286 Shares 6935 views

Układ rur w łazience z ich rąk. Ukryte rury przewodowe w łazience: Program

We współczesnym życiu, bardzo rzadko zastanowić się, jak przyjść do naszego domu wodę, jak wydaje się na kurku, i dokąd idzie. Po prostu go używać, i nam się to podoba.

Może być powinno. Niekoniecznie osoba myśleć o tym rura dostarczana jest zimna, a dla niektórych – ciepłej wody. Ale w naprawie przestarzałych rur w łazience, jeśli zdecydowali, że w nowym domu powstał dystrybucją rur w łazience z ich rąk, ani zaproszenia do zrobienia mistrza, to najlepiej, aby poznać technologię procesu. Jeśli nie całkowicie, to przynajmniej jej główne punkty. W przeciwnym razie, jak pan wie, że w domu, aby zrobić prawidłowe ułożenie rur w łazience?

Systemy dostarczania wody

Istnieją różne systemy zaopatrzenia w wodę. Mieszkania są zwykle miejska woda wychodzi z całej sieci wodociągowej miejskich – zarówno na zimno i na gorąco. We współczesnym życiu, nie ma opcji, gdy woda w domu jest dostarczany ze studni lub studni. W tym przypadku, grzejnik jest ustawiony, aby podgrzewać wodę.

Rury wodociągowe mają pewną szerokość pasma, a nie być podłączony do systemu bardzo dużej liczby użytkowników (każdy do czynienia z sytuacją: ciśnienie zimnej wody spada gwałtownie przy użyciu prysznica, gdy woda jest wpisany do pralki albo zmyty miskę WC). Aby tego uniknąć, konieczne jest zwiększenie średnicy rury lub ustawienia zaworu kompensacyjnego. Również należy pamiętać, że wzrost zużycia wody zwiększy objętość ścieków. Oznacza to, że modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę może prowadzić do zmian w systemie kanalizacyjnym.

Co do zasady, woda w mieszkaniu lub domu jest podawana przez pionu. W zależności od liczby użytkowników może być dla prywatnego domu z do 1 ¾ cala na wieżowiec może być 2 cale. Ponadto, woda pod pionem bezpośrednio konsumentów jest dostarczany przez przewody wewnętrzne okablowanie, są zwykle średnicę ¼ i pół cala (w zależności od ilości zużytej wody).

Obliczanie parametrów urządzeń sanitarnych

Jeżeli okablowanie jest wykonane z rur w łazience z ich rąk, a potem trzeba dokładnie obliczyć ich średnicę. Parametr ten jak układy wody i ścieków jest obliczana w ten sam sposób (w jednostkach względnej).

Zużycie wody na głównych rodzajów opraw pokazano w tabeli.

sprzęt

Zużycie wody (otnosit.edinits)

Minimalna średnica rury, cale

niecka

3

1/2

powłoka

1

1/2

natrysk

2

1/2

kąpiel

2

1/2

pralka

3

1/2

Wymiarowania rur kanalizacyjnych w poniższej tabeli:

Średnica rury, cale

Objętość wycieku (wzgl. Jednostki)

Maksymalna długość kaski bez otworków wentylacyjnych poziomego cofania, m

Maksymalna średnica rysunku, cale

1 ¼

1

0,7

1 ¼

1 pół

3

1

1 pół

2

6

1.55

1 pół

3

20

2

2

4

150

3

3

Wybór materiałów

Rury mogą być wykonane z metalu (stal, żeliwo, miedź), metal tworzywo sztuczne, metal, polimer, polipropylen. W przypadku wody jest najbardziej rozpowszechnionym typem rury – stal. Mogą one być spawane i bez szwu. Istnieje powłoka odporna na korozję , bez niego. ocynkowanej rury nie wymagają malowania, płaszcze i inne środki zabezpieczające inne niż części, w których warstwa ochronna jest uszkodzony. Przy łączeniu tych rur stalowych kształtek z obróbki wstępnej przeprowadza się na korozję. Wkręcania rury transportowania wody gorącej i zimnej wody (T – 100 ° C), na materiał uszczelniający jest nić lnu. Należy nasączone mieszanych naturalnych olejów schnących z minimalne lub lub wapna. Alternatywą jest do uszczelniania połączeń przy użyciu taśmy FCM. nawinięta w kierunku gwintu w trzech lub czterech warstw, w zależności od średnicy rury.

Układ rur w łazience z rękami

W ramach prac z rękami korzystne są metalowe rury, lub z polipropylenu. To nie ma znaczenia, to jest otwarte lub ukryte rury przewodowe w łazience. Konieczne jest wstępnie zrobić rysunek. Obliczyć wymaganą liczbę rur o danej średnicy, sprzęgła, kolanek, trójników różnych elementów mocujących, zawory kulowe, zaciski do mocowania rur.

Przyłącze do rur

Rury metalowe są połączone za pomocą spawania lub gwintowane połączenie za pomocą sprzęgła. Plastic – zaciskanie za pomocą specjalnego narzędzia hydraulicznego, który gwarantuje dobrą jakość połączenia. Rura kompozycja jest cięta ze specjalnymi nożyczkami, łatwo zginać ręcznie. Dla małych łukach promieniu przewodów stosowane sprężyny, oprócz oszczędności znaczną ilość kątów.

Podczas łączenia rur ze złączkami należy wyciąć fragment o pożądanej długości, na skos w nim rury nakrętki łączącej pierścienia dzielonego, a przylegające do dokręcić klucz do nakrętek, obozhmetsya rury na dziobku.

Przewody rurowe polipropylenu wykonana przez spawanie lutowanie fragmenty, uważając, aby nie przegrzać, ponieważ możliwe jest lutowanie wewnętrzny otwór szczelnie. Można zastosować różne trójniki (45 do 90 stopni), sprzęgła, łokci.

Wszystkie połączenia powinny być dostępne w przypadku naprawy, jak używać lutownicy i klucze.

Procedura instalacji

Rury zamontować rozpocząć po liczników, krany i filtrów do wody. Urządzenia połączone szeregowo w obiegu jako ciepłej i zimnej wody powinny być następujące: Zawór kulowy, licznik, filtr zgrubny filtr do oczyszczania wody (opcjonalnie), składaną piasta zaworów kulkowych w każdym kierunku, Składane rurki kończące urządzenie zużycie wody.

Filtry konieczna jest gruba oczyszczania wody, aby zapobiec zatykaniu się rury i urządzenia końcowe dużymi fragmentami (piasek, cząstki rdzę, inne wsadów). Ponieważ duża liczba typów filtrów powinien wybrać myte pod bieżącą wodą z odprowadzeniem filtrowanych składników odpływu kanalizacyjnego.

Dla każdego urządzenia sanitarnego, miksera, zbiornik do WC, prysznic, pralka, ogrzewanie wody urządzenie ustanawia swoją zawór kulowy. To pomaga, jeśli coś miałoby być naprawione. Nie trzeba pokryć całą wodę pochodzących do mieszkania. Wystarczy, aby zablokować wody w żądanym miejscu do naprawy.

Po rury rozprowadzające zostanie zakończona, należy upewnić się, że nie ma wycieków. W tym celu konieczne jest, aby to przede zimnej wodzie przez 10-15 minut, a następnie sprawdzenie, czy kapania lub smug w połączeniach gwintowych, w obszarze spawania, zaciskania, w miejscach, gdzie nie są elastyczne rury oraz węże. Jeśli nie ma nieszczelności, braki trzeba się zająć. Następnie to samo szkolenie musi przejść dystrybucją rur do ciepłej wody.

ukryte okablowanie

Istnieją dwa warianty przewodów elektrycznych w łazience: jawne i ukryte.

Układ rur w łazience z rękami łatwiej w otwartej wersji w spójny sposób, gdy wszystkie urządzenia sanitarne podłączone do tej samej rury z rzędu. Układ ten nie zawsze spełniają właścicieli, ponieważ wszystkie przewody są widoczne.

Ukryty układ przewodów obejmuje rury w zagłębieniach ścian, a po wykonaniu testu szczelności zamknięcia tych przewodów rowki osłonę zewnętrzną (na przykład płytki) lub rury zashtukaturivanie powoduje niedostrzegalny. Trudność polega na tym, że shtrobirovanie ścienny do przewodów ukrytych w ścianach nośnych nie może być wykonana. Rury mogą być podłączone tylko w dostępnych miejscach. Głównym rurociągu wewnątrz ściany koniecznie musi być integralny. Rury, które zamurowana w ścianie, umieszczony wewnątrz gofrorukavov, aby chronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas termicznie rozszerzone (w instalacji ciepłej wody) i zapobiegania kondensacji (zimna woda).

Złożoność realizacji tej opcji jest uzasadnione faktem, że bez widocznych rur w łazience. Zdjęcie pokazuje estetyczny wygląd łazienki.