164 Shares 8611 views

Terier irlandzki. Irish soft coated wheaten terrier

Dziś proponujemy przyjrzeć dwóch ciekawych ras psów, które w tym samym czasie urodziły się w Irlandii. Przez setki lat, te czworonożne piękności były wiernym towarzyszem i pomocnikiem człowieka. Jako takie pozostają one dzisiaj.

Terier irlandzki: zdjęcia i wygląd

Przedstawiciele tej rasy powinien sprawiać wrażenie ruchomego, energiczny, silny i bardzo wytrzymały pies. Terier irlandzki – pies średniej wielkości. Wysokość kłębu rasy wynosi od 46 do 49 centymetrów, a waga wynosi od 11 do 13 kilogramów. Ten pochodzący z Irlandii ma ciało balansu formacie kwadratowy z długich silnych nogach, szerokiej piersi i długiej szyi. Jego głowa rasy zostanie przedłużony, jak cegły, z małymi trójkątnymi uszami i wyraziste w kształcie migdałów ciemnych oczach. Dla terier irlandzki charakteryzuje się obecnością na wąsów wylotowego i brody.

Płaszcz i kolor

Płaszcz Psy te składają się z dwóch warstw waty: grube, podobnych do drutu części zewnętrznej i wewnętrznej grzywny miękkich. Średnia rasa pozwala na następujących opcji kolorów Seter irlandzki: ciągły pszenicy, światło czerwone, czerwono-pszenna i złoto-czerwone. BOB trochę blaknie, ale wymagają regularnej czesanie włosów ze sztywnym pędzlem.

charakter

Te psy są bardzo energiczny, odważny, wierny i zrozumiały. Jednak czasami są one bardzo zapalczywy. Terier irlandzki jest bardzo przywiązany do swojej rodziny i lubi spędzać czas w cichym otoczeniu z dorosłymi, a także gry i zabawy z dziećmi. Przedstawiciele tej rasy są doskonałymi strażnicy i ochroniarze, gotowe do ochrony życia i domu swego pana do ostatniej kropli krwi. W stosunku do innych zwierząt domowych lub obcymi terier irlandzki jest często agresywna. Ze względu na fakt, że psy te różnią się dość burzliwy temperament, nie jest to zalecane, aby dostosować je do ludzi, którzy nie mają doświadczenia z psami.

Pielęgnacja i konserwacja

Przedstawiciele tej rasy może dogadać się bez problemu w domu na wsi, a także kompaktowego mieszkania w mieście. Jednak w obu przypadkach, właściciel zobowiązuje się do zapewnienia zwierzę wystarczający poziom aktywności fizycznej, ponieważ zwierzęta te z natury są bardzo aktywne. Jeśli twój pies jest często sam i znudzony mając nic do roboty, będzie nieuchronnie pogorszy w przyrodzie, co może prowadzić do bardzo niekorzystnych następstw.

Jeśli chodzi o uwodzenie, to musi być regularnie czesanie terier irlandzki ze sztywnym pędzlem. Kąpać rasy jest zalecane tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne i tylko za pomocą odpowiedniego szamponu dla psów.

Bardzo ważną kwestią jest wczesne uspołecznienie i przekazywanie swojego zwierzaka z przebiegu szkoleń ogólnych. Ze względu na fakt, że irlandzki seter ma wysoki intelekt i posłuszeństwo różni się zazwyczaj podobny proces z gospodarzami nie powstają szczególnych problemów.

Historia rasy

Te psy urodziły się w XVIII wieku w Irlandii. Do tej pory oni słusznie należą do najstarszych odmian terierów. Z biegiem lat, zostały one lojalnymi partnerami dla miejscowych rolników: strzeżone obudowę i bydło i wykorzystywane do polowania. Podczas działań wojennych rasy są aktywnie wykorzystywane do wysyłania wiadomości i odnaleźć rannych żołnierzy. Dziś terier irlandzki, których cena waha się od 500 do 1000 dolarów, co jest bardzo popularnym psem. Jest on używany nie tylko jako zwierzę domowe i towarzyszem, ale także z powodzeniem są przygotowani do służby w wojsku i policji z różnych krajów.

Zdrowie i długość życia

W ogóle, terier irlandzki jest stosunkowo zdrowe, mocne i odporne pies. Jednak przedstawiciele tej rasy mają tendencję do następujących chorób: różne alergie, czerniak i dysplazji stawu biodrowego. Żywotność tych wspaniałych psów, zazwyczaj waha się od 12 do 15 lat.

Irish soft coated wheaten terrier: Wygląd i opis

Przedstawiciele tej rasy są kompaktowe i proporcjonalnie zbudowany pies. Charakteryzują się one w postaci ciała o kwadratowym z długą, silnych nogach, wydłużonej szyjce, prosto, umieścić dużą sklejaniu ogon o średniej długości, których właściciel może być kopiowany. Irish soft coated Terrier ma wydłużoną głowę przypominającą cegłę. Dla rasa charakteryzuje się małymi uszami w kształcie litery V, w kształcie migdałów, ciemne oczy, duży czarny nos i wyraźny wąsy i brodę na twarzy. Jeśli chodzi o wymiary, wysokość w kłębu w tych psów 43-51 cm, ciężar wynosi od 14 do 20 kilogramów.

Kolor i płaszcz rasy

Tych czterech mieszkańcy Irlandii mają falisty grubą warstwę o średniej długości. Jeśli chodzi o kolor, to średnia rasa pozwala na wszystkich odcieniach koloru pszenicy. I szczenięta rodzą się ciemnobrązowe. Ostateczny kolor ich sierści staje wieku dwóch lat.

Charakter Irish soft coated wheaten terrier

Przedstawiciele tej rasy są silne, zwinny, energiczny i przyjazny. Są one bardzo lubi dzieci i zazwyczaj dobrze się dogadać z innymi psami i zwierzętami. Jednakże, jeśli nie angażują się w edukacji i socjalizacji psa od pierwszych miesięcy swojego życia, może ona wzrastać niesforny i agresywny. Irish soft coated Terriery bardzo inteligentny, co czyni je dość prosty trening.

Konserwacja i pielęgnacja

Ponieważ irlandzki Wheaten Terrier jest bardzo energiczny i ruchu, aby go najlepszym w wiejskim domu z dużym podwórzu, gdzie zwierzę może igraszki wystarczy. Jednak przedstawiciele tej rasy dogadać w mieszkaniu miasta bez żadnych problemów, pod warunkiem, że będzie zapewnić im regularne długie spacery z możliwością uruchomienia bez smyczy.

Jeśli chodzi o uwodzenie, konieczne jest kilka razy w tygodniu, starannie czesanie terrier, usuwając martwe włosy. Zgodnie z wymogami tej rasy potrafią pływać, używając do tego celu specjalny szampon dla psów.

Pomimo faktu, że te psy zazwyczaj nie wykazują agresji, muszą pewną edukację i szkolenia wstępnego.

Historia irlandzkiego Wheaten Terrier

Eksperci uważają, że przedstawiciele tego gatunku są potomkami psów żyjących w Irlandii od wielu tysięcy lat. Ponadto, w dalszej części pracy hodowlanej użyto także irlandzki i kerry blue terrier. Te psy są uniwersalnymi partnerami dla miejscowych rolników: są one zaangażowane w niszczenie gryzoni, pasą bydło, aby utrzymać dom i właściciela nieruchomości, ale również wykorzystywane w polowaniu.

Zdrowie i długość życia irlandzkiego Wheaten Terrier

Z dobrej opieki i prawidłowego odżywiania, co do zasady, przedstawiciele służby zdrowia rasy nie jest problemem. Jednakże, istnieje wiele chorób, do których te psy są predysponowanych. Obejmują one nefropatię, choroba Addisona, dysplazja nerek i enteropatia. Średnia długość życia rasy wynosi średnio 12-15 lat.