332 Shares 4104 views

Jak zrobić szklarnię z ramy okiennej z rękami?

Do tej pory, ogromna liczba ludzi ma wakacjami gruntu, na którym są zaangażowane w uprawie warzyw i owoców. Istnieje wiele sposobów, aby zbudować szklarnię wykonane z różnych materiałów, ale najlepszym rozwiązaniem byłyby wykonane ręcznie z punktu A ram okiennych cieplarnianych, którego zdjęcia są prezentowane na uwagę w tym artykule. Struktura ta nie wymaga dużych nakładów finansowych i świetna do uprawy sadzonek. Zrób to szybko, jeśli przestrzegać pewnych wskazówek, które zostaną omówione dalej.

Charakterystyka budynków

Większość ludzi wyrzucać starych okien, ale mogą być ponownie wykorzystane. Jeśli masz prywatnego działki, a następnie go z okien szklarni mogą być zbudowane, które będą chronić sadzonki przed przeciągami i zimno, i sprawiają, że wystarczająca ilość światła słonecznego. Jednakże, istnieje sporo opcji do budowy szklarni, z których każdy zależy wyłącznie od sprytu i pomysłowości.

Aby siedliskiem ram okiennych, własnymi rękami, które mogą sprawić, że każdy uzyskać jakość i podawane przez dłuższy czas, możliwe jest, aby budować na wcześniej przygotowanym fundamencie i zapenit miejsce poszczególnych elementów stawów.

Sposoby konstrukcji szklarni

Zbudować szklarnię starych ram okiennych może być za pomocą trzech głównych metod, które są używane przez większość rolników:

 1. Od barów wykonana rama, która jest osłonięte płytami. Pokrywa wykonana jest ze starych okien. Konstrukcja ta ma wysoką wytrzymałość i pozwala łatwo nakłuć i dbać o niego.
 2. Rama jest powłoce z desek, i są przeszklone. Zapewni to maksymalną penetrację promieni słonecznych, co jest istotne dla całego świata flory.
 3. Szklarnia jest całkowicie wykonana ze starych ram okiennych ze sobą połączone.

można zbudować szklarnię z rękami z ram okiennych i wszelkich innych technologii, które lubisz najbardziej. Nie istnieją żadne ograniczenia i zakazy, więc nie bój się eksperymentować i być kreatywnym.

Główne zalety szklarniach

Ręcznie wykonane szklarnię ze starych ram okiennych, oprócz niski koszt i łatwość budowy, nadal ma wiele zalet, z których najważniejszym są:

 • praktyczność – doskonale zabezpiecza sadzonki cieplarnianych z agresywnym wpływem czynników zewnętrznych;
 • Bezpieczeństwo ekologiczne – drzewo, jako materiał naturalny, idealny do budowy szklarni;
 • Wytrzymałość – rama wykonana z dębu, modrzewia, które są jednymi z najbardziej wytrzymałych gatunków drzew. Z należytą starannością, będą one trwać klatek dziesięcioleci;
 • Pojemność cieplna – stare okna mogą utrzymać ciepło przez długi okres czasu, a także dobrze pozwalając na naturalne światło;
 • dobre oświetlenie – przepuszczalność światła przez szkło w szklarni z ram okiennych, ręce, które mogą sprawić, sadzonki everyone otrzyma taką samą ilość światła jak rośliny na zewnątrz.

Warto zauważyć, że jeśli masz okna bez szyb, to niekoniecznie ich osteklyat. Można po prostu obtyanut liścia folią.

Budowa szklarni z okien: uwagi ogólne

Wielu rolników interesuje pytanie, jak zrobić szklarnię z ram okiennych własnymi rękami? Struktura ta ma stosunkowo prostą budowę, składająca się z podłoża, z ramą i pokrywą. Dlatego, choć mający jakieś pojęcie o każdej pozycji, można łatwo zbudować szklarnię.

Faza przygotowawcza

Przed rozpoczęciem budowy, trzeba zdecydować się na miejsce na budowę, projekt rysunek, na zakup materiałów i przygotować narzędzia brakuje.

Sporządzanie rysunek jest bardzo ważne, zwłaszcza jeśli cieplarnianych zostanie zbudowana z ram okiennych o różnych rozmiarach. wielkość cieplarnianych zależy od liczby i długości łóżka. Kiedy rysunek jest gotowy, należy policzyć ilość materiałów eksploatacyjnych.

Przy wyborze miejsca na budowę zaleca się dać pierwszeństwo dobrze oświetlonych miejscach. W pobliżu nie powinno być drzew i krzewów, które mogą stwarzać cień. Ponadto, jeśli planuje się rozwijać sadzonki w zimie, można tworzyć własne ręce szklarnię ze starych ram okiennych musi być chroniona od północy wiatry, które mogą prowadzić do dużych strat ciepła.

Kilka słów o ziemi

Cieplarnianych najlepiej jest budować na suchą i nierównym terenie. Wynika to z faktu, że Windows ma imponującą masę, co powoduje w glebie zostanie utworzony dość duże obciążenia. Ponadto, wilgoć ma szkodliwy wpływ na drzewie. Jeżeli gleba działka gliny, lepiej jest zbudować szklarnię na złoże żwiru o grubości około dziesięciu centymetrów. Należy zauważyć, że efekt cieplarniany nie można budować na działce, gdzie poziom wód gruntowych jest bardzo blisko powierzchni.

Preparat ramy okna do konstrukcji szklarni

Przed zbudować siedliskiem ramy okiennej z rękami, należy najpierw przygotować stare okna. Pierwszą rzeczą, którą trzeba wykonać ich oględziny wszelkich wad i zgnilizny, a następnie demontażu okularów i akcesoriów.

Dalsze klapki całkowicie wolne od farb przycięte i potraktowano specjalnych środków antyseptycznych, które chronią drewno przed wilgocią i innymi szkodnikami. Jeżeli w trakcie kontroli szczeliny odkryto, powinny być kit i po suszeniu w celu usunięcia nadmiaru materiału niezawodnie. Ostatnim etapem przygotowania ram okiennych – malarstwo. Lepiej jest użyć farb emalii, ponieważ nie boją się wilgoci i ekstremalnego zimna.

Konstrukcja fundamentu

Szklarnia z ram okiennych, ręce, które budują całkiem łatwo, powinny być wzniesione na fundamencie. To nie tylko zwiększyć wysokość szklarni na bardziej komfortową pracę z sadzonek, ale także, aby zapobiec kontaktowi gleby z drzewa, co powoduje, że jest znacznie mniej podatna na procesy rozpadu i potrwa znacznie dłużej.

Jeśli chcesz zbudować szklarnię na wieki, najlepszym rozwiązaniem byłoby konkretny typ pasa fundacja. Do jego budowy jest konieczne, aby kopać po obwodzie przyszłej budowy rowu. Jego głębokość zależy od warunków klimatycznych w danym obszarze, ale w większości przypadków, 60 cm jest wystarczająca.

Na dnie wykopu stworzył kopiec Żwir i piasek worki, które na szczycie wylany beton. Gdy roztwór wykorzystać, można rozpocząć wznoszenie deskowania. Aby zwiększyć siłę, można użyć kamieni i okuciem. Po wylaniu fundamentu musiał dać około miesiąca do ukończenia zalać betonem.

Budowanie szklarni może być przeprowadzona bez deskowania, ale w tym przypadku konieczne jest zbudowanie wysokość wsparcia szachulcowej 30 centymetrów. Słupki powinny być traktowane oleju odpadowego wstępnie, która zapewni skuteczną ochronę drewna przed szkodnikami i niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi.

Jeśli chcesz zbudować mini-szklarnię ramy okiennej z rękami, to będzie dość głębokość wykopu o 30 centymetrów. Proces konstrukcji fundamentu w podobny sposób, jak opisano powyżej. Jednak należy zauważyć, że ten cieplarnianych będzie zamrażać w surowych zim.

Konstrukcja ramy szklarni

Rama wykonana jest z zębatkami, obandażowanych powyżej i poniżej. Spinania można używać płyt lub narożniki. Waistrail zaleca się wykonać etapy wylewania fundamentu betonowego. To znacznie zwiększy siłę i stabilność przyszłej budowy.

Długość montaż ramy cieplarnianych będą potrzebne następujące materiały:

 • drewniane belki 10×10 cm przekrój poprzeczny;
 • grubość płyty 4 cm – 8 sztuk;
 • stojaki boczne – 4 kawałki;
 • pośrednich podpór – 8 sztuk.

Ponadto metal należy połączyć wszystkie naroża elementów ramowych. Jeśli korzystasz z elementów stalowych, wskazane jest, aby traktować je ze środkami antykorozyjnymi.

rama: Instrukcji

Budka szklarnię ramy okiennej z rękami wykonane w następującej kolejności:

 1. Na fundamencie stałe drewnianego bloku, który wystaje podstawę ramy. W tym celu śruby kotwiące.
 2. Zamontowane wsporniki.
 3. Wykonywane waistrail regałów za pomocą desek i gwoździ.
 4. Ustaw pośredni zębatkę. Pomiędzy nimi powinna pozostawić szczelinę równą szerokości ramy okiennej.
 5. Cantrail wykonywane na podstawie podobnej płyty dolnej.
 6. Gotowy tusza jest traktowany ze specjalnymi antyseptycznych, które chronią drewno przed gniciem i szkodliwych owadów.

Jeśli chcesz zbudować dwuspadowy ramkę, pierwszą rzeczą, jaką należy go zmontować, a potem zainstalować fundament. Ponadto, dla lepszego wykorzystania pasku rack o dużym przekroju.

obejmujące szklarnie

Prosty cieplarnianych ram okiennych, własnymi rękami, które mogą być wykonane w ciągu jednego dnia, najlepiej jest pokryć folię lub poliwęglanu. Zastosowanie okien powinno być zaniechane, ponieważ znacznie zwiększają ciężar konstrukcji i stworzyć większe obciążenie na fundamencie.

Gdy film dachu Kąt nachylenia powłoka powinna być większa niż przy użyciu okna. Jest to konieczne, aby zapobiec tworzeniu się czap lodowych w filmie, jak również tak, że woda deszczowa szybko płynęła przez folię, a nie stać na to. Podczas korzystania z poliwęglanu wartość podstawowa odgrywa żadnej stronniczości, ponieważ ma większą gęstość niż w filmie.

Jak zrobić szklarnię z ram okiennych z arkuszy powłoki poliwęglanowej? Bardzo proste. Dla śrub mocujących stosuje się powłokę o szerokości podkładki. Z lekkim nachyleniem dachu należy pozostawić niewielkie zwisy, tak że woda nie stać na to. Jeśli wolisz powlekania, dla utrwalenia materiału użytego listew drewnianych. Aby zapobiec ugięcia folii, jest umieszczony na ramie kratowej, która może być wykonana z różnych materiałów, takich jak dostępne na przewód.

Instalacja i montaż okien

Kiedy dach szklarni jest kompletny, można rozpocząć instalację ram okiennych. Aby to zrobić lepiej z zewnątrz, tak że mogą one być otwierane podczas cieplejszych miesięcy. Dla śrub mocujących są zwykle stosowane. Aby zminimalizować straty ciepła w chłodniejszych miesiącach, wszystkie stawy są wypełnione pianką.

Szkło zaleca się układać na silikonie, a dopiero potem shtapikovat. Zapewni to pełną izolację i zapobiec zimne powietrze wpadające przez okna w szklarni.

Jeśli mała szklarnia z ram okiennych, ręce, które mogą sprawić, że każdy rolnik ma otworów, należy sprawdzić ich stan. Muszą być na zawiasach idealnie proste, bez przechylania. Należy również zrobić dla nich i zatrzasnąć zaczepy w otwory zostały zamknięte zimą, a latem – otwarte dla wentylacji.

Jeśli cieplarnianych ma duży rozmiar i zapewnia drzwi, wtedy lepiej jest zainstalować przed szklarni. Przeciwny koniec może być obtyanut filmu, aby zapewnić lepszy zasięg.

W tym procesie podejmowania Szklarnia z ram okiennych jest zakończona i jesteś gotowy do zasnąć w siedlisko czarnej ziemi, powstawanie klombów i sadzenie sadzonek. Jeżeli budynek został zbudowany z wszystkich rad i zaleceń, które zostały przedstawione w tym artykule, uprawiać warzywa, będzie mógł przez cały rok.