405 Shares 7296 views

Medycyna „Kofitsil-plus”: wskazania, efekty uboczne i wskazówki

Lek „Kofitsil plus” jest zaliczane do grupy środków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, ma wyraźne działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Jest on wytwarzany w postaci białych okrągłych tabletek zawierających następujące składniki aktywne: kwas acetylosalicylowy, acetaminofen i kofeinę. Środków pomocniczych wystają metylocelulozę, Aerosil, poliwinylopirolidon, talk, stearynian magnezu, skrobia ziemniaczana.

właściwości farmakologiczne

Lek „Kofitsil plus” jest kombinacja leku o działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe efekt. Środki skutecznie hamuje zespół bólu, szczególnie wywołanego przez procesy zapalne, hamuje tworzenie się zakrzepów i agregację płytek krwi na obszar występowania zapalenia poprawia. Obecność kofeiny może poprawić odruch pobudliwości naczyń krwionośnych mózgu, zmniejszenia senności, łagodzi zmęczenie, poprawia sprawność fizyczną i umysłową. Ze względu na niskie dawki kofeiny, zasadniczo bez wpływu na układ nerwowy, jednak normalne napięcia naczyń i przepływ krwi jest przyspieszone.

Oznacza „Kofitsil-plus”: Wskazania do stosowania

Lek podaje się dorosłym pacjentom w leczeniu umiarkowanej lub łagodnego bólu (migrena, gruźlica, bólami stawów, ból w klatce piersiowej, zespół lumbago korzeniowe, ból mięśni, nerwoból, ból głowy i ból zęba). Leki zalecane jako środek przeciwgorączkowy w chorobach zakaźnych, chorób zapalnych i układu oddechowego.

Przeciwwskazania: Tabletki "Kofitsil-plus"

Na co sprawia, że lek, jest już znana. Teraz konieczne jest, aby zrozumieć, którzy nie powinni przyjmować tego leku. Nie należy stosować leku, jeśli są wrażliwe na aspirynę, ksantyny i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Tabletki nie są przewidziane dla erozyjnych i wrzodziejące uszkodzeń żołądka i jelit, funkcjonowania nerek i wątroby, astmę aspirynową, skazę krwotoczną, niedobór glukozo-6-fosforanu, witamina K, nadciśnienia wrotnego. Przeciwwskazania również niepokojące zaburzenie paniczne, agorafobia, organiczne patologii serca i układu naczyniowego, nadciśnienia, zawału mięśnia sercowego, jaskry. Nie można brać leki w interwencjach chirurgicznych, którym towarzyszy krwawienie, 1 i 3 trymestrze ciąży, dzieci poniżej 15 lat.

Instrukcje użytkowania

Lek „Kofitsil-plus” powinien być spożywany po posiłku trzy razy dziennie 1-2 kapsułki. Dopuszczalna dzienna ilość leku nie powinna przekraczać 6 tabletek. Odstępy pomiędzy podawaniem leku nie powinna być mniejsza niż 4 godziny. W celu zmniejszenia podrażnienia żołądka środek zaleca się, aby zmyć z mleka, wody lub zasadowej wody mineralnej. Jako lek przeciwbólowy może używać nie więcej niż 5 dni, czas trwania do usuwania ciepła stosowania – nie więcej niż trzy dni.

efekt uboczny

W trakcie leczenia, może wystąpić taki negatywny reakcję ciała, tachykardia, nadciśnienie, biegunka, ból żołądka, wymioty, brak łaknienia, alergia, krwawienia żołądka i jelit lub wrzodziejącym zmian.