705 Shares 2677 views

Thomas Mayne Reid – amerykański lub angielski autor „The Headless Horseman” i inne powieści ?.

Wśród nie tak wiele prac zostały opublikowane w Rosji, pisał Mayne Reida, najbardziej popularne są te, w których dzielni Indianie walczą z Paleface najeźdźców – „White Chief”, „quadroon”, „In Search of a white buffalo” i „Osceola, lider Seminole” , Efektem tych powieściach przygodowych odbywa się w Ameryce. Stąd powstaje złudzenie, że napisał amerykański autor. „Jeździec Bezgłowy” nie rozpraszać od ogólnej serii, jak Indianie są również obecne, a akcja rozgrywa się w Teksasie. I niech głównego bohatera – Irlandczyk z urodzenia, ale jego kochankę – sto procent amerykańskiej.

Nawiasem mówiąc, nie tylko odważny Moris Dzherald jest rodem z „Emerald Isle”. I autor książki „Headless Horseman” urodził się w irlandzkiej wsi Ballironi. Szczerze uważał się za Irlandczyka, pomimo faktu, że jego rodzice byli czystej krwi Szkotów. Z Irlandii wyjechał w poszukiwaniu przygody za granicą. Pojawił się również z powrotem po zakończeniu wojny z Meksykiem, który brał udział.

Po ślubie, Thomas postanawia zarabiać na życie pisząc, dobrym, że ojciec-HE – wydawca. W 1865 roku opublikował słynny „Headless Horseman”. Sam autor nie spodziewałam się, że jego książka będzie korzystać z takiego sukcesu. Na tej fali, postanawia wrócić do Stanów i ustanowienie tam własny magazyn. Ale rozumie awarię. Paradoksalnie, Amerykanie zobaczyć nową powieść autora nie jest tak gorąco, jak się spodziewał, i jak na to zasługują. Nie, to jest odczytywany, chwalił, publikować i nawet przetłumaczyć na inne języki, ale nie mógł się powtórzyć sukces, który przyniósł „Bezgłowy Jeździec”. Autor wraca do Anglii i nie zostawia ją. W tym czasie napisał wiele popularnych książek naukowych, jest skierowany przede wszystkim do widowni młodzieżowej. Ale nie zapomnij o książkach artystycznych. Następnie opuszcza powieść historyczną „White Glove”. Ale to wszystko nie jest takie samo, a on zna samego autora. „Jeździec Bezgłowy” uzyskać doskonałe powieści przygodowych i powtórzyć taki wyczyn Mayne Reid nie ma być. Bardzo ciekawe do powiedzenia na temat tej powieści, jeden z rosyjskich klasyków, jak się wydaje – Turgieniewa. Verbatim cytat nie udziela, bo ręka nie jest dokładny tekst. Ale sens coś takiego: „Wczoraj skończyłem czytać Mayne Reida. Fellow autor. „Jeździec Bezgłowy” jest tak potężny, że książka dorosły, inteligentny człowiek obserwował przez kilka godzin bez przerwy, za działania głupców. "

Można zgodzić się z klasycznego na fakt, że bohaterowie powieści – głupców, ale umiejętności Mayne Reid niezaprzeczalne. I rosyjskich czytelników w pełni docenić to. Paradoksalne, jak to brzmi, ale w Rosji i Mayne Reida, a jego książki są bardziej popularne niż w ojczyźnie. Pamiętamy historie, wiedzą, kto jest ich autorem. „Jeździec Bezgłowy” słusznie zajmuje poczesne miejsce w Junior półkach obok „Kapitan Blood”, „Ostatni Mohikanin” i „Tom Sawyer”. A powieść jest czytana nie tylko chłopców. Wiele łez dziewcząt rozlane na stronie z opisem miłości Maurice i Louise. Woeful w środku powieści, kiedy kochankowie oddzielone są ludzie i okoliczności, a w końcu szczęśliwy, kiedy kochające serca są połączone na zawsze.