519 Shares 3985 views

Co to jest moderator, i że jest obowiązkiem osoby

Czy kiedykolwiek zadał pytanie: „Co to jest moderator” Ale właściwie odpowiedzieć na to o wiele trudniejsze, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Zawód? Nie, ponieważ nie ma takiego wydziału lub specjalizacji w dziedzinie szkolnictwa wyższego nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie. Hobby? Jest również mało prawdopodobne, ponieważ kierunek jest wymagane i jest uważany za niezbędny post na stronach internetowych i forach.

Trzeba tylko otworzyć zasób internetowy poświęcony poszukiwaniu pracy, jako zapowiedź, że wymagana jest moderatorem serwisu, niemal natychmiast dostaje się w polu widzenia.

A co to jest? Spróbuj zrozumieć siebie.

Rozdział 1. Co to jest moderator? Pilność tym kierunku

Przede wszystkim należy zauważyć, nazwa pochodzi od łacińskiego słowa moderor, co przełożyło się rosyjskich środków „zawierać” lub „temperamentem”. To znaczy, że jest to specjalny użytkownik komputera, który ma większą władzę niż wszystkich pozostałych zasobów sieci publicznych, do których należą forów, czatów i ekhokonferentsii.

Moderator ma prawo do edycji i usuwania innych stanowisk ludzi, a także, jeśli to konieczne, aby anulować stronę i ograniczać praw niektórych członków, aby wyświetlić lub edytować zasób.

Należy zauważyć, że tutaj mam wymienione tylko najbardziej podstawowe zadania, aw zasadzie na każde miejsce ma swój własny, bardziej szczegółowy wykaz obowiązków i uprawnień.

Sekcja 2: Co to jest moderator i rodzaje umiarem

W ogóle, zatwierdzenie może być wykonane na kilka sposobów.

  1. Pre-umiar pozwala kontrolować zawartość wiadomości, zanim zostaną one opublikowane w Internecie. Moderator sprawdza i, w razie potrzeby, koryguje ortograficzne czy interpunkcyjne błędy, właściwie uzupełnia komunikat, wykonuje go, a dopiero potem podjąć decyzję o publikacji. Zdarza się, że zawartość jest po prostu usunąć. Ten typ jest zwykle używany w oficjalnych zasobów przedsiębiorstwa lub w społecznościach internetowych poświęconych konkretnym temacie. Zaletą jest to, że forum nie przypominają wysypisko śmieci. Jednak wśród wad należy zwrócić uwagę na ewentualne podmiotowości ze strony moderatora i niską wydajnością.
  2. Postmoderatsiya pozwala kontrolować zawartość po jej opublikowaniu. Takie komunikaty pojawiają się znacznie szybciej, ale również zwiększa prawdopodobieństwo trafienia liczbę spam lub powodzi. Moderator jest takie miejsca muszą być obecne przez cały czas.
  3. Automatyczne umiar. W tym przypadku uczestnicy głosować „za” lub „przeciw” wiadomości, jak również wstępnie utworzone automatycznych filtrów i reguł. Subiektywność nie jest moderator, a artykuły na stronie umieszczone są wystarczająco szybko. Nadal potrzebują specjalnego oprogramowania, które należy przeprowadzić głosowanie i filtrowanie.

Rozdział 3. Co to jest moderator? Rodzaje nowoczesnych moderatorów

Tak więc, aby nauczyć się materiału w tym artykule, są przekonani, że witryna wymaga moderatora? Cóż, to jest całkiem słuszna decyzja, ale mogę zapytać: co dokładnie, bo dziś zliczyć ich kilka rodzajów?

Wymienię najważniejsze z nich:

  1. Moderator forum. Co do zasady, w tym celu trzeba będzie kilka osób, jak w krótkim czasie będzie musiał usunąć niektóre posty lub tematy w ogóle edytować napisane zamknąć dyskusję lub, wręcz przeciwnie, aby rozpoznać ich znaczenie i przenieść na górę listy.
  2. ekhokonferentsii moderator informuje uniemożliwić niektórym użytkownikom szczególnie emocjonalnych i zapobiega ich wyrażania swoich opinii, co przekłada się na „tylko do odczytu” tryb.
  3. Moderator grupy dyskusyjne – ważna osoba w dowolnym miejscu News. Wszystko pasek informacji przechodzi przez niego i to on decyduje o dalszej publikacji.
  4. Moderator czatu. Zazwyczaj jest to osoba następujący przebieg dyskusji i usuwa użytkowników, którzy naruszają zasady komunikacji. Na niektórych zasobów internetowych tego typu wiadomości są odbierane przez moderatora, a dopiero potem pojawi się na czacie filmowej.