620 Shares 9897 views

Ręcznie ramię własnymi rękami: jak zrobić?

Przyjrzymy się , jak zrobić ramię robota własnymi rękami, do wzorów przemysłowych. Po pierwsze, aby mieć wpływ na ogólne pytania, to wynik z charakterystyki techniczne, szczegóły, a na koniec i samej budowy.


W ogólności, a ogólnie

Stworzenie tego urządzenia jako całość nie powinna powodować żadnych trudności. Trzeba będzie pomyśleć o jakości możliwe tylko mechaniczne ruchy, to będzie trudne do zrealizowania z fizycznego punktu widzenia, na dłoń i ramię spełniać swoje zadania.

Dane spowodować

Próbki będą traktowane parametrów długości / szerokości / wysokości odpowiednio 228/380/160 mm. Waga ramię robota, własnymi rękami wykonany, będzie około 1 kilograma. Aby zarządzać przewodowego pilota. Przybliżony czas budowy z doświadczeniem – około 6-8 godzin. Jeśli nie, to może trwać kilka dni, tygodni, i za cichym przyzwoleniem i miesiącach ręcznie ramię zebrano. Z rękami i jeden w takich przypadkach konieczne jest, aby zrobić poza jego własnym interesie. Dla elementów ruchowych używane silniki kolektora. Umieszczenie tyle wysiłku, można zrobić urządzenie, które zostanie obrócony o 360 stopni. Ponadto, dla wygody, oprócz standardowych narzędzi takich jak lutownicą i lutu, konieczne jest, aby zaopatrzyć się w:

  1. szczypce Snipe.
  2. frezy boczne.
  3. Śrubokręt.
  4. Z 4 baterii typu D.

Zdalne sterowanie może być realizowane za pomocą zdalnego sterowania za pomocą przycisków i mikrokontrolera. Jeśli chcesz, aby bezprzewodowej zdalnego sterowania i kontroli działań trzeba będzie ręcznie manipulator. Jak będzie tylko urządzenia (kondensatory, rezystory, tranzystory) potrzebne są jako suplementy, które stabilizują system i przekazywane przez nią w pożądanych momentach wymaganych aktualną wartość.

małe części

Aby dostosować liczbę obrotów koła, można skorzystać z przejścia. Będą tworzyć ruch ramienia manipulatora gładka.

Konieczne jest również, aby dbać, że przewody nie komplikować swój ruch. Będzie optymalna trasa je w ramach struktury. I może zrobić wszystko z zewnątrz, takie podejście pozwoli zaoszczędzić czas, ale może potencjalnie prowadzić do trudności w poruszaniu się poszczególne jednostki lub całego urządzenia. I teraz: jak zrobić żurawia?

Opierając się na ogólnie

Teraz możemy przejść bezpośrednio do powstania ramienia robota. Zaczynamy z zasadą. Jest to konieczne, aby zapewnić możliwość obracania urządzenia ze wszystkich stron. Dobrym rozwiązaniem byłoby umieszczenie jej na platformie na dysku, który jest obracany za pomocą pojedynczego silnika. Tak, że może obracać się w obu kierunkach, istnieją dwie możliwości:

  1. Instalacja dwóch silników. Każdy z nich będzie odpowiedzialny za zwrot w określonym kierunku. Gdy jeden pracuje, drugi jest w stanie spoczynku.
  2. Ustawianie jeden silnik do systemu, który stałaby się kręci w obu kierunkach.

Która z opcji wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie. Dalej jest główną strukturą. dwa „joint” jest niezbędne dla komfortu pracy. Przymocowane do platformy musi być w stanie zgiąć się w różnych kierunkach, które są rozwiązywane przez silnik, umieszczony u podstawy. Jeden lub więcej pary powinna być umieszczona w miejscu zgięcia łokciowego do części uchwytowej może być przemieszczana wzdłuż poziomych i pionowych linii układu współrzędnych. Następnie, jeśli chcesz uzyskać maksymalne możliwe, można zainstalować inny silnik zamiast nadgarstka. Następnie najbardziej niezbędne, bez których nie jest ramię robota. Własnymi rękami zrobić samego urządzenia przechwytywania. Tutaj istnieje wiele przykłady. Można dać końcówkę dwa najbardziej popularne:

  1. Tylko używane jednocześnie dwa palce do kompresji i dekompresji przechwytywania obiektów. Jest to najprostsza implementacja, które jednak zwykle nie mogą pochwalić się dużą ładowność.
  2. Stworzył prototyp ludzką ręką. Wtedy dla wszystkich palców mogą być wykorzystywane przez jeden silnik, za pomocą którego składany / razgib zostać wdrożone. Ale można zrobić i zaprojektować trudniejsze. Tak więc możliwe jest, aby połączyć każdy palec na silniku i zarządzać nimi osobno.

Dalsze pozostaje do zrobienia zdalny, za pomocą którego będzie mieć wpływ na poszczególnych silników oraz tempo ich pracy. I można zacząć eksperymentować, stosując ramię robota, własnymi rękami wykonane.

Możliwe schematyczne widoki spowodować

Ręcznie ramię własnymi rękami zapewnia szerokie możliwości twórczej spekulacji. Dlatego, o ile ci niektóre realizacje, które mogą być traktowane jako podstawa do utworzenia własnego urządzenia takiego celu.

Każdy system złożony przez manipulator może ulec poprawie.

wniosek

Ważne jest to, że w robotyce nie ma praktycznie żadnych ograniczeń dotyczących poprawy funkcjonalnej. Więc jeśli chcesz stworzyć dzieło sztuki nie jest trudne. Mówiąc o możliwych sposobów dalszej poprawy, należy zauważyć dźwigu. Ich własne ręce, że takie urządzenie nie jest trudne, a jednocześnie pozwoli przyzwyczaić dzieci do twórczej pracy, nauki i budownictwa. A to z kolei może pozytywnie wpłynąć na ich przyszłe życie. Czy trudno jest zrobić żurawia z własnymi rękami? To nie jest tak problematyczne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Czy to trzeba być zaniepokojeni obecnością dodatkowych drobnych szczegółów, takich jak liny i koła, na którym będzie kręcić.