóch zasadach. Albo rodzice wkroczyć i chronić, ocali od kwestii, czy nadal być karane, więc dlaczego nie zrobić.

Wytyczne z rodzicami w takiej sytuacji, to będzie wykonać dokładnie odwrotnie. Na przykład, gdyby dowiedział się, że bez szal w zimie nie może chodzić, on na pewno starają się wyjść bez niego. A jeśli nie chorują, a problemy ze względu na ten brak nie wynikają zatem inne zakazy rodzicielskie nie niosą żadnego znaczenia.

Może się wydawać, że rozebrany szalik i narkotyki – zbyt daleko od siebie rzeczy. Ale umysł dziecka, są obok siebie, ponieważ zgodnie z zasadami dominującej jest zabronione niemal wszystko. W związku z tym w takich sytuacjach przestaje być produkowany rozsądnych granicach. I dlatego tak chętnie łamią tabu.

Od tego, czy miejsce jest puste?

Co należy zrobić, jeśli córka nienawidzi swojej matki? A może negatywne uczucia wobec rodziców doświadczonych syna? Wybuchy agresji może przejawiać się w próżni, gdy ograniczenia te są uzasadnione i kilka zahamowań, a rodzina jest spokój i porządek. Takie sytuacje, chociaż rzadko, ale zdarza się.

Należy rozumieć, że dziecko wyjdzie prędzej czy później na świat i starają się wziąć go w określonym miejscu w celu uniknięcia kolizji z trudnościami. Po tym wszystkim, problemy z rówieśnikami mogą być bardzo bolesne.

W tej sytuacji dzieci będą zrywać gniew na rodziców, jak z kolegami konfliktu nie może nadal można uruchomić w dużych problemów. A rodzice nie jednoznacznie odpowiedzieć na to samo. Kochający mama i nie zdolne do wyrażania negatywnych emocji wobec swoich dzieci. Takie sytuacje są obraźliwe, niewłaściwe, ale to się zdarza.

Ale powiedzieć, że rodzice są całkowicie niewinni w takich sytuacjach nie jest konieczne. Po pierwsze, dziecko podświadomie rozumie, że przyczyną wielu problemów w relacjach z kolegami – w wyniku wychowania. A po drugie, pozwalając chamstwa w stosunku do siebie, można usłyszeć zdanie: „Nienawidzę mojej matki” Takie sytuacje są paradoksalne, ale one zdarzają.

W rodzinach, w których podejmowane traktować siebie nawzajem z szacunkiem, powody takich zwrotów zwykle powstają. Często dzieje się to tylko wtedy, gdy matka początkowo stawiać się w pozycji „pomocników”.

rozwiązywanie problemów

Nienawidzę mojej matce, co robić? Aby poradzić sobie z takim przejawem agresji, konieczne jest, aby zmienić pozycję. Ale to nie jest takie proste, ponieważ chcemy, aby pracować nad sobą, do przeglądu zasad i swoje zachowanie. I niezbędne zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci jest zmiana.

Z drugiej strony, emocje dzieci potrzebują wylot. Dlatego nie przywiązują dużą wagę negatywne przejawy. Ale to jest dopuszczalne tylko wtedy jest szansa, aby porozmawiać, omówić, co się stało, dowiedzieć się o prawdziwych powodów. Sytuacja ta jest idealna, ponieważ będzie uspokoić i rodzice, a dziecko jest świadomy swoich uczuć.

Wyjście z sytuacji Szukaj

Co zrobić, jeśli dziecko nienawidzi swojej matki? Niezależnie od różnic w naturze, złe stosunki, jest praktycznie niemożliwe, aby zatrzymać kochającą matkę. Jednak ze względu na konflikty i kłótnie stały życia zamienia się w koszmar. Z tego powodu musimy starać się znaleźć wyjście z sytuacji.

Co najważniejsze, nie należy zapominać, że matka nie zaszkodzi zepsuć życie na celu tylko dlatego, że chce. Ona po prostu uważa, że wszystkie jego działania są dobre, aw przyszłości będzie podziękować jej za to.

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci poradzić sobie z sytuacją, w celu rozwiązania konfliktu.

  1. Po prostu trzeba mieć serce. Starają się przekazać jej, że najbardziej opiekuńczy, wdzięczny za pomoc, ale potrzebny jest zupełnie inna, chcesz osiągnąć inne cele, niż te, które są wprowadzane przed ciebie matki.
  2. W każdym przypadku jest to niemożliwe, aby oderwać się, aby powiedzieć złe słowa. Takie zachowanie tylko pogorszy sytuację. I matka będzie tylko zranić i obrażony.
  3. Jeśli jesteś osobą niezależną i nie chcą być pod stałym wpływem rodziców, znaleźć sposób, aby to udowodnić. Zacznij zarabiać pieniądze, aby żyć osobno. W takiej sytuacji można uniknąć ciągłego monitorowania przez rodziców i zdobyć przestrzeń osobistą. A w wolnym czasie można wydać według własnego uznania.
  4. Być może matka czuje się samotny? Sprawić by poczuła się pożądane, aby pomóc odnaleźć sens życia. Może ona po prostu potrzebuje przyjaciela, z którym można chodzić, mówić o sprawach naglących. Może się okazać, aby znaleźć swoją pasję. Główną rzeczą, która pozostaje w jej życiu jak najmniej miejsca na negatywne emocje.

Co należy zrobić rodzice?

Po pierwsze, nie zawsze można dowodzić jego dzieci z ich nieustannie domagać się czegoś, psychicznie zniszczyć. Najlepiej jest, aby spróbować znaleźć kompromis, zgadzają się ze sobą, słuchać uważnie poglądów dziecka. Naturalnie, chciał zgodzić się z twojego punktu widzenia, ale wciąż żywi urazę wewnątrz, który później koniecznie będzie miało wpływ.

Po drugie, nie powinniśmy zapominać, że dzieci mają swoje własne życie. Konieczne jest, aby być zainteresowany. Nie należy unikać kontaktu z dzieckiem, aby dowiedzieć się o swoich doświadczeniach i wskazówki pomogą. Kpiny nie powinno być, nawet jeśli problemy wydają się błahe i głupie. Dla dzieci wszystkie ich kłopoty patrzeć globalny, kryzys. Dlatego potrzebują pomocy i wsparcia. A jeśli to wszystko nie będzie, a pozytywne emocje rodziców, nie doświadczy.

Po trzecie, konieczne jest, aby spróbować znaleźć wspólny język z dzieckiem, aby stać się jego przyjacielem, biorąc wszystkie zalety i wady. Rodzice powinni po prostu czuć się w ciele nastolatka. Uczucie wszystkie doświadczonych zniewagi, to jest trudne do przecenienia sytuację, możliwe jest, aby tworzyć świetne relacje. Ale nie zapominajcie, że ciężko pracować, aby utrzymać związek, ciągle potrzebne.

wniosek

Matka nienawidziła córkę czy syna? Nie jest konieczne, aby traktować takie zdarzenie jako tragedii. To jest tylko wskaźnikiem, że związek ma problemy i musimy sobie z nimi radzić, aby szukać wyjścia z tej sytuacji.

Pamiętaj, że istnieją dwa ustawienia – dziecko i dorosły. W pierwszym przypadku rodzice stają się przerażeni i obrażeni. A to tylko pogarsza obecną sytuację. W drugim przypadku rodzice próbują zrozumieć problem. Które ustawienie jest blisko Ciebie? Można jednak powiedzieć z całą pewnością, że jeśli problem nie zostanie rozwiązany, to więcej niż jeden raz będziesz musiał usłyszeć frazę: "Nienawidzę mojej matki!"