542 Shares 8988 views

Montaż urządzeń chłodniczych do „Gazela”. Chłodniczy: instrukcja

Montaż urządzeń chłodniczych do „Gazela” jest uzasadnione, jeśli zamierzamy przewozić towary łatwo psujące się na długich dystansach lub gdy konieczność częstego otwierania drzwi, co zwiększa temperaturę wewnątrz samochodu. Wielu przedsiębiorców używać uważane modelu w całym kraju. Poniżej znajduje się krótki przegląd „Gazela” z lodówką i sposobu montażu.

wskaźniki techniczne

Uważany za urządzenie jest idealne do użytku, gdy trzeba zachować pewną temperatury – od +5 do -21 stopni. Samochody „Gazelle” (lodówka) jest dostępny w kilku podwozia, który pozwala podnieść pojazd w pewnych wniosków i postulatów.

Lodówce dostawczy jest płyta warstwowa, które są zamontowane w postaci jednolitej struktury. Wewnętrzna część jest izolowany z materiałów termoizolacyjnych, takich jak płytki z polistyrenu i z powłoką z blachy ze stali nierdzewnej o żywności. Zewnętrzna część arkusza wykończone kabinie z metalu powlekanego przed korozją.

Istnieją dwie wersje tej wersji van, w zależności od pożądanych charakterystyk temperaturowych. Różne modyfikacje grubościach 500 i 100 mm. Pierwszy przykład wykonania pozwala utrzymać produkty chłodzone w temperaturze 0-5 ° C. Druga konstrukcja umożliwia zmniejszenie wskaźników w komorze roboczej do temperatury -20 ° C,

Główne parametry

Montaż urządzeń chłodniczych do „Gazela” zakłada wstępną zdolność zapasów i wahania temperatury w zakresie niezbędnym. W zależności od podstawowej bazy danych, ładowność i wymiary samochodu to:

GAZ-3302

"Valdai"

„Gazela Następna»

Długość (m)

3.0

3.6

3.0

Szerokość (m)

2.0

2.3

2.0

Wysokość (m)

1.9

2.0

1.8

Waga (t)

1,0

3.5

1.5

To jest naprawdę „Gazelle” (van lodówce) zamówienie na projekt indywidualny. Istnieją modele wyposażone wnętrze z wielu kamer, które są utrzymywane w różnych temperaturach.

Przygotowanie do instalacji

Najczęściej, montaż i naprawa lodówek prowadzone przez specjalistów. Jednak instalacja urządzeń chłodniczych do „Gazela” może być wykonany własnymi rękami w obecności pewnych umiejętności i narzędzi.

Przed rozpoczęciem procesu instalacji, trzeba będzie zakupić następujące elementy:

  • montaż sprężarki;
  • zautomatyzowane urządzenie sterujące dla systemów chłodniczych;
  • Jednostki dla wewnętrznego i zewnętrznego skraplacza parownika;
  • przewody elektryczne;
  • elementy łączące i rur z czynnikiem chłodniczym.

Ponadto, konieczne jest szczeliwem Zdjęcie kształtek materiału, który maskuje obejmuje narzędzia mocującego do wiercenia otworów i mocowanie elementów mocujących.

Ważniejsze prace

Po pierwsze, powinniśmy ustawić kompresor. Na bloku jest wymagane ustalenie specjalnego uchwytu. Urządzenie jest dostosowane do widoku z napędem pasowym przemieszczania się koła pasowego nie zakłóca nic. Następnie sprężarka montowana na przewodach niskiego i wysokiego ciśnienia. Są złączki zaciskane, części zamienne są cięte. Następnie, koło pasowe połączone do sprężarki a silnikiem. Luft maksymalny poziom powinien być w zakresie od 6 mm.

Ponadto, parownik i skraplacz są zabezpieczone przez nawiercone otwory, w których rura będzie odbywać się z czynnika chłodniczego. Punkt mocowania jest zalecane, aby twardy kartę, która pozwoli wagon, aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych drganiami. Parownik jest umieszczone w kabinie, a kondensator, odpowiednio, od zewnątrz. Węże sprężarek są połączone, wszystkie zaciski są dokręcone remontu.

Ostatnim etapem

Zainstalować lodówki na „Gazela” obejmuje ułożenie okablowania. Jest on umieszczony przez ten sam otwór jak wąż od sprężarki. Tutaj konieczne jest wzięcie pod uwagę przyłączenie przewodów tego samego koloru do siebie i ich późniejsze puff razem, w celu uniknięcia ugięcia i rozluźnienie. Następnie, okablowanie jest ustalona przez 3-4 punktach wewnątrz furgonetki.

Aby podłączyć przewód zdalnego sterowania poprzez wyjście dziury technicznej pod deską rozdzielczą. Następnie połączenie przewodów odbywa się poprzez kolor. Węzeł jest zamontowany na wzmacniacz schowku. Kontroler jest dogodnie zlokalizowany w rejonie lusterku wstecznym. Podsumowując, trzeba podłączyć przewód dodatni akumulatora napełnić układ chłodzący i sprawdzić jego działanie.

typy lodówek

Sprzęt chłodniczy charakteryzuje zależności od rodzaju układu do sprężarki. Instalację lodówki na „Gazelle wyprodukowała następujące rodzaje napędów:

  • Transmisja stałego;
  • napęd autonomiczny;
  • wersji wielo temperaturze.

Pierwsza opcja jest zazwyczaj stosowany w pojazdach o małych wymiarach. On jest napędzany bezpośrednio z eksploatacji agregatu. autonomiczne konstrukcje wyposażone w „Gazela” z przyczep i dużych modeli. Urządzenie jest zasilane silnikiem Diesla, zaprojektowany wyłącznie w celu zapewnienia energii furgonetki.

Montaż urządzeń chłodniczych do „Gazelle” Trzeci typ jest odpowiedni dla wszystkich modyfikacji. Głównym warunkiem jest obecność przegrody z tyłu. Dostarczenia wielowarstwowych struktur temperatury utrzymania pożądanej temperatury w każdej sekcji. Ceny nowych lodówek waha się między 90-200 tysięcy, w zależności od kategorii produktu i producenta.

wynik

Można stwierdzić, że „Gazela” z urządzeń chłodniczych – jeden z najbardziej popularnych samochodów wśród biznesmenów i przedsiębiorców. Dodatkowym atutem jest to, że w samochodzie z innej obudowie można zainstalować kilka rodzajów sprzętu. A koszt agregatów jest dopuszczalne.

Ponadto, instalacja i naprawa lodówek naprawdę sam. Szeroki zakres modyfikacji pozwala wybrać najlepszą opcję dla prawie wszystkich żądań i życzeń. Uważany za samochód może być wykorzystywane do prowadzenia produktów, takich jak schłodzone i zupełnie „zamrożony”. Bardziej zaawansowane odmiany pozwalają regulować temperaturę w furgonetce w sekcjach.