270 Shares 3444 views

Opowieści wpływ na rozwój wyobraźni dziecka

Dzieci uwielbiają fantazjować. Marzą o lataniu na Księżyc.


Świat dziecka jest pełen cudów, wyczynów przygodowych.

Jedna dziewczyna powiedziała wszystkim, że ona mieszka pod łóżkiem różowego słonia. Znajomi dziwili i zapytał – prawdziwego słonia?

– Tak, to pomaga mi spać w nocy, kręci moje łóżeczko.

– Mama nie wierzy, że istnieje, ale żyje – odpowiedziała dziewczyna.

Marzycieli wiemy, dorastają artystów, naukowców, poetów.

Gdyby nie ludzkiej wyobraźni i fantazji, nie mielibyśmy opracowali nauki i kultury. Pierwszym marzycielem był człowiekiem na ziemi, który widział w zwykłym kijem łopatę.

Aby fantazyjne odwiedził potrzebę dziecka do czytania mu bajek „Gingerbread Man”, „Speckled Hen”, „Wieża”.

Według psychologów dziecięcych, opowiadania dla dzieci owocny wpływ na rozwój wyobraźni dziecka. Po tym wszystkim, dzieci często wyobrażają sobie, zamiast pozytywnych bohaterów bajkowych.

Można grać z dzieckiem w następnej grze – po przeczytaniu dziecko zapytać bajkę, jakby dziecko poszło do bohatera spot bajki.

Pamiętaj, bajki dla dzieci są najlepszymi pomocnikami. Po tym wszystkim, opowieści o obrazach – budulec fantazji.

Bez dywan samolot nie byłby samolot. Bez samobieżnej pieca nie miałby zaawansowanych maszyn. Uczeń nie udało się przedstawić abstrakcyjne obrazy w głowie, aby zbudować statek kosmiczny.

Mamusie często zadają sobie pytanie, dlaczego ich dzieci tak wymagają uwagi.

Dziecko może trzymać się, grając z zabawkami. Dowiaduje się świat przez ręce matki. Mama uczy go do gry z lalką, zamiatanie miotłą, roleplay.

Zachęcaj dziecko do odegrania scen.

Krzesła i umieścić numer i wyjaśnić dziecku. „Jest to maszyna, niech jeździć!

Koło piramidy jest kierownica. „Trzymaj koło, chodźmy!”

Zachęcaj dziecko do zabawy z posłów. "Let pussies dzisiaj." Pokazuje ruch kota i powiedzieć: „Miau, Miau”. Lub konie, psy.

To dobrze rozwijać wyobraźnię dzieci. Gry z rozwojem myślenia są użyteczne dla dziecka, rozwijają swoją pamięć, wyobraźnię, intelekt.

Niektóre matki skarżą się: „Kupiłem moja córka tak wiele zabawek, ale to dwa dni, aby grać i rzucił”.

„W domu ciągnąc kamienie, patyki, śmieci stare i ukrywa go w rogach.”

„Co ona robi brakuje?”

Córka nie ma wystarczająco dużo miejsca fantazji. Na lot wyobraźni ona najbardziej potrzebna prostych narzędzi: kamienie, patyki, śmieci. Kid pamięta wszystko i jest bardzo zdenerwowany, gdy znikają rzeczy.

Nie wyrzucać rzeczy dziecka lepiej umieszcza je w specjalnym pudełku. Niech zachować „prawo” śmieci, a Twoje dziecko kiedykolwiek powiedzieć dziękuję. Pomóż dziecku zobaczyć płytę w pudełku tekturowym i miecz kij.

Tworzy obrazy z niego. Vystrugivayte imitacja drewna takie zabawki jak większość dzieci zakupione, są cenione i są dumni. Aby upewnić się, że dziecko rośnie troskliwy i opiekuńczy, dostać w domu zwierzaka.

Chodzić z nim grać, pasz i przyzwyczaić się do tego dzieciaka. Fantasy powinny być dobre. Powinien zachęcać dziecko, aby dobre, pożyteczne i dobre uczynki.