283 Shares 1360 views

Zdolność przewozowa KamAZ, w zależności od modyfikacji

Pojemność materiału KamAZ różni się w zależności od modyfikacji. Ten samochód nie jest liderem w przewozie najcięższych ładunków. Jest jednak bardzo popularna.

W latach sześćdziesiątych ZSRR potrzebuje ciężkich maszyn z ładunkiem od ośmiu do dwudziestu ton na tanie paliwo diesel. Rośliny samochodowe tamtych czasów nie mogły zaspokoić tej potrzeby. Rząd podjął decyzję o budowie nowej firmy profilowej. Aby zbudować zakład, Naberezhnye Chelny został wybrany w Tatar SSR, ponieważ dwa żeglowne rzeki, dobra autostrada i kolejowa przebiegają przez miasto. Pierwszy samochód wyjechał główną linię montażową w połowie lutego 1976 roku. To była ciężarówka KAMAZ-5320.

Trochę historii Kama Automobile Plant

Początkowy projekt Kama Automobile Plant polegał na produkcji 150 000 samochodów i 250 000 silników Diesla rocznie. Maszyny zostały zaprojektowane, aby odgrywać znaczącą rolę w gospodarce narodowej kraju. Fabryka została zaprojektowana nie tylko przez wiodące organizacje ZSRR, ale także przez doświadczonych specjalistów z USA, FRG i Francji.

Pierwszy samochód został opracowany na podstawie dwóch modeli ZIL przy użyciu silnika zaprojektowanego w fabryce silników Jarosław. Zdolność przewozowa KamAZ-5320 wynosiła 8 ton. Przez wiele lat pracował w Baszkortostanie, a teraz jest na zasłużonym odpoczynku w fabryce kamazu. Przedsiębiorstwo szybko się rozwijało. Trzy lata później z linii montażowej zeszła stu tysiąca ciężarówka. Fakt ten był bezprecedensowy nie tylko dla ZSRR, ale także dla przemysłu światowego.

Perestroika razy

Lata dziewięćdziesiątych XX wieku były dla przedsiębiorstw trudne, jak dla całej branży. Na początku XXI wieku kierownictwo KamAZ, przy wsparciu rządów Tatarstan i Rosji, zdołało zamienić zadłużenie zakładu (miliona rubli) na akcje, co pozwoliło na przywrócenie produkcji i osiągnięcie równego poziomu egzystencji. Wkrótce samochód wycofał się z linii produkcyjnej o długości 1 600 000. Zdolność Kamaz pozostała na tym samym poziomie. W pierwszym roku następnego stulecia przedsiębiorstwo otrzymało znaczny zysk – około sześćdziesięciu milionów rubli. Kama Automobile Plant stała się interesująca dla największych graczy na rynku, zaczęła się intensywna integracja z innymi firmami.

Zalety samochodów ciężarowych KamAZ

Do tej pory Kama Automobile Plant jest liderem w przemyśle maszyn ciężarowych w Federacji Rosyjskiej iw krajach WNP, a także znajduje się na trzynastym miejscu na liście czołowych producentów ciężkich samochodów ciężarowych. Kierownictwo i specjaliści z przedsiębiorstwa stale rozwijają nowe obiecujące działania i biorą udział we wszystkich projektach, na przykład na wiecu. Tendencja ta była związana z Kamazem. W 1975 r. Przeprowadzono na dużą skalę testy pociągów drogowych z ciągników siodłowych KamAZ-5410, których udźwig wynosi 14,5 tony, a ciężar krawężny – ponad 10,5 tony.

Modyfikacje

Do tej pory ciężkie ciężarówki Kama Automobile Plant produkowane są w różnych wersjach. Są to wywrotki, ciągniki siodłowe, ciężarówki, maszyny budowlane i specjalne. Przedsiębiorstwo pozostaje w swojej niszy, co zależy od pojemności ładunkowej KamAZ. Technika, schodząca z przenośnika przedsiębiorstwa ma inną formułę koła: 4 * 2, 4 * 4, 6 * 6, 6 * 4 i 8 * 4. Najnowsze samochody mogą przenosić więcej ładunków. Na przykład udźwig Kamaz z formułą koła 8 * 4 wynosi już 25,5 tony. Maszyny te są w krótkim czasie w stanie rozwiązać duże zadania. Są najbardziej potrzebne w budownictwie, przemyśle i rolnictwie. Ich charakterystyczna cech: zdolność pokonywania długich dystansów, łatwość prowadzenia autostrady, niezawodność, łatwość obsługi i prostota. Najbardziej pożądane wozidła z rozładunkiem do tyłu. Są to metalowe, wiadro, pudełko i są sterowane hydraulicznym mechanizmem z kabiny.

Najpopularniejszy model

Do tej pory najbardziej popularny model KamAZ – 65115, którego nośność wynosi 14,5 tony. Ma szerokie możliwości i potężne wyposażenie. Ciało tego wywrotki ma ponad dziesięć metrów sześciennych, co pozwala na łatwe i szybkie rozwiązywanie wszelkich zadań budowlanych lub przemysłowych. Ta ciężarówka działa dobrze z przyczepą w strukturze pociągów drogowych. Dostępne w różnych standardowych modyfikacjach, jak również indywidualnych zamówieniach. Wozidło charakteryzuje się dobrym ruchem i działa niezawodnie w trudnych warunkach drogowych.