289 Shares 2208 views

Hard Reset Sony Xperia: co to jest i jak to zrobić?

Hard Reset Sony Xperia – co to znaczy? Przez wyrażenie „twardy reset” oznacza pełny reset smartfona lub tabletu z systemem konkretnego systemu operacyjnego. Dosłownie, nawiasem mówiąc, te dwa słowa z języka angielskiego i przetłumaczone – „twardym strojenie” lub „twardy restart”. Dzisiaj omówimy jak zrobić twardy reset Sony Xperia (taka operacja jest przeprowadzana w sposób podobny do smartfonów innych firm).

Hard Reset Sony Xperia. Znajomość z rodziną systemu operacyjnego „Android”

Flagowe oraz urządzenie konwencjonalne, produkowany przez japońską firmę w linii produktowej „Sony Iksperia”, działa na podstawie odpowiedniego systemu operacyjnego z zastosowaniem własnej rozwiniętej interfejsu użytkownika. Dzięki tej funkcji twardy reset Sony Xperia mogą być pewne różnice w sposobie prowadzenia postępowania podobnego do innych urządzeń z innego interfejsu użytkownika. Różnice mogą wynikać również z doskonałej wersji systemu operacyjnego.

Jak zrobić twardy reset na Sony Xperia

Przede wszystkim, każdy użytkownik musi być zrozumiałe, że wszystkie operacje wykonuje to na własne ryzyko. Prawdopodobieństwo, że „twardy reset” urządzenie zamieni się niepotrzebne i bezużyteczne, w ogóle, kawałek metalu i tworzywa sztucznego, oczywiście, bardzo, bardzo małe. Jednakże, pewna część tego wciąż istnieje. Ale ryzyko utraty funkcjonalności produktu odgrywają tu zdecydowanie najważniejszą rolę. Są też inne problemy, które dochodzą do głosu. Jednym z nich jest utrzymanie informacji i danych osobowych.

Co to jest „twardy reset”?

Ten resetuje wszystkie ustawienia smartphone bezpośrednio do ustawień fabrycznych. Innymi słowy, obracając urządzenie po tej operacji będzie można zobaczyć rzeczy takimi, jakie były przy zakupie. Standardowe tło, standardowy układ ikon, jasność, głośność, a wszystko inne – to wszystko czeka na ciebie po operacji do „hard reset” absolutnie żadnego urządzenia. Staje się niemożliwe zachowaniu danych osobowych, takich jak pliki multimedialne, na przykład. Po twardym resecie będzie musiał ponownie zainstalować i zaktualizować osób trzecich aplikacji wbudowanych.

Krok po kroku instrukcje dla użytkowników

Przede wszystkim przed „twardy reset” dbać o bezpieczeństwo informacji. Oznacza to, że należy albo jego kopię zapasową lub przenieść pliki multimedialne do odpowiedniego katalogu na komputerze PC lub laptopie. Lub tablet PC. Jeżeli te same informacje mogą być przechowywane (lub nie ma odpowiedniej wagi), możliwe jest, aby rozpocząć proces resetowania. Aby to zrobić, należy wyłączyć urządzenie za pomocą przycisków regulacji mocy. Gdy ekran gaśnie, posiadać tylko trzy klucze. Jest to przycisk zasilania, menu i zmniejszyć głośność. Takie połączenie powinno się odbyć za dziesięć sekund. Urządzenie jest aktywowane za pomocą menu wyświetlacza. Tam, wybierz pozycję Reboot, czekając na zakończenie operacji i rozpocząć korzystanie z urządzenia, aby „w układzie” do ustawień fabrycznych.