225 Shares 1570 views

Najszybsze zwierzęta na planecie: tuzin liderów

Trudno w to uwierzyć, ale są zwierzęta, które są zdolne do prędkości porównywalnych z motoroweru, wagonu lub nawet samochodu. W rzeczywistości takie fauna nie jest tak mało. W tym artykule dowiemy się, co najszybsze zwierzę na naszej planecie, a ustalenia w pierwszej dziesiątce na szybkość. Rozważyć nasze top 10 w odwrotnej kolejności.

10. Lista zamyka kojota. To zwierzę jest w stanie rozwijać się do 70 km / h i jest w stanie dostosować się do różnych warunków, w związku z czym można je znaleźć w górach, równiny, pustynie i innych miejscach. Jeśli chodzi o jedzenie, kojoty używać prawie wszystko od traszek, a kończąc na zające. Nie gardzą padliną.

9. Grey Fox działa przy prędkościach do 71 km / h, w rankingu „najszybszych zwierząt na naszej planecie” znajdującym się na dziewiątym miejscu. Ona jest przedstawicielem rodziny psowatych. W porównaniu z czerwonego lisa jest znacznie rzadsze. Interesującą cechą tego zwierzęcia jest jego zdolność do poruszania się przez gałęzie drzew.

8. W praktyce, najszybsze zwierzęta – nie zawsze jest to drapieżniki, które muszą złapać zdobycz. Maksymalna prędkość łosia wynosi 73 km / h pozwala mu łatwo uciec od niedźwiedzie i wilki, które poruszają się znacznie wolniej. Zwierzę zawsze żyje w środowisku stada.

7. Cape pies myśliwski rozpędza się do 74 km / h, a znana jest również pod nazwą "African Wild Dog". Można go znaleźć tylko na kontynencie afrykańskim, zarówno w sawanny i lasów. Zwierzę jest raczej rzadko i polowania w opakowaniach. W tym przypadku, nigdy otocjon wielkouchy zastraszyć i nie gonić ofiarę przed zabiciem jej.

6. Ocena „Najszybsze zwierzęta” trudno sobie wyobrazić bez Lions. Są to przeważnie mężczyźni zaangażowani w ochronę terytorium, podczas gdy kobiety są bezpośrednio zaangażowane w polowaniu. zaatakują, co do zasady, w niewielkiej odległości wkradł się do ofiary. Złowione drapieżne lwy jedzą najpierw, a potem młode, a dopiero na końcu lwica. Pomimo faktu, że zwierzę może osiągnąć prędkość 74 km / h, wytrzymałość mają wystarczająco tylko na krótkie odległości.

5. W piątym miejscu jest jazda konna. Jego maksymalna prędkość to 75 km / h.

4. najszybszych zwierząt na naszej planecie nie musi plastikowy korpus i skromne ustawienia. Znamiennym potwierdzeniem są gnu, które będąc dużych kopytnych w stanie rozpędzić się do 88 km / h. Oni stale migrują i za rok może pokonać dystans nawet do 1600 kilometrów.

3. Pronghorn w stanie oderwać się od większości drapieżników, przyspieszając nawet połowę ich zdolności. W jego średnia prędkość wynosi około 60 km / h, a nagrany rekord – 88,5 kilometrów na godzinę.

2. W drugim miejscu rankingu umieszczone Springbok stanowiący jedną gatunków antylopy. Zwierzę żyje głównie w Afryce. Jedną z charakterystycznych cech jego umiejętności jest zdolność do skoku w górę do wysokości 3 metrów. Ze względu na jego prędkość, to 90 km / h.

1. Najszybszy zwierząt na świecie – jest gepard. W porównaniu z innymi członkami rodziny kotów ma niewielki ciężar od 70 do 140 kg. Ten drapieżnik może rozpędzić się do 120 km / h, dzięki czemu do 9-metrowe kroki dla każdego ćwierć sekundy. W odniesieniu do odległości tych ras, osiąga 300 metrów. Żywności używa się wyłącznie w wysokiej trawie lub w pobliżu drzew, więc nie mógł zobaczyć drugą kota. Należy zauważyć, że jest w stanie rozwinąć taką prędkość GUEPARD podatne na lwy i tygrysy, ponieważ ma cienkie kości, a także małą szczękę i zęby.