269 Shares 5607 views

Car "Subaru Impreza": tuning, recenzje i specyfikacje

Japoński samochód „Subaru Impreza”, który umożliwia strojenie w celu poprawy jego wydajności i wyglądu, powstała w 1992 roku. Pierwsza generacja wytworzono sedan i kombi. Dwa lata później wyprodukował limitowaną serię wersja ekskluzywna coupe. Ten samochód był pośrednikiem pomiędzy modelami „Legacy” i „tylko”. Zadaniem projektantów było stworzenie urządzenia zdolnego do równego udziału w rajdzie, a jednocześnie posiada seryjną produkcję. W rezultacie samochód okazało się jasne i indywidualną, która była głównym czynnikiem jego popularność na rynku. Rozważmy produkowane przez modyfikację, a także możliwość modernizacji samochodu.

informacje ogólne

Tuning „Subaru Impreza” w tej części ciała nie wymaga szczególnej uwagi, jak on dziś wygląda stylowo i imponujące. Co do wewnątrz, to jest w postaci surowej, a ze względu na dużą ilość tworzywa sztucznego, lecz jakość dopasowania i montażu – na najwyższym poziomie. Wewnątrz, niezbyt przestronne, ale bardzo wygodne i ergonomiczne stanowisko kierowcy jest niemal doskonały.

Kiedy normalny samochód raportowania cena została umieszczona jako samochodu rodzinnego o sportowym stronniczości. Ze względu na jazdę właściciela konia żelaza przynosi duże doświadczenie przy dużej prędkości jazdy.

modyfikacje

Istnieją trzy konfiguracja w pełnym wymiarze godzin:

 1. Model z przodu silnika o pojemności 1,5 litra 90 KM.
 2. Modyfikacja z dwóch osiach napędowych (objętość 1,6 litra, a moc wzrosła do 102-x „koni”).
 3. napędem na cztery koła z silnikiem wariant 1, 8 litrów do 115 KM.

Zmiana biegów odbywa się za pomocą pięciu-biegowa automatyczna mechanika lub cztery zespoły.

„Subaru Impreza WRX»

Dostrojenia, jak tworzenie pojazdu, prowadzone równolegle z rozwojem wyżej modyfikacjami. Maszyna jest wyposażona w silnik dwulitrowy z turbiną. Model ten jest skierowany do miłośników jazdy sportowej, produkuje 155 koni mechanicznych. Różnica w tym zmienność instalacji szersze opony o niskim profilu, ulepszonego układu hamulcowego i lepszego zawieszenia.

Przód i tył pojazdu zapewnia wentylowaną typu hamulce tarczowe. Waga maszyny było 1,22 ton, a zawiesina stała sztywniejsze i mocniejsze. Dodatkowy komfort nie wyrównane doskonałą możliwość kontroli i stabilność, nawet przy maksymalnej prędkości. Później producenci kompletnych zestawów rodziny odmówił i zaczął aktywnie promować wersję z dwulitrowym silnikiem. Oglądane samochód jest niezawodny, ciało poddawane specjalnej obróbce antykorozyjnej. Tuning "Subaru Impreza" zdobył w 1999 roku. Nastąpił znaczny restyling nadwozia. Rok później wziął debiutu drugiej generacji.

aktualizacja

Oglądane samochody sedan zaczął być wyposażony w turbodoładowany agregatu, którego moc wzrosła do 250 KM. Ponadto, wytwarzana przez modyfikację z wtryskiem paliwa, grubość, co było 155 l. a. W 2000 roku dla fanów rozpatrywanej serii powstał STi wersji z czterocylindrowym elektrowni, o poziomy układ. Moc koń zaktualizowanej wersji wynosiła 280 jednostek w Oborotistov 38,0 kg / m.

Pakiet zawiera ręczny reduktora sześciu pasm, opony 16-calowych. Doskonałe wyniki jazdy przewidziane następujące elementy:

 • Pojemny intercooler.
 • Niezależne zawieszenie.
 • Typ układu hamulcowego Brembo.

Kompletny system napędowy jest i dodatkowy centralny dyferencjał druku.

W 2002 roku nastąpiła kolejna zmiana, która wpływa na zwiększenie momentu obrotowego silnika, a także zmianie opon na wersji 17-calowej, wyposażone w elektroniczny układ sterowania napędu.

druga generacja

Dodatkowe strojenie „Subaru Impreza” wygrał w drugim pokoleniu. Można je podzielić na dwie serie. Różnią się one między sobą nieznacznie. Zmiany dotknęły głównie optyki i ulepszone aerodynamiczny przód. Zamiast okrągłych reflektorów na zmodernizowanej wersji zainstalowanych elementów świetlnych zablokować rodzaj i dostosować jego przednią część, poprawiając aerodynamikę.

Projekt techniczny i obie wersje drugiej generacji nie różnią. Od pierwszego samochodu seriii zaktualizowanej modyfikacji różni się od typu silnika, skrzyni biegów, zawieszenia. Chociaż jednostki te zostały poddane drobnych zmian.

kolejna modernizacja

Następny strojenie „Subaru Impreza” wystąpił w 2007 roku. Trzecia generacja została po raz pierwszy zaprezentowana hatchbacka. Maszyna jest wyposażona w silnik o mocy 1,5 lub 2 litrów 0, którego ilość wynosiła 107 i 150 koni mechanicznych, odpowiednio.

Transmisja jest oferowany z pięciobiegową manualną lub automatyczną projektowania czterech pozycjach. W rok później, świat widział podobną linię sedan. Pojazd charakteryzuje zwiększenia komfortu wnętrza, osłony chłodnicy, o dużym rozstawie osi. Ostatni niuans doprowadziło do bardziej przestronnych tylnych pasażerów przedziału.

Stało się szersza przestrzeń do otwierania drzwi zostały zamontowane ramie okna boczne, które poprawiają izolację akustyczną. jeszcze te zmiany mogą być przypisane do innowacji:

 • Pojawienie rozkładanych foteli.
 • Zwiększona objętość przedziału bagażowego.
 • Niezależny wzmocnione zawieszenie.
 • Tylny spoiler na hatchbacka.

Napęd trzecia generacja „Subaru Impreza” strojenia, które stały się bardziej zauważalne, był tradycyjnie działa na wszystkich kołach.

funkcje

Zaktualizowana wersja otrzymała silnik turbinowy z 2,5 litra pojemności 230 „koni”. Jednostka napędowa jest zasadniczo zakończona, zmniejszając tym samym ilość szkodliwych emisji. Typ silnika atmosferycznego ma górną pozycję wałka rozrządu oraz nowy katalizator. Dostrajania „Subaru Impreza” (hatchback) jest również wyposażenie sześć przekładnią manualną przekładnię.

Na aktualizację WRX STI pojawiła się jeszcze mocniejszy silnik, oryginalne zestawy aerodynamiczne nadwozia, aluminiowe felgi 18 cali, jak również niezawodny system hamulcowy Brembo. Wewnątrz samochodu dotknął renowację miejsc, które nabyły jasne atletyczny kształt. Było płyta radiowy. Jeśli chodzi o silnik to nie jest również bez innowacji. On będzie wyposażyć nową przepustnicę i dostał trzy tryby pracy.

Utworzono kilka odmian tej maszynie. Tuning „Subaru Impreza SEC” przewiduje typu koła BBS i unikalnych reflektory. Drugi wyposażenie obejmuje także system nawigacji z komputerem pokładowym. Moc jest najnowszym modelem silnika 300 koni mocy w objętości 2,5 litra. silnik turbinowy agreguje z ręczną skrzynią biegów sześć zakresów.

Tuning „Subaru Impreza» WRX STI

Poniżej przedstawiono zmiany, które dodatkowo poprawiają osiągi samochodu. Są one prowadzone przez Crawford wydajności i zostały przedstawione w 2004 roku na słynnym torze NASO (Southern California).

Poniżej znajduje się lista ulepszeń:

 1. Zamiast standardowego zainstalowany silnik Ej25 silnika z krótkim skoku wału korbowego i zestaw małych prętów. Jednostka napędowa jest wyposażona w czterocylindrowy, kute tłoki, zawory i wzmocnionych sprężyn. Istnieje system turbina i Crawford Typ Wydajność dolotowy / wydechowy. Kolektory są regularne, układ zapłonowy – i prędkości wtryskiwacz – jek, w przeliczeniu na 720 centymetrów sześciennych.
 2. Układ hamulcowy – cztery zaciski tłok Brembo Gran Turismo przodu i do tyłu, powiększone tarcze hamulcowe z wycięciami, wysokie klocków.
 3. Zawieszenie – sprężyna typu DMS 50. Przednie i tylne zestawy ściśle odcinki sprężyste 22 i 27 mm. Ponadto, nie ma przodu i tyłu rozciąganie i stabilizator poprzeczny.
 4. RV 18-calowe aluminiowe felgi Volk klasy LE28N. Opony – Kumho 245/35 / R18.
 5. Montowane na zewnątrz aerodynamiczny body kit i tylny spoiler APR markę Wydajność.
 6. W ustalonych wiader sportowych oraz pasów cztery Sparco. Ponadto, istnieje kontroler doładowania, audio Alpine.

elementy świetlne

Tuning „Subaru” światła może odbywać się niezależnie od siebie. Aby to zrobić, wymaga następujących manipulacje:

 1. Dokładnie przemyć elementu świetlnego przed zabrudzeniem.
 2. Odkręcić mocujące szkło i elementy obudowy.
 3. Usunąć stary uszczelniacz.
 4. Oddzielić reflektor i kierunkowskaz.
 5. Szlifowane papierem ściernym fine wszystkie błyszczące części do plastiku.
 6. Trzymać taśmę maskującą i cięcia wokół żądanej trasie.
 7. Odtłuszczone i zagruntowane w wielu warstwach.
 8. Płaszcz malować żądany kolor.
 9. Dalszej obróbce szkła. To oshkurivaetsya, następnie odtłuścić.
 10. Element pokryty lakier dwuskładnikowy.
 11. Umieścić nowy uszczelniacz kolorowe światła montowane są w odwrotnej kolejności. Musimy działać ostrożnie, tak aby nie porysować reflektor.

Co jeszcze można poprawić?

Chip tuning „Subaru Impreza” może znacząco zwiększyć zdolność pracowników komputera pokładowego. Nie trzeba uciekać się do znaczących zmian w urządzeniach elektronicznych i montaż wyposażenia dodatkowego ciężaru.

Operacja jest fabryka firmware wypełniania przy użyciu zaawansowanego oprogramowania. Standardowym schematem zapewnione schematy ECU skierowane na zapewnienie wzorca i sprawne działanie. Należy zauważyć, że nie używając pełnego potencjału samochodu. Chip-tuning będzie okazją, aby zwiększyć dostępną pojemność urządzenia, w szczególności w celu wzmocnienia zdolności silnika i związanych z nim elementów. Wykonywania czynności najlepiej pozostawić profesjonalistom, ale jeśli masz laptopa i odpowiedniego oprogramowania, modernizacje mogą być przeprowadzane w sposób niezależny.

opinie

Według właścicieli, „Subaru” – to niezawodny i wysokiej jakości szybki samochód, który jest przeznaczony dla fanów szybkiej jazdy. Projektanci próbowali w konstrukcji maszyny. Jest przestronny wewnątrz, ma ładny i oryginalny zewnątrz. Samochód zachowuje się dobrze na drodze, szczegóły różnią duży zasób pracy. Jednostka napędowa jest również godne podziwu, jego dźwięk jest trudno pomylić z innymi silnikami.

Ponadto, użytkownicy są zachęcani przez fakt, że strojenie „Subaru Impreza” ( „wagon” i inne modyfikacje) mogą być prowadzone niezależnie. Zazwyczaj jest to poprawa w instalacji reflektory i body kit. Pozostałą część wyrafinowania jest prawie nie potrzebne. Wzmocnienie zdolności agregatu jest możliwe za pomocą chip-tuningu.