512 Shares 1248 views

Cienie pod oczami – wynika z naszego sposobu życia lub oznaką choroby?

Oczy – zwierciadłem duszy. Dlatego, gdy mamy do czynienia z osobą, i patrzymy na nich, starając się zrozumieć rozmówcę i zobaczyć, co on myśli. Bardzo często ludzie mogą zauważyć ciemne kręgi pod oczami, które znacząco zmniejszają wrażenie niego i budzi podejrzenia, że było coś niedobrze. Czy myślimy – to zadanie, które musimy rozwiązać w tym artykule.

Często, głównym powodem, że powoduje tworzenie się ciemnych kręgów jest niewystarczający przepływ tlenu do korpusu lub brak snu. Jednak możliwe jest, że po prostu prawidłowo dbać o skórę wokół oczu.

Kręgi wokół oczu kilka podstawowych powodów:

 1. Być może istnieje kilka chorób wewnętrznych (na przykład, zaburzenia czynności nerek). Bardzo często pogwałcenie układu krążenia staje się czynnikiem powodującym pojawienie się tych okręgów. Jeśli te powody są podstawą dla ich edukacji, lokalne metody zapobiegawcze nie pomoże w tej sytuacji. Konieczne jest, aby wyeliminować podstawowe źródło choroby.
 2. Brązowe kręgi wokół oczu może pojawić się, gdy osoba staje uczulenie na substancję znaleziono w powietrzu.
 3. Czasami wina do naturalnego starzenia się organizmu, kiedy zaczynają być widoczne naczynia warstwy podskórnej. Im starsza osoba, tym silniejszy efekt. Ponieważ skóra staje się cieńsza, ciemne kręgi pod oczami są bardziej zauważalne.
 4. Często przyczyną jest brak żelaza w organizmie, które mogą być zdiagnozowane tylko przez lekarza. Można temu zaradzić poprzez kompleks witamin i jeść więcej świeżych jabłek.
 5. Jeśli ten problem występuje u młodych matek, jest to poważny znak, że mają wystarczająco dużo snu, spędzając cały czas w kołysce dziecka.
 6. Niebieskawe kręgi mogą być spowodowane odwodnieniem. To powinno być unikane, ponieważ brak płynu może prowadzić do poważniejszych problemów.
 7. Szczególną uwagę należy zwrócić na relaks oka, w szczególności dotyczy to tych, którzy pracują przy komputerze. Cienie pod oczami mogą pojawić się na tych, którzy pracują wiąże się z drobnych części, które prowadzi do skrajnego wyczerpania organizmu.
 8. Jeżeli dana osoba pali, ciemne kręgi stają się jego stałymi towarzyszami.
 9. Jednym z powodów, który dotyczy żeńską połowę populacji – jest źle odebrał kosmetyki, w szczególności produkty do pielęgnacji skóry twarzy i okolic oczu.

Negatywny wpływ wszystkich tych czynników, można ograniczyć i zapobiegać że podkrążone oczy pociemniały swoje życie. Pamiętaj, że ich pojawienie się może również wywołać niezdrową dietę: nie nadużywać tłuste, wędzone i pikantnych potraw. Należy dołożyć starań, aby zapewnić, że czas snu spędzasz co najmniej 8 godzin, aw ciągu dnia trzeba poświęcić dużo czasu na spacery na świeżym powietrzu.

Dieta powinna zawierać więcej pokarmów, które są bogate w witaminę C. Ponadto istnieje szereg zaleceń dotyczących zapobiegania cienie pod oczami:

 1. Muszę spać tak, że głowa została podniesiona powyżej poziomu ciała.
 2. Ograniczyć spożycie napojów alkoholowych, zwłaszcza piwa.
 3. Wyeliminować ze swoich kosmetyków tłustych kremów.
 4. Jeśli świeci słońce na ulicy, należy używać okularów.
 5. Nie nadużywaj produkty solne. Sól powoduje obrzęk skóry wokół oczu.
 6. Pamiętaj, że palenie często prowadzi do powstawania ciemnych kręgów. W tym przypadku skóra starzeje się szybciej i rozwój nikotyna spsobstvuet z nieodwracalnych procesów w organizmie, przestać że to jest bardzo trudne. Dlatego łatwiej jest pozbyć się przyczyn, a nie z jego często nieodwracalnych skutkach.