731 Shares 1508 views

"Prado" (grzejniki): specyfikacje i opinie

W sezonie jesiennym ludzie, którzy mieszkają w mieszkaniach starych domów, coraz częściej myślą o tym, jak sprawić, aby ich dom był ciepły. W tym celu niektóre z nich kupują nowoczesne urządzenia grzewcze, a inne próbują wymienić grzejniki.

Optymalny wybór

Jako przykład takich urządzeń można wziąć pod uwagę baterie Prado, które były znane na rynku od 1959 roku. Sieć dealerów tej firmy jest dziś dość rozwinięta, dlatego produkty opisane są dostępne niemal wszystkim. Przed zakupem takiego sprzętu konieczne jest jednak zrozumienie charakterystyki technicznej i przeczytanie informacji zwrotnej. Być może te informacje pozwolą Ci dokonać właściwego wyboru.

Główne cechy techniczne

Jeśli zdecydujesz się na produkty Prado, grzejniki tej firmy powinny być bardziej szczegółowo zbadane przez Ciebie. Ten sprzęt jest wykonany ze stali i jest produktem panelowym, który może mieć gwint boczny lub dolny. W pierwszym przypadku modele mają cztery rury rozgałęźne łączące, podczas gdy w drugim modelu są wyposażone w zintegrowany zawór termostatyczny przeznaczony do dwururowych systemów grzewczych.

Warto zauważyć, że urządzenia te mogą stać się częścią systemów budowlanych z wieloma rodzajami płynu chłodzącego. Grzejniki nagrzewające "Prado" mają nowoczesny wygląd i wysoką jakość, dotyczy to również powłoki wierzchniej, co pozwala na połączenie urządzeń z różnymi meblami i zaprojektowanie nowoczesnych wnętrz. Producent zwraca uwagę konsumentów na dwie serie baterii, które mają optymalny stosunek jakości i kosztów. Instrumenty są produkowane w Rosji i mogą być stosowane w budynkach do różnych celów, w tym placówkach dziecięcych i medycznych oraz centrach edukacyjnych. Można zainstalować grzejniki w budynkach mieszkalnych.

Opis serii

W sprzedaży na dziś można zobaczyć dwie serie wypuszczanych modeli, mianowicie Prado Universal i Prado Classic. Ci, którzy będą zaangażowani w prace instalacyjne, powinni być zainteresowani charakterystyką rur odgałęźnych. Przyrządy wykorzystują gwint G1 / 2, ale zewnętrzna średnica wynosi 20 955 mm. Maksymalne ciśnienie robocze wynosi 0,9 MPa, podobnie jak w przypadku ciśnienia próbnego, wartość ta wynosi 1,35 MPa. Nośnik ciepła, który jest używany w systemie grzewczym, może mieć maksymalną temperaturę 120 ° C.

Charakterystyka paneli stalowych

Jeśli potrzebujesz baterii, możesz wziąć pod uwagę produkty Prado jako opcja, grzejniki tego producenta są oferowane do sprzedaży w kilku rodzajach paneli stalowych. Jeśli pojawi się oznaczenie "Typ 10", oznacza to, że przed tobą urządzenie o głębokości 61 mm. Pierwszy rząd paneli nie ma płetw, ale cena wynosi 900 rubli. I wyżej. Jeśli produkt należy do serii "Uniwersalny", cena będzie nieco wyższa i wynosi 1600 rubli.

Jeśli produkt jest oznaczony jako "typ 11", to głębokość wynosi 74 mm, w tym przypadku jeden rząd paneli ma jeden rząd żeber, spawany jest z tylnej strony panelu. W tej strukturze znajduje się również kratka wylotowa powietrza, a także ściany boczne. Możesz preferować produkty należące do linii produktów "Prado Classic", grzejniki tego typu będą kosztować 1300 rubli. I wyższe, ale druga seria będzie kosztować konsumenta 1900 rubli.

Jeśli sprzęt jest oznaczony jako "Typ 20", głębokość pozostaje taka sama jak w powyższym przypadku, ale dwa rzędy paneli nie mają żeber. Produkty w tym przypadku mają ścianki boczne i ruszt wylotowy. Cena za modele klasyczne to 1340 rubli. Podczas gdy w serii "Universal" – 2000 rubli. "Typ 21" to sprzęt o tej samej głębokości, dwa rzędy paneli i jeden rząd żeber, który jest przymocowany do tylnej części panelu przedniego. W takich modelach znajdują się ściany boczne i krata wylotowa. Cena za serię "Classic" to 1600 rubli, a dla serii Universal – 2340 rubli.

Obecnie baterie Prado są bardzo popularne, a grzejniki dwóch rodzajów – 22 i 33 różnią się od siebie. W pierwszym przypadku głębokość wynosi 100 mm, w drugim – 160 mm. W pierwszym przypadku dwa rzędy paneli, dwa rzędy żeber są spawane do każdego panelu od wewnątrz. Znajdują się w wyposażeniu ścian bocznych typu "22" i rusztu wylotowego. W przypadku serii Classic konsument musi zapłacić 2400 rubli, podczas gdy dla Universal Universal – 3500 rubli.

Opinie o grzejnikach marki "Prado"

Grzejniki "Prado", które są zalecane do przeczytania przed zakupem produktu, są urządzeniami stalowymi, które mają wiele zalet. Zdaniem kupujących, przekazywanie ciepła tych urządzeń jest dość wysokie, odbywa się to metodą ogrzewania powietrza, a podczas pracy przyrządy wykorzystują metodę konwekcji. Wszyscy konsumenci, którzy już lubili jakość tego produktu, zauważają, że ma długą żywotność.

Zainstalowanie takich urządzeń będzie łatwe, ponieważ ich masa nie jest tak imponująca. Ponadto master zawsze będzie miał kilka opcji instalacji, a ponadto uproszczony proces, ponieważ w zestawie znajdują się uchwyty do mocowania na ścianie i wspornikach. Grzejniki "Prado", których właściwości techniczne zostały przedstawione powyżej, są znacznie tańsze w porównaniu do analogów aluminiowych, a ich wygląd jest bardzo atrakcyjny, dzięki czemu mogą stać się prawdziwą ozdobą wnętrza.

Negatywne informacje zwrotne

Jeśli pojawi się prośba o znalezienie produktów w internecie, co jest opisane w artykule, możliwe jest, że wyniki wyszukiwania zostaną przedstawione na kraty chłodnicy Prado, co będzie bardziej interesujące dla kierowców. Ten element samochodu można kupić za 10 000 rubli. Jeśli jednak jesteś zainteresowany grzejnikami grzewczymi, powinieneś też zapoznać się z negatywnymi opiniami na temat tego produktu.

Jako największą wadę grzejników stalowych, konsumenci identyfikują swoją niezdolność do odporności na korozję. Gdy tylko wnętrze wody zatrzyma się, stalowa bateria zaczyna się rdzewieć. Dlatego te urządzenia nie nadają się do instalacji centralnego ogrzewania, ponieważ w okresie letnim woda jest odprowadzana do prac konserwacyjnych i naprawczych. Często właściciele mieszkań preferują produkty firmy Prado, grzejniki wykonane ze stali nie są w stanie wytrzymać młotów wodnych, więc niektórzy konsumenci twierdzą, że jakość tych produktów nie jest dla nich odpowiednia.

Wnioski

Aby dom był ciepły i przytulny zimą, konieczne jest poważnie wybór radiatora. W przeciwnym razie może nie uzyskać wynik, który chcesz. Jak pokazuje praktyka, grzejniki stalowe nadają się do ogrzewania prywatnych domów.