180 Shares 7747 views

koty karmienia

Po pierwsze, niech określić, co jest bardziej wygodne dla Ciebie. Karmienie koty mogą być dwojakiego rodzaju: gotowej paszy (sucha i konserwy) i tzw „naturalka”. I w pierwszym i drugim przykładzie wykonania, pasza powinna być wyważona i użyteczne.

Karmienie kotów sucha karma ma swoje zalety. Po pierwsze, to jest moc wyładowania „all inclusive”. Jest pełny zakres, oraz witaminy i minerały. Ale jedzenie musi być najwyższej klasy jakość „super premium” (w skrajnych przypadkach – klasy „Premium”) oraz znakami towarowymi producentów, które okazały się pozytywne i prowadzący kontrolę jakości. Ten "ROYAL CANIN" (producent – Francja), "PURINA", "IAMS", "hils" (producent – USA).

Dla dorosłych kotów wystarczająco brytyjskich 100 g suchej karmy, lub 160 g konserw. I tu pojawia się pytanie: który z gotowej paszy jest już lepiej – suchy pokarm lub w puszkach? Co karmić kot brytyjski? Zdecydowanie trudno powiedzieć. Fakt, że sucha karma jest tańsza, trwa dłużej, a prawdopodobieństwo, że kot będzie tworzyć kamienie na zębach mniej. Ale konserwy do strawienia dużo lepiej. I bardziej nadaje się do kociąt i starszych kotów. Tutaj masz zdefiniowane. Tylko nie zaniedbuj informacje na opakowaniach. Karma dla kociąt nie karmić kotów dorosłych i odwrotnie. Nie kupić jedzenie dla kotów, psów przeznaczone. Są zupełnie różnych składach. Nigdy nie mieszać różnych producentów żywności (wyjątek można zrobić tylko tłumaczenie kota z jednego pokarmu do drugiego). Nic nie jest dodawany do gotowej żywności, a zwłaszcza – witamin. Wszystko czego potrzebujesz to już tam jest. Dlatego jedzenie i nazywane są „zrównoważone”. Nie złamać równowagi! Dostęp do wody powinien być stały.

Teraz o „naturalke” lub naturalnej żywności. W tym przypadku karmienia kotów jest o wiele bardziej skomplikowana. Trudno jest osiągnąć równowagę witamin i minerałów, a dokładnie obliczyć kalorie. Karmienie koty naturalnej żywności ma swoje własne zasady, które zaczynają z wyjątkiem surowej wieprzowiny, szynki, wędzone, solone i marynowane żywności, surowe ryby rzeczne, przyprawy, słodycze.

Będzie to doskonały wybór z menu:

– produkty uboczne: nerki, serca, wątroby, płuca;
– olej roślinny;
– ryby;
– jaja;
– Hercules;
– produkty mleczne.

Nie należy zapominać, karmy dla kotów powinien składać się głównie z mięsa, – produkt zawierający duże ilości białka, tak więc niezbędny dla normalnego funkcjonowania drapieżnika. Lepiej, jeśli będzie to: wołowina, drób, ryby morskie. Ale ryba nie powinna być większa niż 15% całkowitej diety. Bardzo przydatne: Rjażenka, jogurt, twaróg, ser. Jedzenie może być mieszane zboża. Żywności powinna być w temperaturze pokojowej. Jeśli kot nie jest spożywane, nie zostawiaj jedzenia w misce, wyjąć jedzenie aż do następnego razu. Karmienie koty powinny być prowadzone zgodnie z harmonogramem.

Jeśli kot ma nadwagę, odstawiła dzień na czczo (na przykład jeden tydzień) lub zmniejszyć dawkę. Korzystne jest dodanie do pożywienia warzyw (kalafior, marchew, ziemniaki), otręby, kiełki pszenicy. Jeśli dieta kotów wykonane prawidłowo, pitomitsy będzie w świetnej formie, z lśniące włosy i zawsze w dobrym nastroju.

Ale szczególne podejście do żywności wymaga koty w ciąży i tych, które niedawno stały się matkami.

Karmienie kotów w czasie ciąży w pierwszym tygodniu nie różni się od zwykłej. Następnie, dawkę zwiększa się o około 10-15%. Podstawą diety powinny być mięso. Ponadto konieczne jest, aby dać produkty mleczne, ryby morskiej (ale niewiele), jajka na twardo. Dodane witaminy. Jeśli karmisz kot gotowy do paszy, po prostu zwiększyć dawkę do tego samego 10-15%.

Jak nakarmić kota po porodzie? Po tym wszystkim, co mama spożywa i dostać dzieci z jej mlekiem. W trakcie doprowadzania karmy dla kotów powinna być bogata w wapń i fosfor. Zwiększenie liczby serem i ryb morskich. W przypadku, gdy z użycia produktów mleczarskich w kot zaczyna zaburzenia, wykluczyć je z menu i dodać do żywności witamin.

Ale tu i gotowe do podania się w korzystnej sytuacji: bez dodatków nie są wymagane. Karma już wyważone i zawierać odpowiednią ilość białka, witamin i minerałów. Jedyną rzeczą, którą musisz zrobić – stosować się do instrukcji żywienia i stale się upewnić, że kot ma świeżą wodę.

Jakie jedzenie karmić kota do decydowania, oczywiście, ci. Debata na temat karmienia gatunków dzikich „za” i „przeciw” nie ustępują kiedykolwiek. Kilka pokoleń naszych zwierząt zaległości w gotowej suchej paszy i rozwijać: zdrowe, energiczne, najlepiej od tłustości. Ale te same wyniki obserwowano u hodowców, którzy, pomimo postępu, wybierz „naturalku”. Nie spiesz się do ustalenia. Skonsultować się z lekarzem weterynarii do hodowców. Niech z wami podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Oni zawsze mają jakąś historię do opowiedzenia. – Twoim zadaniem jest słuchać i wyciągać wnioski.