403 Shares 8497 views

Wojna 1812 roku

Patriotyzm Wojna 1812 roku, z przyczyn, które jest pragnieniem Napoleona zdominować świat, zdobywając wszystkie państwa, stał się kamieniem milowym w historii naszego kraju. W tym czasie w całej Europie nadal utrzymuje niezależność tylko Rosja i Anglii. Szczególnie irytuje Napoleon miał wobec rosyjskiego rządu, nadal sprzeciwia się rozszerzeniu swojej agresji i systematycznie łamią blokady kontynentalnej.


Wprowadzanie do konfrontacji z Francji, Rosji był obrońcą monarchicznego państw Europy.

Przygotowując się do wojny z 1810 roku. Rosja i Francja są świadomi, że akcja militarna jest nieuniknione.

Francuski cesarz wysłał wojska do Księstwa Warszawskiego, tworząc tam magazyny broni. Rosja czuła się zagrożona i zaczął zwiększać wielkość armii w zachodnich prowincjach.

Wojny Ojczyźnianej 1812 rozpoczął inwazję Napoleona w dniu 12 czerwca. 600000-szy armia francuska przekroczyła Niemen.

Jednocześnie, rosyjski rząd opracował plan stawić czoła najeźdźcom. On stworzył to pruskiego teoretyka wojskowego Ful. Zgodnie z planem, cała armia rosyjska składała się z trzech części. Zespoły zostały wybrane Bagration, Tormasov Barclay de Tolly,. Z założenia, Fulya, rosyjskie oddziały musiały wycofać się do umocnionych pozycjach konsekwentnie i Zjednoczonych, aby walczyć z naporem Francuzów. Jednak wojna z 1812 roku zaczęła się rozwijać w inny sposób. wojska rosyjskie wycofały się, a Napoleon zbliżał Moskwa. Mimo oporu rosyjskiego, francuskiego wkrótce znaleźli się w pobliżu stolicy.

Sytuacja, która zaczęła się kształtować, zażądał natychmiastowego działania. Głównodowodzący wojsk rosyjskich zajęte Kutuzowa 20 sierpnia.

Decydująca bitwa się w dniu 26 sierpnia w pobliżu wsi Borodino Borodino ( bitwy). Ta walka była najbardziej krwawa bitwa jeden dzień w historii kraju. W tej walce, nie było zwycięzcą. Ale przegrani nie były takie same. Jednak oceniając sytuację, Kutuzow postanowił wycofać się po walce. Zdecydowano się wysłać do Moskwy bez walki. wszyscy ludzie zostali wyrzuceni z kapitału, a samo miasto spalone.

2 września żołnierze Napoleona przybył do Moskwy. Dowódca naczelny francuskiego Zakłada się, że Moskale przyniesie mu klucze do miasta. Ale miasto zostało spalone, spalone wszystkie stodoły z amunicją i przepisów.

Napoleon nie wiedział, co robić dalej. W wojsku, zaczynają rozpadać dyscyplinę, żołnierze zaczęli się upić. Do dnia 7 października armia francuska była w Moskwie. Napoleon postanowił wycofać się na południe, w obszarach nie zniszczonym przez wojny.

Kolejna walka toczyła się w Maloyaroslavets. To była ciężka walka, w której armia francuska załamał. Napoleon miał spaść z powrotem na tej samej drodze, na której przyszedł (na starym Smoleńska).

Poniższe Walki odbywały się pod czerwonym, Vyazma, w pobliżu skrzyżowania Berezyną. Armia rosyjska jechał Francuzów z ich ziemi. W ten sposób zakończył się inwazji Napoleona na Rosję.

Wojny Ojczyźnianej 1812 zakończony 23 grudnia jako Alexander 1 został podpisany manifest. Jednak kampania Napoleona kontynuowane. Walki odbyły się aż 1814.

Patriotic War of 1812. Wyniki

Wojskowy natomiast akcja stała się ważnym wydarzeniem historycznym w Rosji. Wojna ta spowodowała gwałtowny wzrost świadomości narodowej narodu rosyjskiego. W walce z Napoleonem zaangażowany absolutnie wszystkich ludzi, niezależnie od wieku.

Zwycięstwo w Wojnie Ojczyźnianej 1812 potwierdził rosyjski heroizmu i odwagi. Ta walka dała historię wielkich ludzi: Kutuzow, Rajewski, Bagration, Tormasov i innych generałów Rosja, których nazwiska są zawsze w historii. Wojna z armią Napoleona stanowiła najbardziej uderzający przykład poświęcenia dla zbawienia ludzi ojczyzny.