300 Shares 6994 views

bierne palenie

Każdy, nawet utwardzonym palaczem, od dzieciństwa nie zrezygnować z papierosa wie, że palenie jest szkodliwe, gdyż prowadzi do chorób płuc, osłabia odporność, wpływa niekorzystnie na psychikę – wszystkie negatywne strony palenia przez długi czas, aby wyliczyć. W niektórych przypadkach skończyło się palenie z raka płuc, raka gardła i innych nieprzyjemnych konsekwencji. Znany fakt – kropla nikotyny zawartej w dymie tytoniowym, to incapacitates zdrowego konia. Wiele osób zdecydowało nigdy palić, wiele udało się zamknąć, oszczędzając pieniądze na palenie tytoniu i zdrowia. Nie każdy jednak wie, że nie jest to po prostu palenia – to nie znaczy, nie cierpią z powodu palenia, nie każdy wie, że palenie jest na dwa rodzaje: aktywne i pasywne. Z czynne palenie rozumieć wszystko wziął papierosa i zaczął się palić. Co to jest bierne palenie? I rzeczywiście, w rzeczywistości może być wędzone, nawet nie dotykając papierosa? A jeśli ktoś jest palenie, naprawdę jest to szkodliwe nie tylko dla siebie?

Bierne palenie – to niepalący wdychając dym z palaczy papierosów. Nie można palić, ale tylko stać obok towarzysza, zaciąga się papierosem. Jeśli wdychać dym, efekt ten dla zdrowia mogą być takie same, jak gdyby część wypalanych papierosów. Mówi się, że godzina biernych palaczy może wchłonąć do organizmu z połową dwutlenku węgla i innych toksyn, trucizn niż aktywnego palacza za wędzonego papierosa. Jednak wciąż wchłonąć te substancje, które są istotne dla jego zdrowia; Dla powyższych niepalący może wdychać a około 14 mg szkodliwych substancji rakotwórczych, które znajdują się w żywicy. Palenie papierosów stanowi źródło dwóch strumieni: pierwotnych i bocznych. Główny strumień – wdychany przez palacza. Dym strumień boczny mogą „cieszyć się” biernych palaczy wśród stojących w pobliżu. Ponadto, jest jedna rzecz, na przykład, gdy stoją obok palacza na świeżym powietrzu, a wiatr wieje dym w innym kierunku, a co innego – gdy jesteś w zamkniętym pomieszczeniu, gdzie jest dużo dymu. W takich miejscach zazwyczaj powietrze moczy się w dymie tytoniowym.

Jeśli jesteś zwolennikiem zdrowego stylu życia, należy zdawać sobie sprawę z tego, co jest bierne palenie. Po spędzeniu kilku minut w palarni lub innego pokoju kilka minut, w rzeczywistości zrobił to samo, co sprawia żadnego palacza – dym wdychany dawki. I ten dym jest niebezpieczny dla zdrowia, ponieważ zawiera wysokie stężenie zanieczyszczeń, które często są przyczyną wielu nowotworów. Dlatego możemy powiedzieć, że biernymi palaczami – praktycznie taki sam tylko na oszczędność palacze papierosów i tytoniu od cierpienia szkody mniej niż aktywne. Są one jednak wpływu dymu tytoniowego.

Szkodliwość biernego palenia jest jednoznaczna. Jej konsekwencją są: oddechowego, układu krążenia i innych chorób, w tym raka. W skrócie, wszystkie tej samej choroby, które często cierpią z zapalonych miłośników cygar, papierosów i papierosy.

Jednak szczególnie widoczne szkody od biernego palenia dla dzieci. Ze względu na działanie dymu tytoniowego u dziecka wystawionej do niej kilka razy zwiększa prawdopodobieństwo kiedykolwiek chorej na raka mózgu – a nawet gdyby jego matka nie korzysta z produktów tytoniowych. Małe bierni palacze są narażeni na szkodliwe działanie dymu tytoniowego są znacznie bardziej narażone na odmian alergii, chorób układu oddechowego, astma, choroby ucha środkowego, próchnicy zębów, a nawet tak poważne choroby, takie jak gruźlica. Szkodliwość biernego palenia dla dzieci jest również w tym, że dla dziecka, które często wdychać szkodliwych dym papierosowy, prawdopodobieństwo stania się „aktywny” palacz jest znacznie wyższa. Jest prawdopodobne, że dziecko od czasu do czasu w oddychaniu dymu tytoniowego ucierpi opóźnień rozwojowych. narażenia dzieci na bierne palenie – często wynikiem głupoty i nieodpowiedzialności rodziców. W celu ochrony zdrowia dzieci, rodzice nie powinni palić w mieszkaniu, z dziećmi, jak również zabrać dzieci w pokoju z „przydymionego” powietrzu.

Trzeba też powiedzieć, że wielka szkoda bierne palenie jest dla kobiet w ciąży, a zwłaszcza – owoc ich łona. Substancje dymu tytoniowego może powodować narodziny niepełnosprawnego dziecka, które może być poważnie pozostają w tyle w rozwoju sprawiedliwego część swojego życia, jeśli nie rodzi się niepełnosprawne. Ponadto, może to również spowodować poronienie. Mówi się, że dla rodzin, które planują mieć dziecko, ważne jest, aby zerwać palenie – bez aktywne i pasywne w swoim rodzaju, zwłaszcza jeśli jeden z małżonków jest palaczem. Przede wszystkim, to skały przyszła mama, bo szkoda bierne palenie istnieje nawet dla nienarodzonego dziecka.