419 Shares 7354 views

Chuni własnymi rękami: wzory, szycie, dekoracja

Zabawne słowo "chuni" oznacza bardzo prymitywne rzeczy – miękkie buciki. O pochodzeniu nazwy tego rodzaju obuwia, historycy twierdzą: kawałki były noszone w całej Rosji przez chłopów i bojarzy, robotników i inteligencji.

Zszywanie własnych dłoni nie jest trudne. Takie buty mogą stać się ulubionymi domowymi obuwami lub oryginalnym prezentem dla bliskiej osoby.

Trochę historii

Wszystkie narodowości różnią się od siebie nawet w sferze zewnętrznych atrybutów, na przykład butów. Skrupulatny historyk może określać, skąd pochodzi konkretna para butów i butów.

Chuni – cecha szafy uboższych warstw społeczeństwa starej Rosji. Początkowo były to tkane buty – od konopi, łyka. W różnych regionach nazywa się to odmiennie, ale nie zmienia sedna tego – krótkich butów chroniących stopy przed zimnem i kurzem, ale nie z wody i śniegu.

Początkowo kawałki zostały zaszyte z resztek tkaniny i wełny, uzyskując buty o różnych wysokościach i kształtach – od pantofli po buty aż po kolano. Z biegiem czasu kawałki zaczęły być zrobione z skóry owczej lub futra. Nad nimi były gumowe buty gumowe, aby chronić je przed wilgocią. Buty okazały się ciepłe, suche, wygodne.

W niektórych narodowości północnych sewn shunts są uważane za krajowe obuwie. Na przykład Ugri, która stała się znaną na całym świecie marką, są w rzeczywistości odcieniami narodowości krajów skandynawskich. Aby szyć szyje własnymi rękami, wzory mogą być używane na różne sposoby – gotowe lub zaprojektowane samodzielnie w określonych rozmiarach.

Etap budowy

W rzeczywistości projekt i produkcja butów – jest to prawdziwa umiejętność, wymagająca wieloletniego doświadczenia, dużej wiedzy. W końcu nastrój i samopoczucie w dużej mierze zależą od komfortu. Jeśli buty, buty są niewygodne, naciśnij lub potrzyj stopę, nie możesz mówić o dobrym nastroju.

Buty miękkie są zupełnie inne sprawy. Łatwo jest zaszyć cień rękami. Wzory takich butów dla dzieci i dorosłych mogą być gotowe i można budować się bez obawy popełnienia błędów, ponieważ w tym procesie nie ma nic skomplikowanego. Szycie takich butów może być wykonane z dowolnego materiału.

Aby samodzielnie zbudować system szycia domowych potrzeb masz wymiary. Najprostszym sposobem ich usunięcia jest umieszczenie stopki na kartce papieru na twardej powierzchni i okrążenie konturów ołówkiem. To tylko podstawa. Teraz plan powinien być wypoziomowany, dodając 1,0-1,5 centymetra na konturze. Zarys konturu soli został uzyskany.

Aby zbudować górną część bagażnika potrzebny jest centymetr krawiecki. Muszą mierzyć:

  • Objętość stopy w regionie kości kciuka,
  • Objętość stopy podczas wchodzenia do najwyższego punktu,
  • Objętość stopy w kostce,
  • Wysokość od podłogi do kostki.

Również elastyczny centymetr należy zmierzyć długość konturu uzyskanego na podstawie stopy. Podstawa wierzchołka kawałka ma połowę długości wzoru stopy. Do pomiaru wysokości od podłogi do kostki i połowy pół kostki. Następnie od dolnej krawędzi, połóż połowę objętości stopy w podnoszeniu iw miejscu kamienia również w górę – 1/2 mierzonej objętości. Powinien być taki szczegół, który jest również wyrównany wzdłuż konturu o 1,0-1,5 cm, z wyjątkiem jednej linii.

Proces modelowania

Aby zaszyć wygodne rury własnymi rękami, wzory każdej części muszą odpowiadać rozmiarowi. Najlepiej wyciąć sondę do pobierania próbek z prostego materiału zgodnie z realizowanymi programami. Jeśli noga jest wolna weszła do bagażnika, nie będzie się rozciągać w dowolnym miejscu i osnowie, ale będzie wygodna, a następnie wzór został poprawnie wykonany i można przejść do podstawowego cięcia.

Wzór kapturków wykonanych z futra będzie wykonywany w taki sam sposób, jak wzór pikowanego bucika wykonanego z pikowanego materiału. Jeśli kawałki są podwójne – górna część powinna być nieco większa niż wewnętrzna. Wzrost wzoru zależy od grubości materiału zewnętrznego. Na przykład do szycia butów z fleece wzór można zwiększyć o zaledwie 3 mm wzdłuż konturu. Jeden but będzie wymagał 1 kostki soli i dwóch szczegółów górnej części. Podczas cięcia konieczne jest dodanie 5-7 milimetrów do szwu.

Wzór wierzchołka butów wewnętrznych może być wykonany na różne sposoby, na przykład takie.

Tutaj na dużym elemencie górnej części pięta jest zaznaczona po prawej stronie pięta. Linia powtarza kontury toru z przedłużeniem do wysokości stopy. Montaż fragmentu jest pokazany schematycznie na rysunku.

Futro i kożucha – zasady szycia

Wzór doczołgacza kożucha jest prostą sprawą. Sheepskin – uniwersalny materiał do szycia takiej szafy, jako buty domowe. Takie buty będą rozgrzewać zimę i nie pozwól, aby stopy latem się spociły. Odpowiednie dla dorosłych i dzieci, które właśnie uczą się chodzić. I buty do pokoju zawsze będą przydatne dla wszystkich.

Tunele owcze są szyte ręcznie najczęściej ręcznie za pomocą grubej igły i mocnych nici z szewem na zewnątrz. Szwu, pięknie wykonanego z jasnych nici, sprawi, że buty będą eleganckie.

Przy projektowaniu kaptura należy wziąć pod uwagę jedną rzecz: drzemka na wszystkich szczegółach musi leżeć w jednym kierunku, na przykład na palcach. Jeśli szew jest wykonany z niewłaściwej strony, to musi być płaski, szycie do materiału głównego za pomocą małych ściegów ręcznie lub przez zszywanie. To samo dotyczy butów podwójnych. Powstały podwójny szew nie powinien ingerować w skarpetkę i wyglądać brutalnie.

Piękno jest ważne

Najważniejszą cechą jest chuni z własnymi rękami, ale równie ważne jest, że obuwie domowe jest również inteligentne, ponieważ stworzy nastrój. Chuni, niezależnie od materiału są szyte, mogą być ozdobione w jakikolwiek sposób – od kulek i oplotów po obrazy haftowane krzyżykiem. Zdobądź ozdobę na górze bagażnika lub na zewnątrz. Wewnątrz stopy nie najlepiej jest ozdobić, ponieważ jest narażona na tarcie, a wzór szybko się pogarszają.