102 Shares 5616 views

Koryta dla pszczół z własnych rąk (zdjęcia)

Podajniki dla pszczół – integralny składnik pszczołę. Dziś znaleźć i kupić nie jest trudne. Jest to specjalne urządzenie do podawania pszczoły. Istnieje wiele odmian z nich, ale główna zasada jest taka, że podajnik był dostępny dla pszczół, a on miał specjalny wlot, co pozwoliło owady dostać się do środka.

Są one wykonane z drewna, stali nierdzewnej, materiału ceramicznego, ze szkła lub z tworzywa sztucznego (nie z substancji utleniających).

Koryta dla pszczół z własnych rąk może być tej samej jakości i wygodne, a także sklepów. Pomimo faktu, że jej niezależna produkcja wymaga wiele wysiłku, ale w znacznym stopniu zmniejszy koszty pieniężne. Oczywiście, kupić gotowe karmniki dla pszczół jest znacznie łatwiejsze, ale jeśli jest pełna ufności w tym, że są one bardzo wysokiej jakości? Dlatego lepiej jest zrobić z rękami. Projekt podajników jest inna: mogą one być w postaci pudełka wykonane z plastikowych butelek, a także sufit, zewnętrzne, etc …

podajnik ramy

Jest to otwarty pojemnik. W gałęzi jest umieszczony na specjalnych występów na górnych pasków. Wielkości przypomina to pole pszczoła, ale jej trochę szersza (około 4-5 cm). Syrop cukrowy przelewa się przez lejek. Wewnątrz koryta powinien krata, Nie pozwól pszczoły w cieczy utonął.

Podajnik Nadramochnaya dla pszczół

Jest on instalowany na ramkach, więc gniazdo pszczół zasłania całkowicie. Oni nie mogą latać w czasie karmienia. Rynna składa się z kilku komór, z których jedna ma przejść, natomiast w innych syropu cukrowego wylana.

Jeśli nie chcesz zbudować podajnik dla pszczół, można po prostu zainstalować zwykłych szklanych.

Podajniki pszczoły sufitu

Jest to prostokątny pojemnik, wewnątrz którego są pionowe przegrody. W związku z tym stosunkowo prosty i bardzo łatwy w użyciu wzoru w syropie pszczół nie utonąć. Ze względu na fakt, że rój pszczół podgrzewa jedzenie, to stygnie w żłobie. Ponadto, możliwe jest, aby kontrolować jej przepływ. Jeśli zostanie to zrobione koryta dla pszczół z ich rąk, a potem w następnym zbiorze waty, które pocięte przez małą szczelinę, przez którą pszczoły potrafią latać wewnątrz. Skrzynka jest pokryta poduszkę i szkła. Aby dodać szklankę podawania tylko przełożony. Dla uli, składający się z kilku budynków, taki podajnik dla pszczół wisiał w sierpniu. W tym okresie, to jest kładzione napięte zabrus. Pszczół w korycie komórkami budowę komórki. W rozwiązły grudnia wylewa miód, syrop przelewa się co 2 tygodnie podczas sprawdzania gniazd.

odkryty żłobie

Uważany za jeden z najbardziej komfortowych wzorów. Jest to mocno box, przymocowany do tylnej ścianki ula. Podajnik na wierzchu pokryta pokrywą na zawiasach. Na swobodne przenikanie pszczół w ulu, otwór jest wykonany w ściance tylnej. W oknie ustawić miskę, który jest wypełniony jedzeniem, jest umieszczony na górze tratwie, owady nie tonąć. Minus podajnik, który karmi go szybko twardnieje, a wtedy nie będzie miał pszczoły.

W ramce

Taki podajnik dla pszczół jest bardzo wygodna. Jak zwykle polu gniazdowania, jest umieszczona w dowodów płyta rozdziela i izolowane. Przed użyciem procesu projektowania konieczne jest przeprowadzenie gorącego oleju lnianego. To sprawia, że możliwe jest systematycznie karmić pszczoły. Głównym problemem tych podajników jest kompleksowość opieki i jego instalacja w gnieździe.

Podajnik z plastikowej butelki

Zastosowanie plastikowych butelek jest najbardziej ekonomiczny i prosty przykład wykonania dozowników produkcyjnych. W tym celu, pożądane jest, aby wziąć ciemne i 2-litrowych butelek. Podajnik dla pszczół z butelki wykonany jest w następujący sposób:

 1. Gwóźdź ogrzewa się ognia w plastikowej butelce i jest średnicę otworu 1,5 mm. Otwory mogą zrobić wiele, bo im więcej ich, tym szybciej bee zajmie syrop. Jeśli udał się dodatkowe otwory, po prostu taśmą na taśmie. Na przykład, można rozszerzyć ilość syropu przez długi czas.
 2. Wszystkie otwory są zablokowane zamknięte. Musi być wykonane przed napełnieniem koryta syropu.
 3. Na suficie ula z dłuta jest otwór, w którym butelka jest następnie umieszczone poziomo.
 4. Nadmiar usunięciu taśmy, otwór otwarty.

Domowe podajnika z tworzywa sztucznego dla pszczół ma następujące zalety:

 • niski koszt;
 • łatwość konserwacji;
 • prosta produkcja;
 • dla uli z niskim dachem;
 • możliwość regulowania liczby otworów oraz syrop z prędkością taśmy samoprzylepnej.

Rynna cyny

Przed podajnika produkcyjnej dla pszczół trzeba zobaczyć, jakie dostępne są materiały. Dobrym podajnik otrzymano z puszek z konserw.

 1. Przemywa się i suszy przez bank.
 2. Przelewa miodu rozcieńczono wodą, jeśli to syrop.
 3. Top jest pokryty gazą lub bawełnianą szmatką.
 4. Materiał jest zamocowany gumkę.
 5. Gotowy koryta wywrócone do góry nogami i znajduje się powyżej ramek ponad gnieździe. Dla łatwiejszego dostępu do koryta żywności jest podniesiony, które są ułożone pręty do powstania niewielkich szczelin.
 6. Podajnik można umieścić mech, a górna pokrywa z drewnianych patyczków, więc pszczoły miód można uzyskać wygodny.

Lepiej wziąć małych i dużych banków. Materiał taki ma wiele zalet: cienkie ściany, dobrze przewodzącego ciepło, nie pozwalają na szybkie schłodzenie wsadu. Aby takie dozowniki są także łatwe w utrzymaniu i łatwe do czyszczenia, wystarczy zagotować i użyć ponownie.

Rynna piany

Podajnik ma bardzo prostą konstrukcję i może dokonywać żadnych początkujący pszczelarz:

 1. Stożkowy zbiornik wyboru spożywczej tworzywa sztucznego o średnicy 20 cm.
 2. Ponieważ pianka jest cięta do 3 cm grubości płyt (otwarcie pojemnika). Cięcie można użyć szmatki lub drutu z hacksaws ogrzewanym nożem. Musi mieć dobre rzeczy, można wziąć pianki używany w maszyny pakującej lub mebli, ale lepiej nie dotykać klawiszy budowy pianki. Kiedy materiał ten powinien być bezzapachowy.
 3. Dysk jest przymocowany do zbiornika, tak, że ich powierzchnie są w tej samej płaszczyźnie.
 4. Na zewnętrznej stronie tarczy w podgrzewanym trzpieniu metalowym penetrujące rowków. Muszą być prostopadłe do siebie. Szerokość rowków – 5 mm, a tym samym odległość między nimi.
 5. W środku dysku znajduje się kilka otworów 7 milimetrów, a po bokach – cztery szerokość rowka oraz głębokość 5 mm.
 6. W procesie wytwarzania lub stosowania dużych podajnika nie jest bardzo wytrzymała pianka pomiędzy dnem pojemnika zestawu dysku i spacer. Może on być wykonany z butelki z tworzywa sztucznego, w którym szyjka i dolny odcięty. W rezultacie, cylinder zostanie zwolniony, których brzegi rowka jest, poprzez który powietrze i paszy.
 7. Wykonany filtr. Aby to zrobić, należy użyć bawełna, z której zakres więcej niż kilka centymetrów pojemności średnicy. Podajnik jest umieszczony paszy i tkanina stała gumka, wszystkie fałdy są prostowane, a to jest do góry nogami. Zainstalowany na ponad pieczenia szafie. Gdy syrop wylewa się, oznacza to, że materiał jest bardzo cienki, o ile powierzchnia jest suche – bardzo gęsta. Idealnie, najpierw przez tkaninę następuje niewielkiej ilości syropu (około 1 łyżka. L.).

Naturalnie, podajnik może po prostu kupić w sklepie, ale w przypadku braku środków finansowych swojej niezależnej produkcji jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Ponadto, w niezależnej produkcji ma swoje istotne zalety: nie wymaga dużych nakładów środków finansowych i czasu. Używając wyobraźni można zrobić oryginalny i piękny Dokarmianie ptaków. Najważniejszą rzeczą, aby pszczoła lub jeśli czegoś potrzebujesz, i czekał na wiosnę w sprzyjających warunkach.