544 Shares 9411 views

Wołogdy Region, Vytegra: atrakcje, opis, zdjęcia

W regionie Wołogdy (na północnym zachodzie) to małe miasto Vytegra rosyjski Ciekawe, że turyści przyjeżdżają, aby zobaczyć z całego kraju.

Jest centrum administracyjnym Vytegorsky obszarze gminy graniczące regiony Arkhangelsk i Leningradzie oraz Republiki Karelii. Miasto położone jest nad brzegiem tej samej rzeki, bardzo blisko do jeziora Onega. Są stałymi mieszkańcami zaledwie 12.500 osób. Miasto jest bardzo mały i przytulny, otoczony zielenią. Jego centrum jest zbudowany domów jedno-i dwupiętrowych.

Dziś Vytegra (Województwo Wołogdy) zdobył tytuł portem pięciu mórz, ponieważ tutaj leży Kanał Wołżańsko-Bałtycki – główną drogę wodną w północno-zachodniej Rosji. Łączył w jednym systemie woda, Bałtyk, Azowskim, Czarnym i Kaspijskim.

Vytegra: atrakcje

Palozero – słodkowodne jezioro z krystalicznie czystą wodą, mieszkańcy nie boją się pić bez gotowania. Mieszkańcy wsi o tej samej nazwie, położonej na brzegu, używane nie tylko wodą. Oto doskonały wędkarstwo – w jeziorze to szczupak, okoń, szczupak. Prawie cały połów jest wysyłany do rynków w regionie Wołogdy.

Oprócz mieszkańców rybackich rosną owoce i warzywa. Korzyść z wilgotnym powietrzem i obfite wilgoci od jeziora, które tylko przyczynić. Jezioro jest nieznacznie wydłużony kształt. Jego powierzchnia – około jeden kilometr kwadratowy. Ale mimo takiej skromnej wielkości, akwenu wystarczająco głęboki. W środku jeziora sięga głębokości pięciu metrów.

Holy Resurrection Cathedral

Vytegra (Województwo Wołogdy) ma kilka miejsc kultu. Jeden z nich – Katedra Zmartwychwstania, zbudowana w 1800 roku w stylu barokowym. Świątynia znajduje się w samym sercu miasta, przy głównej alei. Po zbudowaniu było pięć kopułą katedrę widokiem wieży katedra dzwon, który jest zwieńczony iglicą i refektarzu.

W czasach sowieckich kościół rozebrano (częściowo) i organizowany w jego siedzibie Domu Kultury wodniaków. W 2009 roku przeprowadzono remont katedry, ale jego dawnej świetności, nie ma.

Muzeum chwały wojskowej

W muzeum „Submarine B-440” jest organizowany na podstawie tej bojowej okrętu podwodnego (projekt 641), który jest budowany w stoczni w Leningradzie w 1969 roku. Stała ekspozycja blisko do środowiska, w którym żyją i pracują-okrętów podwodnych podczas długich rejsów morskich.

Doświadczeni przewodnicy pracować w muzeum, który przeprowadzi opinie o wszystkich przedziałów, opowie o historii okrętu, jej powołania. W pierwszym przedziale muzeum łodzi są wyrzutnie torped, różne urządzenia sterujące dziobowe stery i torpeda ogień. Wymiary są imponujące torpeda – długość ośmiu metrów, waga – dwie tony. Oto łóżka (trójwarstwowe) dla personelu.

Druga komora życia. Oto mesie, kabiny oficerów kabina podwodny akustyka. Pod podłogą drugiego przedziału znajduje przednią baterię.

Trzecia część – serce z łodzi, która mieści się centralny słupek. Oto zalogowaniu nawigatora kierownicze stanowisko torpedowy wypalanie, latryny nosa.

Czwarta komora jako mieszkalny, a ponadto zawiera on Spiżarnia, Mess-nakaz, cięcie komunikacji i mechaników kabinę.

W piątym przedziale znajduje się trzy silniki wysokoprężne, a szóstą sekcję elektromotorycznej, były trzy główne silnika.

W siódmym przedziale były cztery rury, rury torped zapasowe żyroskopowy. W tym samym przedziale żeglarze oglądaliśmy filmy i musiał odpocząć po służbie. W 2005 roku łódź wykonana swoją najnowszą kampanię i na stałe zacumowany w brzegu Vytegorsky. Od grudnia 2005 roku jest podstawą Muzeum chwały wojskowej.

Sretensky świątynia

I to jest jeden z głównych zabytków, który szczyci miasto Vytegra. Atrakcje tego rozliczenia nie może konkurować w skali religijnych z budynków głównych miastach kraju, ale ten kościół jest bardzo drogi mieszkańców.

Został zbudowany w 1873 roku. Pierwszy Kościół Oczyszczenia kamienia wzniesiono na miejscu w 1801 roku. Kładąc podwaliny granit dla świątyni prowadził Wikariusz diecezji Petersburgu, bp Ładoga. Roboty budowlane w zakresie czterech lat prowadził gang murarzy pod kierownictwem chłopa IV Volkova Sloboda Sand od wioski, położonej w prowincji Kostroma.

Otwarcie świątyni i poświęcenie kaplicy bocznej w imię St. Paweł był poświęcony setnej rocznicy założenia miasta Vytegra. Atrakcje niestety przetrwało kilka, ale Gromnicznej Kościół jest w doskonałej kondycji. Po obu stronach ołtarza głównego są dwie nawy boczne – komunikacja. Paul i Wniebowzięcie Matki Bożej.

kaplica

Drewniane Chapel Isaac Daltmatskogo ma kształt nakrętki Monomove (1881 g). A dziś ona działa. Kaplica została przeniesiona do lokalizacji (Sretenskaya Church) z obszaru zalane w konstrukcji zbiornika Vytegorsky. Kaplica, zbudowana w stylu rosyjsko północna nowoczesny, harmonijnie uzupełnia starożytną Sretensky świątynię. Dziś tu przyjść narzeczeni cały miasta.

muzeum krajoznawcze

Muzeum Regionalne, założona w listopadzie 1913 roku, dziś dołączył kilka wystaw, które znajdują się w różnych częściach miasta. Wcześniej głównym ekspozycja była w Sretensky kościoła, ale po przeniesieniu jej muzeum ROC przeniósł się do nowego adresu.

jeziora krasowe

Słynie z wspaniałej przyrody regionie Wołogdy. To nie jest wyjątkiem i Vytegra. Atrakcje (naturalny) są bardzo interesujące dla gości miasta. Przede wszystkim powinny one być przypisane krasowe jezioro. Są krytycznie zagrożone są rezerwy Shimozorskom. Takie zbiorniki są charakterystyczne dla obszarów, które składają się z rozpuszczalnych w skałach. Okresowo znikają (całkowicie lub częściowo).

Ten niesamowity fenomen naukowcy wyjaśniają powstawanie podziemnych kanałach, jam, kraterów, dzięki której woda od czasu do czasu poświęca się i razem z rybami. Następnie ponownie pęknięcia zatkane gliny i jeziora jest wypełniony wodą.