286 Shares 6304 views

Miłość w życiu Obłomowa (na podstawie powieści IA Goncharov)

Wśród dzieł AF Goncharov „przepaścią”, „Fregata” Pallada „ ” Ordinary Story «i» Obłomow „ostatnia powieść zajmuje szczególne miejsce i jest najbardziej znany.

Krótko o powieści

Ideą nowego produktu wytworzonego w Goncharov z powrotem w 1847 roku, jednakże czytelnik musiał czekać kolejne 10 lat, wygląd powieść, całkowicie uwolniony w 1859 roku i przyniosła autorowi wielki sukces. Szczególną cechą tego produktu jest to, że Iwan Andriejewicz po raz pierwszy w literaturze rosyjskiej uznała życia ludzkiego od narodzin do śmierci. Sam bohater, jego życie – głównym tematem pracy, tak to się nazywa po imieniu – „Obłomowa”. Należy ona do kategorii „mówienia” jako jego nośnika, „narodziny zgrzybiały Chip”, przypomina słynnego epickiego bohatera Ilya Muromets, która jest do 33 lat, leżącego na piecu (gdy spotykamy się z Obłomowa też miał około 32-33 lat). Jednak epicki bohater po zaistnieniu z pieca, wykonane wiele wspaniałych rzeczy, a Ilja Iljicz pozostał leżąc na kanapie. Potters używać nazwy i przydomkiem powtórzeń, jakby dla podkreślenia tego, że życie toczy się ustalonym okręgu następująco losy syna ojcu.

Miłość w powieści „Obłomow”, podobnie jak w wielu innych rosyjskich powieści – jedna z głównych tematów. Tutaj, podobnie jak w wielu pracach, ona jest siłą napędową rozwoju duchowego bohaterów. Przeanalizujmy miłość Obłomowa w powieści „Obłomow”.

kocham Olga

Zaczynamy naszą dyskusję na temat relacji Olgi i Ili Ilicha. Miłość w życiu Obłomowa, krótki opis relacji między postaciami, które możemy przedstawić Państwu w tym artykule, można podzielić na dwie części: poczucie Ili Ilicha Olga Elias i Agafia Matwiejewna.

Olga była pierwsza kochanka bohatera. Uczucia Olga przyniosła mu szczęście, ożywić, jednocześnie powodując cierpienie, jak z odejściem miłości Obłomow stracił chęć do życia.

Lekkie uczucie Olga przychodzi do bohatera nagle i całkowicie pochłania go. To rozpala duszę swoją bierną, dla których takie silne wstrząsy były nowe. Obłomow wykorzystywane pogrzebać swoje uczucia gdzieś głęboko w podświadomości, a miłość budzi je, przywraca go do nowego życia.

Nigdy nie myślał, że mógłby zakochać się w takiej dziewczyny jak Olga, bohater z jego romantyczną duszę i lekkiego namiętnie zakochuje się w niej.

Czy to jest prawdziwa miłość

Olga nie może zmienić charakter Ili Ilicha – wybić mu nudę i lenistwo. Przez wzgląd na jego ukochana, jest gotów zmienić: porzucić popołudniową drzemkę, z lunchu, poczytać książkę. Jednak nie oznacza to, że Ilja Iljicz naprawdę chciał. Oblomovism bohaterem jest specyficzna, jej integralną częścią.

We śnie, jak wiadomo, ujawnia ukryte w podświadomości pragnień i motywów. Znajduje się w rozdziale „Obłomow Sen”, widzimy, że jest to naprawdę konieczne do bohatera. Jego towarzysz być cicho do domu dziewczyny, ale nie Olga, dążenie do samorozwoju i aktywnego życia. I Obłomow napisała, że jej „miłość” – nie jest prawdziwe, a przyszła miłość. I rzeczywiście, Olga nie tych, którzy przed nią kocha, i co on, pokonując ich apatia i lenistwo. Stwierdzając to, bohater ostrzega Olga mówi, że muszą opuścić i nie widzi już siebie. Jednakże, zgodnie z przewidywaniami Ilja w swoim liście ( „zostaniesz irytowało i zakłopotany jego pomyłkę”), bohaterka zmieniła Obłomow zakochał się w Andreya Shtoltsa. Czy to oznacza, że jej miłość była tylko wstępem do przyszłej powieści, oczekiwanie prawdziwego szczęścia? Po tym wszystkim, ona jest bezinteresowna, czysta, bezinteresowna. Olga uważa, że naprawdę kocha Obłomowa.

kocham Olga

Początkowo postać ta nie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród panów, wydaje się nam dziecko dorosły. Jednak to ona była w stanie wydostać się z basenu Obłomowa swoją bezczynność, przynajmniej przez jakiś czas, powrót do życia. Stoltz zauważył jej pierwsza. Żartował, śmiał się, rozbawiona kobieta, zaleca odpowiednie książki w ogóle nie daje się nudzić. To było naprawdę ciekawe do niego, ale Andrew pozostał nauczycielem i mentorem. Obłomow w głosie złapany i marszczy czoło, która, według jego słów, „gniazdo wytrwałości.” Olga uwielbia Ile Iliche umysł, choć zgnieciony „wszystkie śmieci” i zasypianiem w bezczynności, a także czystej, wiernej serce. Arogancki i jasne, że śniła uczynić bohaterem czytać gazety i książki, aby powiedzieć, nowości, otwartą prawdziwe życie i nigdy nie będzie ponownie zasnąć. Obłomow zakochał kiedy Olga w swoim pierwszym przyjęciu w Ilyinskikh śpiewał Casta Diva. Rodzaj symbol ich miłości stał wspomniano kilkakrotnie na łamach nowej gałęzi bzu, potem hafty Olga podczas spotkania w parku, a potem podniósł i rzucony przez bohaterki Iley Ilichem.

Koniec romansu

Ale ta miłość w powieści Obłomow był przerażający dla niego Oblomovism jest silniejsza niż taki wysoki i szczerych uczuć. Pochłania chęć tworzenia i działania – tak niestosownie do Obłomowa, a kochankowie muszą zakończyć związek, a nie przestać kochać siebie. Kocham Olgę i Obłomowa od samego początku była skazana. Olga Ilinskaya i Ilja Iljicz cywilny szczęście, miłość i sens życia rozumieć na różne sposoby. Jeśli związek bohatera między mężczyzną a kobietą – to pasja, to choroba, która dla Olgi – dług. Obłomow ją kochał prawdziwie i głęboko, dała z siebie wszystko, czcili ją. Uczucia bohaterki był oczywisty zgodne kalkulacja. Wzięła życia Obłomowa w dłoniach, kiedy zgodził się z Stolz. Mimo młodego wieku, była w stanie dostrzec w nim dobrą duszę, otwartego serca „tkliwość gołębi”. Jednak Olga lubiła świadomość, że ona, niedoświadczony młoda dziewczyna ożywić życie człowieka, jak Obłomowa. Przepaść między nimi jest nieunikniony i naturalny: są zbyt niepodobny charakter. To historia miłości Obłomowa w ten sposób została zakończona. Pragnienie senny, spokojny stan był bardziej romantyczny szczęście. Obłomow idealne istnienie jest widoczne na poniższym: „człowiek śpi spokojnie”

nowa miłość

Z nią opuszcza bohatera i nie znaleźć rzeczy do zrobienia Powstały w duszy pustkę, i znowu całymi dniami leżące wokół i śpi na swojej ulubionej kanapie w Petersburgu, w domu kochanki Agafi Pshenitsyn. To przyciąga bohaterem pełen gołych kolan, szyi i ekonomicznie. Nowy kochanek był pracowity, ale mądrze nie różniły ( „Spojrzała na niego pustym wzrokiem i nic nie powiedział”), ale doskonale przygotowane i utrzymuje porządek.

nowy Oblomovka

Vzhivshis w zmierzonym i spokojnego rytmu kochanki życia, z czasem, Ilja pokorni impulsy swoim sercem i zacząć ponownie zadowolić się niewiele. Wszystkie jego pragnienia, a także spotkać się z Olgą, będą ograniczone do jedzenia, spania, pustych rzadkich rozmów z biznesem jak Agafey Matveevnoy. Ona skontrastowane pisarza OLGA prawdziwą dobrą żonę, dobrą gospodynię domową, ale nie mają wysokość duszy. Ilja Iljicz, zanurzył się w skąpym życia poluderevenskuyu w domu gospodyni, jakby uderzył w poprzednim Oblomovka. Umierających powoli i leniwie pod prysznicem, on zakochuje się w Pshenitsyna.

kocham Pshenitsyn

A co ona Agafja Matveevna? Czy to jest miłość? Nie, to jest lojalność i oddanie. W pewnym sensie bohaterka jest gotowa do zlewu, podać wszystkie owoce ich pracy, wszystkie swoje siły do Obłomowa. Dla niego ona sprzedała część swoich klejnotów, złota i biżuterii łańcuchów gdy Tarantyev oszukane Ilyu Ilicha zapłacić mu dużą sumę dziesięciu tysięcy co miesiąc. Odnosi się wrażenie, że całe poprzednie życie Agafya Matwiejewna odbyło się w oczekiwaniu na pojawienie się człowieka, który może być załatwione, jako syn, który może wiernie i ofiarnie kocha. Bohaterem dzieła to jest: to jest miękki, miły – dotyka serce kobiety, przyzwyczajony do niewiedzy i brutalności mężczyzn; on jest leniwy – to pozwala dbać o nią i patrzeć jak dziecko.

Przed Pshenitsyna Obłomowa nie żył, a tam, nie myśląc o niczym. Była niewykształcony, nawet szczerość. Nic jednak personel sprzątający, nie był zainteresowany. Jednak w tym ona osiągnąć prawdziwą doskonałość. Agatha był ciągle w ruchu, wiedząc, że praca jest zawsze. To był sens i treść całego życia bohaterki. Jest to ich aktywność Pshenitsyna zawdzięczał, że zachwycił Ilyu Ilicha. Stopniowo, po ukochanej mieszkał w swoim domu, w naturze kobiety zachodzą istotne zmiany. Kocham Obłomow w powieści „Obłomow” przyczynia się do wzniesienia bohaterki. To Awakening przebłyski myślenia, niepokój, wreszcie miłość. Wyraża się to na swój sposób, dbając o Ilya podczas choroby, dbanie o stole i ubrania, modląc się o jego zdrowie.

nowe uczucia

Ta miłość w życiu Obłomowa nie mają pasji i zmysłowości, które są obecne w związku z Olgą. Jednak są to uczucia w pełnej zgodności z „Oblomovism”. Jest to postać naprawiony ulubiony „orientalne szaty”, który odmówił Obłomow zakochał się z Olgą.

Jeśli Elias przyczynił się do rozwoju duchowego Ili Ilicha The Pshenitsyna wykonane jego życie bardziej spokojny i beztroski, bez informowania go o problemach z pieniędzmi. Od niej otrzymał opiekę, Olga chciała jego rozwój, życzę że socjalizowane z ludźmi, pojawiła się na świecie, zrozumienie polityki i omówili nowości. Bohater nie mógł i nie chciał zrobić niczego, co on chce Olgi, więc zrezygnował. I Agatha Matveevna stworzył nową Oblomovka w Petersburgu, opieki nad nimi i chroniąc go. Ten rodzaj miłości w powieści Obłomow Pshenitsyn aby w pełni zaspokoić ich potrzeby. Podobnie jak we własnym domu Ili Ilicha po stronie Wyborg była cały czas usłyszał noży.

Opinia Andreya Shtoltsa

Andreyu Shtoltsu, Obłomow przyjacielu, że miłość w życiu Obłomowa nie jest jasne. Był aktywnym człowiekiem, był obcy zamówienia Oblomovka jej leniwe zaciszu domu, a jeszcze bardziej coarsened w środku kobiety. Olga Ilinskaya – jest to idealne Stolz, romantyczny, delikatny, mądry. To ma śladu kokieterii. Andrew Olga oferuje rękę i serce – a ona się zgadza. Jego uczucia były bezinteresowny i czysty, nie szuka jakiegokolwiek świadczenia, pomimo faktu, że jest niespokojny, „biznesmen”.

Ilja Iljicz o życiu Stolz

Z kolei Ile Ilichu niezrozumiałe życie Andreya Shtoltsa. Działa Tytułowy bohater kontynuuje Galeria „zbędnych ludzi”, otwórz MY Lermontowa i A. Puszkina. Unika społeczeństwo świeckie nie służą, prowadzą bezcelowego życia. Ilja Iljicz nie widzę żadnego sensu w poruszenie działalności, ponieważ nie bierze pod uwagę, że jest to prawdziwy przejaw istoty człowieka. Nie chciał biurokratycznego karierę pogrążone w gazetach, i zaprzecza Wyższe Światło, w którym wszystko jest fałszywe, zatverzheno serce, hipokryzji, bez wolnej myśli lub szczere uczucia.

Małżeństwo Stolz i Olga

Choć związek między Obłomowa i Pshenitsyn blisko życia, oczywiście, należy zauważyć, że małżeństwo Stolz i Olga utopijna. W tym sensie, Obłomow jest, o dziwo, jest bliższy rzeczywistości niż ta, wydaje się oczywiste, realistyczną Stolz. Andrew wraz z jego kochanek mieszkający na Krymie, w ich domu znaleźć miejsce, jako niezbędne do pracy rzeczy i romantyczne drobiazgi. Nawet w miłości otacza im idealną równowagę: pasja ustąpiły po ślubie, ale nie gaśnie.

Wewnętrzna Mir Olgi

Jednak Stolz absolutnie żadnego pojęcia, co bogactwo jest obarczona Olga wzniosłej duszy. To przerósł jego ducha, ponieważ nie ma odpornych na konkretnym celu, i zobaczyłem różne sposoby i wybrała własną rękę, aby przejść na każdy z nich. Wybór Stolz, chciała znaleźć męża lub nawet równorzędnym partnerem w życiu, próbując podporządkować je swojej siły. Po pierwsze, Elijah naprawdę znajdzie szczęście w jego twarzy, ale jak oni poznać siebie, zaczynają zdawać sobie sprawę, że w tym życiu nie ma nic szczególnego, jest dokładnie taki sam jak każdy inny. Stolz żyje wyłącznie z powodu, nie interesuje coś innego niż biznes.

Obok duszy Olgi

Miłość Olga i Obłomow zostawiła ogromny ślad w sercu bohaterki. Chciała kochać i rozumieć życia Obłomowa, bo życie dla niej – to jest miłość, a miłość – dług, ale aby to zrobić nie powiodło się. Po ślubie, Eliasz czuje się w jego życiu, pewne cechy dawnej idylli Obłomowa i ta obserwacja jest niepokojący znak, że nie chce żyć w ten sposób. Ale kocham Stolz i Olga – poczucie dwóch rozwijających się ludzi, którzy są wokół pomagając sobie wzajemnie, a na pewno będą musieli znaleźć sposób, aby kontynuować poszukiwania własnej ścieżki.

Wewnętrzny świat Ili Ilicha

W celu scharakteryzowania głównego bohatera jako całości, a także miłość życia Obłomowa, od cytatów tekst może prowadzić inna. Szczególnie interesujący jest następująca: „Co to jest zamieszanie tutaj zewnątrz wszystko jest cichy i spokojny!”. Andrei i Olga wierzyć, że jeśli leżą spokojnie na kanapie zamiast uciekać jak szalony, w życiu, na pewno leniwy i nie myśleć o niczym. Jednak pod prysznicem Obłomow umieszczać takie bitwy, która nie wyobraża sobie Eliasza. Myślał o tych złożonych problemów, jego myśli poszedł tak daleko, że Stolz szalony. Eliasz nie potrzebuje żony, która organizuje histerię, nie wiem czego chce. Na sercu, że szuka towarzysza, który nie tylko Ilja Iljicz wolałby, ale które ze swej strony wziął go za to, co to jest, nie próbując zmieniać. Jest to doskonała miłość w życiu Obłomowa za.

Tak więc okazuje się, że bohater kocha Olgę szczerze, jak nikt inny nie podoba i nie będzie w stanie kochać, a ona chciała, żeby leczyć, a następnie, gdy jest na tym samym poziomie „” z miłością. A Eliasz źle za to, kiedy nie było Obłomow, zdałem sobie sprawę, że kocha go tak, jak on jest, ze wszystkich oczywistych wad.

Rola miłości w życiu bohatera

Rola miłości w życiu Obłomowa, więc było bardzo duże. Ona, zdaniem autora, jest najważniejszą siłą napędową, bez których żaden duchowy rozwój ludzi, ani ich szczęście. Myślał, IA Gonczarow Obłomow miłość w życiu było ważnym krokiem w tworzeniu wewnętrznego, tak poświęciła tyle miejsca w rozwoju powieści.