852 Shares 1041 views

Pisząc wniosek o podział majątku

Dziś jest to normalne staje się sytuacja, w której małżonkowie po rozwodzie nie można spokojnie podzielić nieruchomość. Według statystyk, w przypadku związanych z tym problemem, najwyższych stanowisk w postępowaniu cywilnym. Zobaczyć, czy możemy to zrobić bez pomocy prawnika oraz jak napisać wniosek o podział majątku.

Rzadko byłych małżonków może samodzielnie ustalić podział majątku. Zazwyczaj szykuje długotrwałe spory, kiedy każdy chce dostać w swoje korzyści. Oczywiście, lepiej jest poprosić o adwokata, aby roszczenia, zwłaszcza gdy kontrowersyjne kwestie. Po tym wszystkim, chodzi o nieruchomości, często zdobyte z wielkim trudem. Czy warto ryzyka, oszczędzając na profesjonalnych usług? Ale jeśli żądanie nie może być prawnikiem, można znaleźć przykładową aplikację w Internecie i rysować wszystko samodzielnie. W każdym przypadku należy znać podstawowe wymagania napisać pozew o podział majątku małżeńskiego. To, co będziemy mówić w artykule.

Jaki jest przedawnienie w sprawie podziału nieruchomości?

Powinieneś wiedzieć, że przepisy o przedawnieniu w sprawie emisji nie więcej niż trzy lata. Jeżeli po rozwodzie, w czasie których małżonkowie nie spieszy się rozwiązać problemu, sprawa zostanie zamknięta na zawsze. Pozew w sprawie podziału nieruchomości jest zwykle podawane wraz z deklaracją rozwodu. To sprawia, że możliwe, aby rozwiązać wszystkie nieporozumienia, nie wracając do nich przez wiele lat. Ale jeśli z jakiegoś powodu problem powstały później, a mąż i żona nie mogli spokojnie negocjować, każdy z nich może w ciągu trzech lat do złożenia dokumentu. W tym przypadku żądania podziału własności małżonków będą uważane za oddzielną postępowania.

Wymagania dotyczące wytwarzania zastrz

1. Wniosek musi wskazywać rodzaj i cenę nieruchomości. Należy pamiętać, że w postępowaniu weźmie pod uwagę szczególne okoliczności, podstawę części spornej nieruchomości, czas zakupu i tak dalej. Oświadczenie powinno spowodować całą listę mienia nabytego w trakcie trwania małżeństwa, jego koszt.

2. Opisać podstawy, na których wnioskodawca może ubiegać się o większy udział. Zgodnie z prawem, wszystkie nieruchomości nabyte w trakcie małżeństwa jest podzielona równo. Ale są wyjątki, kiedy jedna ze stron może nadać większy udział. Te stałyby się, na przykład, obecność dziecka, gdy matka jest w stanie uzyskać większość nieruchomości. Mąż może w niektórych przypadkach kwalifikują się do znacznego udziału, jeżeli udowodni, że jego wkład w zakup mieszkania lub samochodu był bardziej znaczący.

3. Pozew o podział nieruchomości jest zobowiązany do usunięcia rzeczy, które nie mogą być podzielone. Należą do nich przedmioty osobistego użytku, w tym instrumenty muzyczne, nieruchomości, odziedziczonych dziedziczone, rzeczy, które należą do dzieci, i prezenty.

Ponadto, należy pamiętać, że pozew o podział majątku będą przyjmowane do rozpatrzenia tylko wówczas, gdy towarzyszy im wszystkich niezbędnych dowodu własności, będzie uiszczenia opłaty państwa , a wszystkie zasady sporządzania skargi.