404 Shares 9558 views

Pies kleszczy: co zrobić, aby pomóc zwierzętom?

Roztocze – to stawonogów owady, niebezpieczne dla naszych zwierząt, ponieważ są one nosicielami babeszjozy. Dlatego właściciele psów powinni przeprowadzić leczenie swoich ulubieńców ze specjalnymi środkami. Kleszcze są aktywne podczas cieplejszych miesięcy. Z reguły atakują psy podczas spacerów w miejscach, porośniętych trawą. Po każdym padoku koniecznie zbadać zwierzę przez kleszcze. Jeśli okaże się, pies jest owadem, w każdym razie nie starają się dostać, ponieważ można wyciągnąć tylko ciało i głowa pozostanie – to i wywołać stan zapalny.

Na kleszcza psa. Co mogę zrobić, aby jej pomóc?

Istnieje wiele urządzeń, które są przeznaczone do zabezpieczenia mechanicznego usuwania pasożytów. Z ich pomocą można usunąć owady, trzeba tylko z nich korzystać przez kilka sekund. Z wyglądu, urządzenia te przypominają haczyki lub szczypce.

Pies kleszczy: co robić?

Jeśli masz na instrumencie, na przykład, „Tick Twister” (haczyk do usuwania pasożytów), ale teraz pokażemy, w jaki sposób z niego korzystać. To urządzenie chwytające szczypce, delikatnie sączyć, a następnie wydostać.

Na kleszcza psa. Co zrobić, jeśli tylko nić na rękę?

Łuk owadów przy użyciu pętli nitek gęste i bardzo powoli zacząć się rozpakować. W żadnym wypadku nie należy naciskać na ciele pasożyta lub bakterie mogą dostać się pod skórą.

Pies kleszczy: co zrobić, aby usunąć pasożyta?

Owad trzeba kapać alkoholu, benzyny lub oleju. Kilka minut później kleszcz zniknie sama. Jeśli tak nie jest, a potem rozluźnił uścisk, co oznacza, że może być wyciągnięta. Pożądane jest, aby w tym celu użyć pęsety.

Traktowanie psów przeciw kleszczom – leczenie dotkniętego korpusie

Po usunięciu potrzeby leczenia rany roztworem jodu. Po tym, trzeba trochę czasu na obserwowanie obszaru rany, aby uniknąć ewentualnych komplikacji.

profilaktyka

Aby chronić swoje zwierzę przed pasożytami, konieczne jest stosowanie specjalnych środków: Obroża ( „Bolfo”, „Kiltiks” „Harz”) spada na kłębie ( „Harz”, „Front Line”, „Bary”, „Advantix”, „Circo” ), spraye ( "Defendog", "Front Line", "Bary"). Produkty te są dystrybuowane za pośrednictwem włosów i skóry bez wchłaniany do krwiobiegu psa. Jeśli kleszcz jest w kontakcie z włosów farbowanych, a następnie umrze. Należy zauważyć, że środki nie zapewniają 100% ochronę przed pasożytami, a jego skuteczność zależy od tego, ile dni minęło od chwili złożenia wniosku. Jeśli zamierzasz podróżować od natury zwierzęciem, należy użyć preparatów ochronnych z góry (na tydzień przez dwa lub trzy przed planowanym wyjazdem).

Porady dla Wybór:

  1. Zakup leków, należy sprawdzić integralność opakowania, jak również trwałość.
  2. Jeśli twój pies ma długie włosy, stopa funduszy jest podwojona.
  3. Przy użyciu sprayu trzeba obsłużyć nie tylko ciało psa, ale z głową, nogi i pachy, pachwiny i za uszami.
  4. Jeśli często kąpać psa, to trzeba traktować go częściej.

Teraz, gdy wiesz, co zrobić, jeśli znajdziesz swoje pasożyty psów takich jak roztocza. U psów leczenie z nich trwa przez krótki czas, ale tylko wtedy, gdy pasożyty nie są nosicielami babeszjozy, lub innych chorób. Traktować swojego zwierzaka z rozwagą!