712 Shares 4524 views

Jak rozpoznać ciążę pozamaciczną, a co za tym numerze

Ciążą pozamaciczną jest jednym z rzadkich patologii (na tysiąc stanowią 12-14 ciąży pozamacicznej) i stanowi awarii w skomplikowanym procesie reprodukcji życia, w którym zamocowanie zapłodnionego jaja występuje poza macicą.

Przyczyny tego zjawiska – złą drożności (lub całkowite zatkanie) jajowodów lub niskiej ruchliwości. W konsekwencji, zapłodniona komórka jajowa nie może lub nie „czas na” dostać się do macicy, jest przymocowany wewnątrz rurki i zaczyna dzielić.

Tak zaczyna ciąży pozamacicznej. Rodzaje określone miejsca jego przyłączenia do zarodka. Odróżnić przewód (występuje o wiele częściej niż inne – 99% całkowitej liczby patologii ektopowe), szyjki macicy, jajnika i brzucha ciąży pozamacicznej.

Definicja ciąży pozamacicznej.

Aby zdiagnozować postacią choroby jest bardzo trudne, nawet w placówce medycznej. Objawy kliniczne ciąży są rozmyte lub sprzeczne. Często, gdy ciąża pozamaciczna są miesięcznie, ale mogą być rzadkie lub nie odpowiednie warunki. Szczególną ostrożność powinny powodować plamienie, które pojawiły się po ustaniu miesiączki.

Odpowiedź na pytanie „jak rozpoznać sam ciąży pozamacicznej” po prostu nie istnieje.

I na zakończenie ciąży pozamacicznej.

Jest oczywiste, że po załączeniu do „złym” miejscu, embrion nie może się rozwijać, ponieważ jajowody kobietę (jak również szyjki macicy, jajników lub brzuch) nie nadają się do noszenia dziecka. Dlatego każde przerwanie ciąży pozamacicznej kończy i śmierć płodu.

Jajowodów ciąża może trwać w ciągu 6-8 tygodni, w zależności od miejsca mocowania zarodka i charakterystyki kobiety. Potem zatrzymał się. Dzieje się to w następujący sposób.

  1. Zarodek występuje rozwarstwienia od ściany rury, wraz z uszkodzeniem i ciężkiego krwawienia. Zarodek z krwią są uwalniane do jamy macicy lub do jamy brzusznej. Kobieta odczuwa silny ból w jamie brzusznej, któremu towarzyszy plamienie. Ta metoda przerwania ciąży pozamacicznej jest nazywany „jajowodów aborcja” lub „poronienie rura”. Potrzebują natychmiastowego dostępu do lekarza.

  2. Pęknięcie jajowodzie. Pojawia się w związku z ciśnieniem wywieranym aktywnego rozwój płodu do rury w miejscu przyłączenia. Komórka jajowa z krwią wysunięty do jamy brzusznej. Jest to bardzo niebezpieczne dla kobiety do sytuacji, która może prowadzić do śmierci. Towarzyszy temu bardzo silny ostre bóle w dolnej części brzucha, zmniejszenie ciśnienia, osłabienie, zawroty głowy. Kobieta spada tętno, jest bladość i duszność. Pilna potrzeba hospitalizacji.

Oba opisane przypadki stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety.

Należy pamiętać, że naruszenie jajowodów ciąży mogą wystąpić przed ciąża pozamaciczna będzie w stanie określić nawet lekarzem. Śledź go ekstremalny stan zachodzi bardzo szybko. To jest obarczona ciężkiego krwawienia, poważnych obrażeń wewnętrznych i utraty funkcji rozrodczych.

Leczenie i następstwa ciąży pozamacicznej.

w istocie leczenie jest przerywanie ciąży (z zamiarem wyrządzenia szkody najmniejszą kobiecego ciała) jak najszybciej po identyfikacji ciąża pozamaciczna zdarzyć. Im szybciej zostanie zdiagnozowany patologia, tym bardziej łagodny sposób leczenia i będą mniej dotkliwe konsekwencje.

Leczenie (przerwanie) ciąży pozamacicznej przeprowadza się chirurgicznie, najkorzystniej co laparoskopia. Jego stosowanie jest możliwe w przypadkach, gdy ciąża pozamaciczna jest zdiagnozowana we wczesnym okresie ciąży i poronienie nie jest uruchomiona. Po udanej operacji wykonana za pomocą optyki i specjalnych narzędzi chirurgicznych, ryzyko uszkodzenia jajowodu rury jest minimalne, stąd można oczekiwać, że kolejna ciąża będzie dobrze.

Cięższy operacja tubotomiya, w którym rura rozwarstwienie falopievoy następnie usunięcie zarodka oraz wyeliminowanie efektu krwawienia. W tym sposobie leczenia jajowodów zachowania drożności możliwe, więc istnieje prawdopodobieństwo pomyślnego zakończenia przyszłej ciąży.

Jeśli chodzi o konsekwencje dla kobiet, najbardziej dotkliwe jest tuboektomiya operacja. Do niej uciekają się do przypadków, w których ciąża weszła w stadium spontanicznej aborcji i życie kobiety jest zagrożone. Reprodukcyjna funkcja, w tym przypadku nie może być zbawiony.

Na zakończenie przypomnijmy banalnej prawdy. Na pytanie „jak rozpoznać ciążę pozamaciczną” jest jedną odpowiedź. Aby zdiagnozować tego typu choroby może być tylko lekarz po dość rozległe i poważne badania kobiet.