351 Shares 4749 views

Dieta dla wysoki poziom cholesterolu: co wyklucza, że dodatek

Niższe leki cholesterolu może. Ale można to zrobić za pomocą właściwego odżywiania.

W menu każdego człowieka powinna być tłuszcz, ale muszą ograniczyć konsumpcję. Dieta dla wysokiego poziomu cholesterolu znosi tłustych mięs – wieprzowina, gęsi i kaczki. Lepiej jest włączenie do dietetycznych produktów spożywczych, takich jak orzechy, ryby, oleje roślinne, ponieważ zawierają nienasyconych kwasów tłuszczowych, zrównoważenie różnych frakcji cholesterolu w kierunku jego użytecznych postaci.

Dieta na obniżenie cholesterolu jest prosta. Zaleca się stosowanie oleju bez dodatkowej obróbki cieplnej, dodając go do sałatek, płatków śniadaniowych i innych potraw. Jest to korzystne, użyć olej lniany, olej sojowy, oliwa z oliwek, olej z nasion bawełny.

Bogaty w mikroelementy mineralny ryby morskie. Jest dużo fosforu i jodu. Zawartość podstawowych kwasów tłuszczowych omega regulacji poziomu cholesterolu. Dietetyk dwa razy w tygodniu zaleca się jeść ryb morskich.

Przydatne dla organizmu diety włókien roślinnych. Jego liczne zielone warzywa liściaste – kapusta, warzywa, sałata. Zalecany do codziennego użytku dla więcej niż 35 gramów błonnika. Całkowicie dostarczają organizmowi diety włókien roślin do wysokiego poziomu cholesterolu, który obejmuje śniadanie, owies, ryż lub kasza proso, na obiad – zupa, otręby i owoce, a na kolację – lekkie sałatki i fasoli.

Doskonałym źródłem jednonienasyconych kwasów tłuszczowych są orzechy. Chociaż jest to jedzenie tłuszczowych, ale ich dzienne spożycie niewielkiej ilości jest doceniana. W dzień można zjeść 30 gramów różnych orzechów. Ten 18 szt. nerkowca, 20 – migdały, orzechy włoskie, 5-6 – 8 – Brazylii.

Owoce, warzywa i soki oferuje również diety dla wysokiego poziomu cholesterolu. Tabela pięciodniowych soki zastosowań wymienionych poniżej. Piją dwa razy między posiłkami.

1 dzień – 100 gramów soku pomidorowego i tyle, seler
Dzień 2 – 50 g soku z ogórka, dyni 50 g, 100 g soku pomidorowego z pulpy
Dzień 3 – 50 g soku selera 50 g pulpy z jabłek i 100 g grejpfruta
Dzień 4 – 100 g soku z granatów, 100 g jabłek
Dzień 5 – 100 g, z selera, 100 g soku grejpfrutowego

To nie może być wyłączone z menu jogurt, śmietana, twaróg, mleko, jogurt, ser. Wystarczy dać pierwszeństwo niskiej zawartości tłuszczu i produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu.

Nie przyjmuję włączenie do diety pokarmów do gotowania, który został wykorzystany margaryny lub innych olejów gotowania. Obejmuje to wypieki, ciasta, ciasteczka, babeczki, czekolada i inne słodycze.

Dieta z wysokim poziomem cholesterolu jest stosowany jako środek zapobiegawczy. Proponuje się, aby wykluczyć stosowanie frytki, kotlety, kurczak. Lepiej chude mięso, drób lub ryby pieczone w piekarniku lub gotować dla pary. olej roślinny należy dodać do gotowego dania. Byłoby dobrze, aby odmówić konserwy, wędzone i słone potrawy. Nie tylko przydatny w kiełbasy, boczek. Nie powitanie majonez, tłuszcz śmietana, desery i lody.

Nadal nie nadużywać dużo jaj. Dwa kawałki wystarcza na cały tydzień.

Po wykryciu wysoki poziom cholesterolu we krwi należy ściśle kontrolować metod gotowania, w miarę możliwości wykluczyć z diety tłuszcze zwierzęce. Używane przy wysokim cholesterolu diety – jeden z najlepszych pomocników w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych.