895 Shares 3666 views

Aravan (ryba): opis, treść, pielęgnacja i opinie

Aravan – ryba, która jest coraz bardziej popularne w ostatnich latach ze względu na fakt, że ludzie zaczynają się angażować w kulturze Wschodniej. I to właśnie ryby odnosi się do tej postaci. Ta sztuka, jak Feng Shui, odróżnia go jako szczególny symbol bogactwa. Aravan (ryba), których ujawnienie prezentujemy wam, jest uważana za jedną z najstarszych okazów. Studiowanie wykopów, naukowcy doszli do wniosku, że ryby nadal żył w okresie jurajskim.

informacje ogólne

Aravan (ryba) jest pięknym przedstawicielem świata wody z łusek, które sprawiają, że wygląda jak smok. Tułów ma wydłużony kształt i osiąga metr długości. Zdarzały się przypadki, gdzie rybacy udało się złapać zaspokojenia uczestnikom długość pięciu stóp.

Inną cechą jest finlets lokalizacja. Fakt, że nie znajdują się w centrum miasta, ale bliżej do tyłu. Długie płetwy piersiowe i grzbietowe są małe kolor światła, który ciemnieje wraz z dojrzewaniem ryb.

Arawana usta tak duża, że można ją łatwo połknąć dużą żywności. Kształtować go jak ostrze noża, a na dolnej wardze rosnąć wąsy. Kolory wadze może być różny w zależności od gatunku, od którego istnieje około dwustu sztuk. barwienia również mogą się różnić, a kształt płetwy płatki ciała. Aby odróżnić płeć ryb, konieczne jest, aby wiedzieć, że kobiece ciało smuklejsze, tylna płetwa na długość przekracza taka sama u mężczyzn.

ryby

Aravan – ryby, których cena waha się od 4000 rubli do kilkudziesięciu tysięcy dolarów, w zależności od gatunku. Rozważyć wszystkie gatunki 200 nie ma możliwości, ale opisać kilka popularnych typów możemy.

 1. Red. Domem dla ryb jest w Azji Południowo-Wschodniej. Żyje w rzekach, ale pozostają one tak małe, że są one uważane za zagrożone osoby. jego cena sięga tysięcy dolarów, a więc ryby mogą sobie pozwolić tylko bogaci ludzie.
 2. Złoto. Nawet nazwa jest oczywiste, że ryba ma złotej łuski. Takie osoby jak istnieje bardzo niewiele z tego i wysokie koszty.
 3. Czarny. Na młodego wieku jej zespół obecny na ciele koloru żółtawo-biały. Gdy podrosną staje się szary kolor z czarnymi płetwami. Ryby są popularne wśród ludzi, którzy wierzą w obecności negatywnej energii. Rodzą jej ochrony.
 4. Afryka. Rzadki gatunek, który żyje w rzekach afrykańskich. Długość ryby osiąga metr, i wygląda bardzo podobnie do sumy.
 5. Platinum. Tego rodzaju małe, do pół metra długości. Wagi nie miała żadnych pasków lub plam, a różne piękne, nawet kolor. Ryby rozpoznawalny dla innych funkcji: jej prawe oko mruży. Ona mieszka na około osiem lat.
 6. Australijski. Łuski są rozmieszczone w siedmiu rzędach, a kolor perła z różowym odcieniem.
 7. Ameryki Południowej. Żywych ryb w Amazonii i ma srebrny kolor. To może dorastać do długości pół metra. Ogon w kształcie klina, który jest tylko jego znak. Jest to tego rodzaju są często hodowane w domu.

zawartość

Aravan – ryby, które powinny być przechowywane w dużym akwarium, ponieważ może dochodzić do jednego metra długości. W pierwszych sześciu miesiącach wzrostu ryb o pół metra, więc po dużym zbiorniku. Minimalne parametry wody uważa 160: 60: 50 cm.

Ważnym czynnikiem jest to, że ten rodzaj ryby może wyskoczyć ze zbiornika w poszukiwaniu pożywienia, dlatego najlepiej umieścić na górnej pokrywie. Istnieje również podświetlenie, ale wybrać lampy, które zapalają się stopniowo. Właściciele ryb powiedzieć, że ostry zakręt na jasnym światłem, ona jest przestraszony.

Ze względu na fakt, że Aravan – bardzo silne jednostki, trzeba kupić zbiornik z grubego szkła, w przeciwnym razie może go złamać. Do oczyszczania odpadów, który gromadzi się znacznie bardziej wydajne odkształcenie filtr i wody w zbiorniku na zmianę raz w tygodniu (czwarta porcja wody). Optymalna temperatura do zawartości od 25 do 30 stopni, o kwasowości nie wyższej niż siedem. Jeśli użytkownik zdecyduje się posadzić roślinę wybrać duże z dużego liścia lub Arawana wszystko zjeść.

żywność

Aravan – ryby, które nie mogą być tylko jako piękny okaz wodnistej świata, ale także rozwijać go jako prawdziwego zwierzaka. Po przeanalizowaniu opinie właścicieli, możemy śmiało powiedzieć, że ryba ta jest nie tylko do jedzenia, można prasować i ręcznie karmić delfiny. Dowiaduje się od swojego mistrza i czeka na jego uwagi i uczucia.

Ona zjada żywego pokarmu, ale nie odmawiają z mrożonych lub suszonych ryb. Najbardziej ulubione jedzenie – żaba i krykieta. Jeśli zdecydujesz się na naturalne siedliska, ryby jeść tam, nawet ptaki i myszy. Istnieje kilka zaleceń dla Arawana gastronomii:

 • Krewetki gotować z ich karmienia i usunąć powłokę, jeśli masz mały Arawana, a większość z nich posiada indywidualny krewetki prosto z muszli;
 • ryby szczęśliwy jedzenia owadów (stonogi, koniki polne i larwy);
 • jeśli karmić ryby, to należy uważać, aby nie wpaść w ostrych części spożywczych (kości, płetwy, Shell), wyciąć dużą rybę na pół, a gatunki kościste i niech dusić plasterki;
 • aby utrzymać ryby zaczął cierpieć na otyłość, konieczne jest raz w tygodniu, aby dać jej głodować;
 • domeshivayte w paszy lub pozwolić oddzielnie kompleksy witaminowe.

hodowla

Aravan (BRACON ryby) – talizman, który stara się sadzić w moim akwarium sporo ludzi. Aby ryby dał potomstwo, konieczne jest, aby to komfortowe warunki, które odnoszą się do środowiska naturalnego swojego siedliska.

Akwarium powinno być co najmniej dwa metry. Jeśli rozcieńczyć go w wodzie, woda powinna być ciepła. Określa ona jaj samica i samiec strzeże smażyć. To on trzyma jajka w ustach przez około dwa miesiące. Po smażyć uniezależnić, mogą być przeszczepione do innej lokalizacji. Zapewnienie właściwej opieki, można osiągnąć dużo Arawana życia (do dwunastu lat).

zgodność

Dla tych, którzy chcą posadzić Aravan sąsiada, musimy zrozumieć, że nie wszystkie ryby mogą z tym żyć. Małe ryby iść na jedzenie, bo Arawana łatwo połknąć wszystko, co przychodzi jej drogę. Jeżeli akwarium osiedlić przedstawicieli tego samego gatunku, mogą zacząć walczyć. Na przykład, jest to możliwe, jeśli mieszkasz Arawana i butterflyfish. Dlatego lepiej jest umieścić akwarium z rybami, które mogą żyć z Aravan (Astronotus, papuga ryba, platydoras, sum, skalarów i innych.).